Grupa Azoty uruchomiła program Idea4Azoty, platformę wymiany pomysłów o wysokim stopniu innowacyjności. Zgłoszone projekty, niezależnie od stadium zaawansowania mają szansę uzyskać pełny zakres wsparcia – od dofinansowania do maksymalnej kwoty 20 mln zł, poprzez zaplecze infrastrukturalne czy usługi doradcze. To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku. Jego beneficjentem będzie nie...
Grupa Azoty S.A. i spółka Ursus S.A. podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie wspólnego opracowywania i wdrażania projektów dotyczących efektywnego rolnictwa oraz wykorzystania wodoru jako źródła energii dla ogniw paliwowych zasilających silniki elektryczne. Firmy połączą też siły w związku z propagowaniem i wdrażaniem działań edukacyjnych.
Już wkrótce Grupa Azoty uruchomi pilotażowy program informujący gospodarstwa rolne o zmianach w kondycji upraw w oparciu o obserwacje satelitarne. Udostępniana aplikacja umożliwi także bezpośrednią komunikację z rozsiewaczem precyzyjnym, gospodarowanie zasobami wodnymi w glebie, a nawet prognozowanie plonów. Grupa Azoty podpisała w tej sprawie umowę z polskim startupem SatAgro.
Wszystkim użytkownikom i czytelnikom Naszego Serwisu pragniemy przedstawić zapis czatu inwestorskiego z Pawłem ŁAPIŃSKIM, wiceprezesem zarządu Grupy AZOTY, jaki odbył się 8 września i był transmitowany przez STOCKWATCH. Był on związany z aktualną sytuacją Grupy Azoty oraz perspektywami jej rozwoju w kontekście opublikowanych wyników za I półrocze 2016 roku.
Negocjacje cen poliacetalu cna IIQ były jeszcze przedmiotem dyskusji w połowie kwietnia, a rynek wywierał duży nacisk na niższe ceny surowców w całym łańcuchu produkcyjnym POM.
Import poliacetalu wzrósł w 2015 roku, a trend dalszego wzrostu był zachowany nadal przez pierwsze dwa miesiące 2016 roku, według statystyk celnych. Odnotowany całkowity import poliacetalu w okresie styczeń-luty wyniósł..
Niewiele ponad miesiąc dzieli nas od kolejnej edycji Konferencji PLASTINVENT, której Organizatorami są jak co roku firmy ściśle związane z branżą tworzyw sztucznych: PLASTIGO, SYNVENTIVE Molding Solutions oraz Serwis Internetowy www.tworzywa.pl. Mecenat Konferencji objęła Grupa AZOTY Tarnów, a Partnerami Wydarzenia będą: ALBIS Plastic, AMB Technic, GENPLAST, OERLIKON Balzers Coating Poland...
W dniach 08-09.X.2015 r. w Centrum Kongresowym Hotelu OSSA odbywać się będzie Konferencja PLASTINVENT'2015, będąca jedną z ważniejszych konferencji dedykowanych branży tworzyw sztucznych w Polsce. To już dziewiąta edycja tego przedsięwzięcia...
Grupa Azoty opublikowała raport zintegrowany za 2014 r. opracowany zgodnie z najnowszymi standardami Global Reporting Initiative G4. Jest to już drugi raport zintegrowany, a jego przygotowanie wg międzynarodowych wskaźników GRI stanowi dowód, iż spełnia..
Hotel PANORAMA w Mszczonowie był miejscem kolejnej, dwudziestej pierwszej w swojej historii edycji Sympozjum Technicznego PLASTECH, która odbyła się w dn. 16-17.IV.2015 r. pod hasłem "TWORZYWA SZTUCZNE JAKO MATERIAŁY DO ZADAŃ SPECJALNYCH"...
W imieniu Grupy AZOTY Tarnów zapraszamy serdecznie na kolejne szkolenie i warsztaty z cyklu „Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych”. Najbliższa edycja szkolenia odbędzie się 15 kwietnia 2015 r. w Zakładzie Przetwórstwa Polimerów Politechniki Częstochowskiej.
Europejskie ceny poliamidu 6 w marcu osiągnęły nieco większą rozpiętość stabilizując się na poziomie 1500-1650 EUR/T (Engineering Resin, virgin, DDP), w stosunku do lutego, co sugeruje, że sytuacja na rynku polepsza się. Głównym impulsem do niewielkich wz
Europejski rynek poliacetalu pod koniec lutego i na początku marca był określany jako stabilny wraz z utrzymującym na normalnym poziomie się popytem. Uczestnicy rynku powiedzieli, że nie spodziewają się wzrostów cen w nadchodzącym drugim kwartale, ale do
Grupa Azoty, realizując za 1,7 miliarda złotych największą w swojej historii inwestycję potwierdza plany dynamicznego rozwoju w kraju, jak i na rynkach zagranicznych.
Do 2019 roku w Policach wybudowana zostanie najnowocześniejsza i największa w Europie instalacja do produkcji propylenu metodą PDH. W ramach projektu powstanie też blok energetyczny oraz rozbudowany zostanie terminal chemikaliów...
Tendencja spadkowa europejskich cen poliamidu 6 mająca miejsce w styczniu, zatrzymała się w lutym. Kupujący sugerują, że mogą uzyskać dalsze ustępstwa cenowe od sprzedających w marcu. Rynek jest nadal bardzo dobrze zaopatrzony, ale producenci poliamidu 6 mają nadzieję, że niekorzystna sytuacja na rynku jest tylko chwilową.
Ceny poliacetalu przez kilka pierwszych tygodni 2015 były pod trwałą presją niskich cen surowców, obaw dotyczących gospodarki strefy euro i tańszych materiałów importowanych z Azji, według uczestników rynku. Ceny poliacetalu, szczególnie w cenie kopolimeru, wystąpiła pewna erozja w okresie styczeń-luty i ceny spadły średnio o 50 EUR/T, w porównaniu z QIV 2014 roku.
Sprzeczne informacje o sytuacji makroekonomicznej w różnych krajach, spadek cen surowców oraz niewielkie różnice kursowe, powodują, że ceny poliamidu mogą ulec dalszym obniżkom, choć wielu kupujących i sprzedających zauważyło ożywienie w swoich przedsiębiorstwach od początku roku w ujęciu ilościowym.
Europejski rynek poliacetalu został opisany przez producentów oraz kupujących jako stabilny pod koniec listopada i na początku grudnia z nadzieją na konsolidację cen przed zwykłym sezonem. Ceny poliacetalu w IVQ były ogólnie zrównoważone i odzwierciedlały sytuację podażowo-popytową, a na rynek nie miały wpływu jeszcze załamania cen ropy naftowej.
Grupa Azoty 16 grudnia 2014 r. podpisała umowę z niemiecką firmą Uhde Inventa-Fischer dotyczącą rozpoczęcia budowy nowej Wytwórni Poliamidu 6 w Tarnowie. Kontrakt obejmuje zakup licencji, projektu procesowego oraz urządzeń niezbędnych do realizacji inwestycji. Łączne nakłady inwestycyjne na to zadanie, w ramach których zawierana jest niniejsza umowa wynoszą 320 mln zł...
Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Grupy Azoty oraz Krzysztof Jałosiński, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. zostali wyróżnieni tytułem „Ludzie Dekady”. Nagrody plebiscytu Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości wręczono 10 grudnia br. podczas X. Konferencji „Nafta/Chemia 2014” w Warszawie.
Skarb państwa pozostanie istotnym akcjonariuszem Grupy Azoty - zapewnił posłów z sejmowej komisji skarbu państwa wiceszef tego resortu Rafał Baniak. Dodał, że jeszcze w tym roku MSP przygotuje projekt ustawy chroniącej strategiczne polskie spółki przed przejmowaniem przez podmioty zagraniczne.
Planowane przez Grupę Azoty inwestycje to dowód na to, że konsolidacja polskiej chemii przynosi wymierne efekty – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa podczas poniedziałkowej wizyty w siedzibie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Na spotkaniu przedstawiciele Zarządu Spółki przedstawili szefowi resortu strategię rozwoju oraz plany inwestycyjne do roku 2020.
W konkursie „Diamenty Polskiej Chemii” plastyfikator Oxoplast Medica Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. otrzymał tytuł Produktu Roku. Liderem Ekologii natomiast, za inwestycje proekologiczne, uznana została Grupa Kapitałowa Grupa Azoty. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas Konferencji “Chemical Industry Forum & Awards Gala” 20 listopada w Warszawie.
13 listopada 2014 roku, w Serocku k/o Warszawy odbyło się największe w historii spotkanie partnerów biznesowych wszystkich segmentów Grupy Azoty ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowego charakteru. To wydarzenie w zakresie skali i formuły jest bez precedensu, otwiera nową jakość komunikacji z naszym partnerem biznesowym z całego świata, pozwala na przedstawienie dokonań i planów oraz...