Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
News RSS
  z 794

Dlaczego wycinarki laserowe zyskują na popularności w branży przemysłowej?

Wycinanie maszynowe jest bardziej precyzyjne od ręcznych technologii. Przemysł bazuje na dokładnych, szybkich i efektywnych maszynach, które znajdują zastosowanie w cięciu wielu materiałów. By sprostać oczekiwaniom klientów, zakłady produkcyjne wykorzystują chętnie wycinarki laserowe. Przewyższają zaletami tradycyjne metody takie jak cięcie plazmowe czy mechaniczne. Na czym polega ich skuteczność? Oto szczegóły!

Jakie uszczelnienia hydrauliczne wybrać, by zwiększyć trwałość układu?

Gdy hydraulika ciśnieniowa działa pod wysokim obciążeniem, uszczelnienia stają się elementem krytycznym, który zabezpiecza układ przed przeciekami, zanieczyszczeniami oraz nadmiernym zużyciem. Dzięki temu układ może pracować dłużej i sprawniej, co przekłada się na niższe koszty konserwacji oraz mniejsze ryzyko awarii.

Co się dzieje z gruzem po jego wyniesieniu?

W trakcie remontu, budowy czy rozbiórki, powstaje mnóstwo odpadów budowlanych, z których dużą część stanowi gruz. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co dzieje się z tymi odpadami po jego wyniesieniu, a następnie wywozie? Proces ten jest bardziej skomplikowany, niż się wydaje, a każdy etap ma swoje znaczenie w ochronie środowiska i racjonalnym gospodarowaniu surowcami.

Jakie są główne różnice między śrubą kulową a śrubą trapezową? Co warto wiedzieć?

Śruby kulowe i śruby trapezowe to dwa różne typy mechanizmów, przekształcających ruch obrotowy w ruch liniowy. Śruba kulowa wyposażona jest w bieżnię zewnętrzną oraz nakrętkę z bieżnią wewnętrzną, pomiędzy którymi znajdują się kulki umożliwiające ruch toczny i tarcie toczne. To rozwiązanie wykorzystywane jest do przenoszenia sił z wysoką precyzją, dokładnością i powtarzalnością. Istnieje wiele różnych czynników, które wpływają na wybór śruby pociągowej. Śruby kulowe są bardziej wydajne niż trapezowe. Porównując te dwa rodzaje śrub na tym samym

Grupa MOL ma Umowę o Współpracy z Kazachską Państwową Spółką KazMunayGas

Warszawa, 21 listopada 2024 r. - Grupa MOL i państwowy kazachski koncern paliwowy KazMunayGas (KMG) podpisały umowę o współpracy w zakresie rozwoju sektorów naftowego, gazowego i petrochemicznego. Nowa umowa stanowi rozwinięcie udanej współpracy w Kazachstanie, gdzie Grupa MOL wraz z KMG i chińskim Sinopec rozwijają projekty gazowe na złożu Rozhkovskoye.

MOL Polska Nie Zwalnia Tempa Rebrandingu Stacji

Po zakończeniu rebrandingu ponad 270 stacji własnych, MOL rozpoczął rebranding stacji franczyzowych. Pierwsza placówka partnerska, która rozpoczęła działalność w nowych barwach, mieści się w Drohiczynie, w województwie podlaskim. Jest to pierwsza z ponad 100 stacji franczyzowych, które w najbliższych miesiącach zmienią szyld na MOL, dopełniając proces rebrandingu sieci w całym kraju. Jednocześnie, firma rozpoczęła szeroko zakrojoną akcję marketingową, wspierającą widoczność marki.

Plastics Europe Wzywa Negocjatorów do Osiągnięcia Ambitnego Porozumienia

To historyczna szansa, by przyspieszyć cyrkularną transformację systemu tworzyw sztucznych Negocjacje dotyczące globalnego, prawnie wiążącego porozumienia w sprawie położenia kresu zanieczyszczeniu tworzywami sztucznymi do 2040 roku osiągnęły kluczowy moment. W poniedziałek 25 listopada w Busan w Korei Południowej rozpocznie się ostatnie planowane spotkanie Międzyrządowego Komitetu Negocjacyjnego (INC5).

Apel Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych

Projekt dotyczący odnawialnych źródeł energii, jak i specjalnych uprawnień do korzystania z preferencyjnych cen energii jest aktualnie w procesie legislacyjnym. Prawdopodobnie obecnie został przesłany do notyfikacji UE. Projekt ten nie zawiera PKD 3832 („odzysk surowców z materiałów segregowanych”), jako sektora uprawnionego do korzystania z ulg przemysłowych dotyczących energii elektrycznej.

CMMS+EAM 4FACTORY już dostępne w Microsoft Azure Marketplace

Klienci Microsoft Azure na całym świecie uzyskują teraz dostęp do CMMS+EAM 4FACTORY, aby wykorzystać skalowalność, niezawodność i zwinność Azure do rozwoju aplikacji i kształtowania strategii biznesowych.

Spadek Konkurencyjności UE Zagraża Cyrkularnej Transformacji Tworzyw Sztucznych

Nowe dane potwierdzają dalszy spadek produkcji tworzyw sztucznych w Europie, po raz pierwszy spada także produkcja tworzyw sztucznych z recyklingu Najnowsze dane Plastics Europe dotyczące kondycji europejskiego systemu tworzyw sztucznych w 2023 roku wskazują na znacznie szybszy niż przewidywano spadek produkcji tworzyw sztucznych i – po raz pierwszy – spadek produkcji recyklatów z recyklingu mechanicznego.
1    3  4  5  6  7    794

Ankieta

Plastline

Plastinvent