Studia podyplomowe w specjalności MATERIAŁY I TECHNOLOGIE PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH mają na celu przygotowanie kadry inżynierskiej do realizacji coraz trudniejszych zadań w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Po zakończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu absolwenci uzyskają wiedzę i umiejętności z szeroko pojętego zakresu procesów przetwórstwa tworzyw polimerowych, które są wykorzystywane w dynamicznie rozwijającym się przemyśle. Podniesienie kompetencji absolwentów kończących studia pozwoli na lepsze wykorzystanie wiedzy w firmie, w której już pracują lub
Zespół Experteam zajmuje się wdrażaniem wyrobów z tworzyw sztucznych do produkcji seryjnej od zawsze. Pracujemy zwykle przy projektach związanych z konstrukcją wyrobów i budową form wtryskowych, stosując przy tym technologie wspomagające. Z naszych usług korzystają sektory branży AGD, medycznej, motoryzacyjnej, rolniczej i inne.
Wielokrotnie implementowaliśmy nowe technologie do projektów, ale Technologia Metal Injection Moulding (MIM), którą zajmujemy się od 2015 roku, jest w dalszym ciągu odkryciem na polskim rynku.
Metal Injection Moulding to wieloetapowy proces, który łączy wtrysk z metalurgią proszków. Materiałem używanym do wytwarzania wyrobów jest proszek metali połączony z lepiszczem z tworzywa sztucznego. Wtrysk jest pierwszym etapem procesu, prowadzącym do uzyskania wypraski, która dalej poddawana jest operacji usuwania lepiszcza, a następnie spiekania.
The Experteam team has always been involved in implementing plastic products into mass production. We usually work on projects related to the construction of products and the construction of injection molds, using supporting technologies. Our services are used by the household appliances, medical, automotive, agricultural and other sectors.
We have implemented new technologies into projects many times, but the Metal Injection Molding (MIM) Technology, which we have been dealing with since 2015, is still a discovery on the Polish market.
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza ogłasza nabór na zaoczne, 2-semestralne, specjalistyczne studia podyplomowe z zakresu „Konstrukcja Form Wtryskowych” prowadzone na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa przez Katedrę Przeróbki Plastycznej
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Kielcach reagują na zmiany, wyzwania i oczekiwania przedstawicieli branży. Hale ośrodka zamieniają się fabrykę pełną nowoczesnych maszyn i linii produkcyjnych, stają się też miejscem dyskusji kluczowych wyzwań, jak recykling, oraz nawiązywania relacji pozwalających na rozwój firm, przede wszystkim eksportowy. Organizatorzy już pracują nad 28. edycją wydarzenia, które odbędzie się w dniach 21-24 maja 2024, a firmy mogą rezerwować stoiska.
Już 19 września br. spotkamy się na Plastics Industry Meeting, organizowanego przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundację Plastics Europe Polska. To już XVI edycja tego wydarzenia branżowego. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Tworzywa sztuczne – drogi rozwoju w zrównoważonej gospodarce”, a gościem specjalnym po raz pierwszy będzie Bernard Merkx, dyrektor zarządzający European Plastics Converters.
Czy to już koniec pustych butelek i puszek na chodnikach? Podpisana nowelizacja ustawy zakłada, że od 2025 roku w naszym kraju będzie obowiązywał system kaucyjny na wybrane rodzaje opakowań po napojach. Polacy za każde zwrócone opakowanie, objęte systemem, otrzymają 50 groszy. Jednak samorządy stracą przychody ze sprzedaży surowców wtórnych (butelek pet, puszek aluminiowych), a to może oznaczać większe opłaty za śmieci. Tę dziurę w budżetach gmin mogą pokryć producenci wprowadzający opakowania na rynek dzięki ustawie o Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.
Do produkcji doniczek wykorzystywane jest tworzywo z recyklingu. Stosowanie tworzywa o niskiej jakości sprzyja zużyciu ściernemu, gazowaniu i korozji. Z pomocą przychodzi powłoka BALINIT® MOLDENA.
Mniej Kupując, Mniej Wyrzucamy - rozmowa z Robertem Rosickim, wiceprezesem zarządu Eurocast.