Corning otwiera w Polsce zakład produkcji światłowodów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybkie połączenia sieciowe w Europie. Nowa fabryka, jedna z największych w Unii Europejskiej, jest częścią globalnych inwestycji Corning w produkcję włókien optycznych i kabli światłowodowych.
Bezchlorowy polisiarczek fenylenu (PPS) ECOTRAN®, który ALBIS dystrybuuje w regionach EMEA i Chinach jest już wykorzystywany w wielu projektach zakończonych sukcesem a dzięki partnerstwu pomiędzy firmami SK Chemicals i Hyundai Development Company (HDC) zwiększy swoją aktywną obecność na rynku tworzyw. Dwie koreańskie firmy, o których mowa powyżej, utworzyły spółkę joint venture HDC Polyall, dzięki której będą rozwijać rozwiązania dla branży E&E, rynku motoryzacyjnego i budowalnego. Zgodnie z umową HDC stanie się większościowym właścicielem HDC Polyall i uzupełn
Plast Box, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych, został właścicielem klubu siatkarskiego Projekt Warszawa. Wcześniej zaangażowany w to przedsięwzięcie był Grzegorz Pawlak, Prezes Zarządu Plast-Box S.A., który jest również prezesem stołecznej drużyny.
Spółka dzięki specjalistycznej platformie sprzedażowej chce umożliwić sprzedaż nadwyżek magazynowych gotowych produktów oraz zapasów surowców podstawowych, które nie rotują, a mogłyby zostać ponownie użyte do produkcji przez inne przedsiębiorstwa. Tylko w szeroko rozumianym sektorze tworzyw sztucznych problem ten może dotyczyć blisko 7,4 tys. firm produkujących wyroby z tworzyw sztucznych. Przypomnijmy, że Polska jest największym w UE konsumentem tworzyw po Niemczech, Włoszech i Francji.
Oprócz zastosowania w akumulatorach i elektrycznych układach napędowych, techniczne tworzywa sztuczne mają również duży potencjał zastosowania w infrastrukturze ładowania pojazdów elektrycznych. Dotyczy to w szczególności naściennych stacji ładowania. Te wallboxy muszą być bardzo bezpieczne, ponieważ są stosowane wewnątrz budynków, takich jak hale garażowe czy prywatne garaże. Materiałom, z których są wykonywane stacje ładowanie stawiane są wysokie wymagania.
W dniach 29-30.IX.2022 r. w CUKROWNI ŻNIN (woj. kujawsko-pomorskie) odbywać się będzie Konferencja PLASTINVENT'2022 - będąca jedną z ważniejszych konferencji dedykowanych branży tworzyw sztucznych w Polsce. To już czternasta edycja tego przedsięwzięcia, którego organizatorami są firmy ściśle związane z branżą tworzyw sztucznych: PLASTIGO, SYNVENTIVE Molding Solutions oraz Serwis Internetowy www.tworzywa.pl.
Jako udoskonalona wersja tradycyjnej technologii kwasowo-ołowiowej akumulatory żelowe znalazły wiele praktycznych zastosowań. Mimo że powstały już ponad 60 lat temu, wydają się mieć przed sobą jeszcze długą przyszłość. W jakich okolicznościach sprawdzają się najlepiej?
Prawie 90 proc. Polaków segreguje jednorazowe szklane butelki wrzucając je do zielonego pojemnika w ramach gminnych systemów odbioru frakcji szklanej. Sprawnie działa też odbiór butelek zwrotnych, np. po wodzie lub piwie, pozwalając na ponowne zagospodarowanie ponad 70% takich opakowań. Instytut ESG jest za systemem kaucyjnym dla butelek plastikowych, których odzyskuje się niewiele – dla konsumentów i samych sklepów, dodatkowe obowiązki nie przysporzą takich problemów, jak gabarytowe szkło. Te powinny być pozyskiwane jak dotychczas – z systemów gminnych.
Nowa linia produktowa Tarfuse® rPLA to filamenty powstające z granulatu będącego w 100 proc. recyklatem przemysłowym, powstającym w wyniku ponownego wykorzystania strumienia odpadów resztkowych. Wprowadzona linia jest odpowiedzią Grupy Azoty na proekologiczne oczekiwania użytkowników druku 3D.
Producent chemii specjalistycznej, firma LANXESS robi kolejny krok w ochronie klimatu i wyznacza cel dla swoich emisji z poziomu 3. Koncern dąży do tego, aby przepływy łańcuchów dostaw do 2050 roku stały się neutralne dla klimatu. Poziom 3 obejmuje emisje pośrednie, przede wszystkim z zakupionych surowców, ale także z logistyki i produktów końcowych. Do 2030 roku emisje z zakresu poziomu 3 mają zostać zredukowane o 40 procent w porównaniu z rokiem bazowym 2015, z 27 000 do 16 500 kiloton równoważników CO2. Dla bezpośrednich emisji w produkcji (poziom 1) oraz dla energii poz