Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Cisza w Puławach

Drukuj

Cisza w Puławach

Rok temu Zakłady Azotowe z partnerami obiecały gigantyczne inwestycje. Od 30 października do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice należy 99 ha gruntów giełdowych Zakładów Azotowych Puławy (ZAP). Wniosek o włączenie tego terenu był gotowy już w styczniu ubiegłego roku. Azoty i kilka chemicznych koncernów zaplanowały inwestycje warte 2,3 mld zł, tworzące 343 etaty. Dodatkowo ich kooperanci mogliby zainwestować jeszcze 20,5 mln zł i zatrudnić 109 osób. Wniosek odleżał swoje w Ministerstwie Gospodarki i gdy tereny Puław weszły wreszcie do strefy ekonomicznej, nie było już Krzysztofa Lewickiego, prezesa Azotów i pomysłodawcy przedsięwzięcia. O projektach zrobiło się cicho.
- Nie jesteśmy w trakcie wydawania żadnego zezwolenia na działalność w podstrefie Puławy. Czekamy na decyzję zarządu ZAP dotyczącą sposobu udostępniania nieruchomości - mówi Cezary Tkaczyk, wiceprezes starachowickiej strefy. Przedstawiciele Azotów zapewniają, że spółka dąży do realizacji inwestycji. Trzeba jednak było opracować procedury sprzedaży gruntów przedsiębiorcom.
- Przygotowane i przedłożone przez zarząd projekty procedur, zgodnie z porządkiem korporacyjnym, czekają na akceptację. Rozporządzanie nieruchomościami spółki jest kompetencją rady nadzorczej lub WZA (w zależności od wartości). Po wyborze procedury rozpoczną się przetargi. Jest nadzieja, że pierwsze inwestycje rozpoczną się w czwartym kwartale tego roku - tłumaczy Grzegorz Kulik z ZAP. Dodaje, że w Puławach może jeszcze powstać kompleks biotechnologiczny, centrum badawcze i farma wiatrowa.
Nie wiadomo, jak długo chemiczne koncerny wytrwają w swoich planach. Przedstawiciele strefy części spółek zainteresowanych Puławami proponują inne lokalizacje. /Źródło: Puls Biznesu, www.wnp.pl/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent