Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
News RSS
  z 794

Nowoczesne Projekty Domów Energooszczędnych

Rosnąca świadomość ekologiczna i nawracające kryzysy ekonomiczne nieodwracalnie zmieniły nasze podejście do budownictwa. Teraz nie zależy nam już wyłącznie na estetycznych i przytulnych wnętrzach, domy muszą cechować się także niską emisyjnością ograniczającą ich negatywny wpływ na środowisko oraz niskimi kosztami eksploatacji generującymi długoterminowe oszczędności. Odpowiedzią na te wyzwania są projekty domów energooszczędnych.

Dopak Wprowadza System Redukcji Zużycia Energii

Dopak – producent automatycznych linii oraz dostawca usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych wprowadził do swojej oferty autorski system ESS (Energy Saving Systems), który zmniejsza zużycie energii elektrycznej wtryskarek hydraulicznych. Jest to jedyne rozwiązanie na rynku, które nie wymaga ingerencji w konstrukcję maszyny, pasuje do wszystkich typów wtryskarek hydraulicznych pracujących w zakładach przemysłowych Dzięki zastosowaniu systemu można obniżyć zużycie energii elektrycznej nawet o 30%. Premiera produktu będzie miała miejsce podczas 28 Międzynarodowych

Części Zamienne Kupuj w Internecie

Plastigo uruchomiło platformę e-commerce, przeznaczoną głównie dla sektora B2B, za pośrednictwem której można zamówić części zamienne do maszyn i urządzeń. W ofercie Plastigo Pro dostępne są także układy plastyfikujące, akcesoria do wtryskowni oraz urządzenia techniki laserowej. Jest to z pewnością ułatwienie w procesie zakupowym, które pozwala na złożenie zamówienia o dowolnej porze, bez konieczności kontaktu z biurem obsługi. W naszej branży to nowatorskie rozwiązanie, które z pewnością trafia w sedno wymagań rynku.

Seminarium Techniczne PLASTECH INFO na PLASTPOL-u

Jedna z najważniejszych imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie startuje już we wtorek, 21 maja w Targach Kielce. Przez 4 dni targów PLASTPOL ponad 600 firm z 30 krajów będzie prezentowało najnowszą ofertę. Wystawie towarzyszy Seminarium Techniczne PLASTECH INFO, którego tematyka będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy implementacji systemów automatyki przemysłowej?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele projektów implementacji systemów automatyki przemysłowej kończy się niepowodzeniem lub nie spełnia oczekiwań? Kluczem do sukcesu jest unikanie typowych pułapek, które mogą znacząco wpłynąć na efektywność i rentowność inwestycji. Od niedoceniania znaczenia dokładnego planowania i analizy, przez pomijanie krytycznej roli szkolenia personelu, aż po ignorowanie potrzeby przyszłej skalowalności, jakości i bezpieczeństwa - wyzwania są liczne. Dodatkowo, zaniedbanie regularnej konserwacji i aktualizacji, a także brak integ

Frezarki CNC: Zastosowania w różnych branżach

Frezarki CNC (Computer Numerical Control) są nowoczesnymi maszynami sterowanymi komputerowo. Służą do precyzyjnej obróbki materiałów - metali, tworzyw sztucznych czy drewna. Są wszechstronne, gwarantują powtarzalność i wysoką jakość wykonania detali. To dlatego frezarki CNC znalazły zastosowanie w wielu branżach przemysłowych.

Recykling 360 – Wyzwania i Szanse

24 kwietnia br. w siedzibie firmy Dopak we Wrocławiu odbyła się konferencja "Recykling 360 - wyzwania i szanse". Wydarzenie zgromadziło czołowych ekspertów z dziedziny nauki, przemysłu oraz przedstawicieli branży zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i recyklingiem. Podczas konferencji poruszono kluczowe tematy związane z recyklingiem tworzyw sztucznych oraz wyzwaniami legislacyjnymi w tym obszarze. Omówiono wpływ aktualnych przepisów, takich jak Circular Economy, Plastics Strategy czy Europejski Zielony Ład oraz inicjatywa UNEP na branżę. Zaprezentowano również

Stanowisko Plastics Europe w Sprawie Głosowania PE

Przyjęty tekst jest ambitny i będzie wymagał wdrożenia w praktyce. Prawne ustanowienie obowiązkowych celów w zakresie zawartości recyklatów dla sektora opakowań to jasny sygnał dla branży, że popyt na tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu będzie wzrastał, co pobudzi inwestycje w technologie recyklingu oraz przyspieszy rozwój produktów nadających się do recyklingu.

Unia Europejska Coraz Bliżej Wycofania Substancji PFAS

Transformacja energetyczna generuje wzmożone zapotrzebowanie na produkty przemysłu chemicznego, co może pomóc w przezwyciężeniu spowolnienia w sektorze. Dla zachowania konkurencyjności w branży chemicznej kluczowym krokiem okażą się inwestycje cyrkularne –wynika z raportu 2024 Chemical Industry Outlook, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. W 2024 r. istotna dla branży chemicznej okazuje się również zmiana strategii w zakresie łańcucha dostaw i poszukiwanie nowych możliwości geopolitycznych w tym zakresie.

Gęstość rdzenia – jakie ma znaczenie dla parametrów płyt MiWo?

Gęstość rdzenia jest jednym z kluczowych czynników wpływających na parametry i jakość płyt MiWo. Głębokie zrozumienie tego zagadnienia jest niezwykle istotne dla osób zaangażowanych w wybór odpowiednich materiałów do budowy obiektu. W tym artykule zgłębimy znaczenie gęstości rdzenia dla parametrów płyt MiWo oraz dowiemy się, jak wpływa ona na wytrzymałość, stabilność i inne kluczowe właściwości tych materiałów.
1    21  22  23  24  25    794

Ankieta

Plastline

Plastinvent