Ube Industries potwierdziła, że będzie zwiększała zdolności produkcyjne poliamidu 6 w Hiszpanii o 40 kton/rok, podnosząc na miejscu całkowite moce produkcyjne do 70 kton/rok. Oczekuje się, że rozszerzenie wejdzie w życie w lutym 2018 roku. Firma buduje również na miejscu nowy zakład kompozytów, ze względu na rozpoczęcie działalności w sierpniu 2017 roku.
Polski producent opakowań z tworzyw sztucznych Plast-Box zaprezentował plany nabycia lokalnego producenta opakowań z tworzyw sztucznych GTX Hanex Plastic Sp. z o.o., od firmy PET Packaging s.a.r.l., z siedzibą w Luksemburgu.
Arkema planuje zwiększyć swoją zdolność do przygotowywania mieszanek wnosząc uruchomienie w 2017 dwóch nowych linii produkcyjnych do wytwarzania poliamidu 11 w swoim zakładzie Zhangjiagang, w Suzhou w Chinach. Produkty firmy pochodzenia biologicznego, poliamid 10 i 11 są sprzedawane pod marką Rilsan.
BASF utworzy dodatkową linię produkcyjną poliarylsulfonu Ultrason® w swoim zakładzie w Yeosu, Korea. Nowa linia zostanie uruchomiona pod koniec 2017 roku, dodając zdolność produkcyjną 6000 ton rocznie i zwiększając całkowitą roczną zdolność produkcyjną Ultrason firmy BASF do 24 000 ton.
Ford Motor Company uruchamia przedłużenie produkcji swojego supersamochodu GT drugiej generacji z dwóch do czterech lat, który jest budowany w Multimatic Inc. w Markham, Ontario.
Decyzja została podjęta w wyniku nieoczekiwanego popytu na lekkie pojazdy z włókna węglowego. W odróżnieniu od tradycyjnych twórców supersamochodów, którzy ściśle ograniczają dostawy, aby napędzać popyt, Ford...
Z dniem 1 lipca 2016 dr Jörg Schottek objął stanowisko CEO grupy Hromatka. Doktor chemii i były szef firmy Albis przejmuje odpowiedzialność za spółki gupy Hromatka, które specjalizują się w technicznych tworzywach sztucznych – Grässlin Kunststoffe, (Niemcy), Plastoplan (Austria, Słowacja, Węgry, Polska, Czechy), Lenorplastics (Szwajcaria), Aectra Plastics (Rumunia i Bułgaria), Polymix IP...
SABIC i koreański koncern petrochemiczny, SK Global Chemical, pomyślnie zakończyły negocjacje w sprawie spółki joint venture 50-50, która zakupi technologię unikalnego rozwiązania Nexlene™ i zakład produkujący szereg wysokiej klasy produktów będących kopolimerami etylenu i alfa-olefin w koreańskim Ulsan. Łączna cena zakupu w odniesieniu do technologii i zakładu wynosi około 640 mln USD.
WL Ross Holding (WLRH, Nowy Jork/USA; www.wlross.com) zakończył przejęcie dystrybutora chemikaliów i tworzyw sztucznych Nexeo Solutions (The Woodlands, Texas/USA; www.nexeosolutions.com). Firma ogłosiła swoją intencję połączenia się z Nexeo w marcu tego roku.
Polskiemu recyklerowi, firmie Akpol Adam Kuś został przyznany grant inwestycyjny na kwotę 6,8 mln PLN (1,5 mln EUR) w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (POPW) za okres obrotowy 2014-2020. Środki te zostaną wykorzystane na uruchomienie nowej linii produkcyjnej regranulatów PE pochodzących z recyklingu w zakładzie spółki.
Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) złożyła wniosek, aby ograniczyć stosowanie czterech sklasyfikowanych typów ftalanów w wyrobach z tworzyw, tj.: ftalan bis (2-etyloheksylu) (DEHP), ftalan dibutylu (DEEP), ftalan (DIBP) oraz ftalan benzylu-butylu (BBP).