Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Becker Buduje Fabrykę w Tarnowie
Becker Buduje Fabrykę w Tarnowie
Około 20 mln zł zainwestuje firma Becker Powłoki Przemysłowe w budowę nowego zakładu na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnowie. W środę wmurowano akt erekcyjny inwestycji, której uruchomienie zapowiadane jest na koniec przyszłego roku. Dyrektor produkcji w nowym zakładzie Piotr Smiatek poinformował PAP, że fabryka, która zatrudni około 35 pracowników, będzie produkować specjalistyczne ciekłe farby przemysłowe, wykorzystywane w hutnictwie i przemyśle maszynowym. Jej moce produkcyjne wyniosą docelowo do 10 tys. ton farb rocznie.
- Produkcja będzie przeznaczona głównie na potrzeby rynku krajowego, przewidujemy jednak też eksport do państw ościennych: Słowacji, Czech i Ukrainy – zapowiedział. Według niego, decyzja o zbudowaniu nowego zakładu w Tarnowie to odpowiedź szwedzkiego koncernu na zapotrzebowanie rynku. Do tej pory farby tego typu wysyłał on do naszego kraju ze swoich fabryk w Szwecji, Niemczech i Włoch.
Zgodnie z planami, w ciągu najbliższych 11 miesięcy na terenie klastera przemysłowego Plastikowa Dolina w Tarnowie, posiadającego status podstrefy krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstanie hala produkcyjna o powierzchni 2 tys. m.kw., a kolejny tysiąc m.kw. zajmą laboratoria i biura.
Firma rozpoczęła już nabór pracowników do nowego zakładu; przed podjęciem pracy przejdą oni szkolenia w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Firma Beckers powstała w Szwecji w 1865 roku. Koncern w Polsce posiada fabrykę farb proszkowych w Dębicy oraz farb i lakierów do drewna w Poznaniu. Liczący ok. 50 hektarów powierzchni klaster przemysłowy Plastikowa Dolina w Tarnowie został już w większości wykupiony przez krajowych i zagranicznych inwestorów. Według szacunków władz miasta, przedsięwzięcia tych firm przyniosą co najmniej tysiąc nowych miejsc pracy w ciągu dwóch lat. Na terenie tarnowskiej podstrefy swoje inwestycje realizują przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne, reprezentujące takie branże jak: tworzywa sztuczne, budownictwo, chemia i konstrukcje stalowe. /Źródło: PAP/