Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Aktualności
RSS
BASF - Wzrost Przez Rozwój
BASF - Wzrost Przez Rozwój
W 2010 roku BASF ponownie zamierza utrzymać budżet badawczy na wysokim poziomie z poprzednich lat, przeznaczając na ten cel łącznie 1.38 mld euro. - Tylko dzięki stałemu dopływowi innowacji możemy utrzymać przewagę konkurencyjną i realizować wzrost organiczny w tempie przewyższającym wskaźniki dla całego rynku. Ciągłość strategii badawczej jest ważna zarówno w czasach dobrej koniunktury, jak i w czasach kryzysu - powiedział dr Andreas Kreimeyer, Członek Rady Dyrektorów Wykonawczych i Dyrektor ds. Badań, wyjaśniając długofalowe zamierzenia BASF.
- Celem strategii badawczo-rozwojowej BASF jest rozbudowa dotychczasowego portfolio, opracowywanie systemowych rozwiązań dla poszczególnych klientów oraz zaoferowanie rozwiązań dla przyszłych wyzwań wynikających z globalnych mega trendów - kontynuował Kreimeyer.
Jak podkreślił, skomplikowane zagadnienia, którymi trzeba się zająć, to między innymi zaopatrzenie rosnącej światowej populacji w wodę, żywność, energię oraz zapewnienie jej mobilności. Dostrzegając te globalne trendy technologiczno-chemiczne, firma BASF wytypowała pięć klastrów wzrostu w dziedzinie strategicznych badań na poziomie korporacyjnym: biotechnologia roślin, biotechnologia biała (przemysłowa), nanotechnologia, gospodarka energetyczna i zmiana surowców.
- Największy wkład w realizację naszych ambitnych celów badawczych ma liczący obecnie około 9300 pracowników zespół Działu Badań i Rozwoju, który stara się znajdować komercyjne zastosowania dla około 3300 projektów - podkreślił Kreimeyer. Według niego konieczna będzie także reakcja na zmianę paradygmatów zachodzącą obecnie w branży chemicznej, gdzie miarą sukcesu przestaje być wyłącznie opracowanie nowych molekuł i gdzie coraz bardziej liczą się nowe efekty, nowe systemy i rozwiązania systemowe oraz nowe komponenty i materiały funkcjonalne. - Z tymi skomplikowanymi problemami możemy poradzić sobie tylko dzięki międzynarodowej i interdyscyplinarnej współpracy - wyjaśnił Dyrektor ds. Badań. /Źródło: www.wnp.pl/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)
Brak dostępu do komentarzy. Zaloguj się aby dodać komentarz