Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Covestro i Nanodax Podpisały Umowę o Współpracy

Drukuj

Covestro i Nanodax Podpisały Umowę o Współpracy

Firmy podpisały umowę w sprawie rozwoju kompozytów z poliwęglanu wzmocnionego wełną szklaną. Firma Nanodax, z siedzibą w Tokio, opracowała specjalny sposób wytwarzania tych produktów. Konwencjonalnie, włókna szklane są wykorzystywane do wzmocnienia tworzyw termoplastycznych, takich jak poliwęglan. Jednakże, technologia opracowana przez Nanodax i ich know-how umożliwia zastosowanie wełny szklanej jako wzmacniającego wypełniacza do tworzyw sztucznych. Wełna szklana ma mniejszą średnicę i jest bardziej elastyczna niż włókna szklane.

Covestro jest globalnym dostawcą poliwęglanów i posiada kompleksową wiedzę w zakresie ich przetwarzania oraz stosowania. Obie firmy widzą dobre perspektywy dla przyszłego wykorzystania wzmocnionych tworzyw sztucznych w motoryzacji, w zastosowaniach IT i elektronice.

"Cieszymy się z możliwości współpracy z Nanodax w celu rozwoju postępów w tak ekscytującej technologii związków. Nasza współpraca rozwojowa jest kierowana do różnych obszarów zastosowań dla poliwęglanów wzmocnionych wełną szklaną i otworzy nowe perspektywy dla obu firm. W szczególności dążymy do przewagi w wyglądzie powierzchni i obróbce materiału. Redukcja kosztów dla klientów jest spodziewana poprzez zoptymalizowanie procesu produkcyjnego formowania wtryskowego", powiedział dr Michael Schmidt, kierownik działu rozwoju biznesu poliwęglanów dla regionu Azji i Pacyfiku w firmie Covestro.

Masanori Fujita, prezes i dyrektor wykonawczy firmy Nanodax dodał: "Wraz z Covestro, dążymy do wprowadzenia na światowy rynek naszych nowych materiałów i nowych technologii. Cenimy globalną obecność i wiedzę techniczną naszego partnera".

Wspólne prace rozwojowe będą prowadzone głównie w Centrum Badań i Rozwoju Poliamidów (PRDC - Polymer Research & Development Center) firmy Covestro w Szanghaju, Chiny. /Źródło:Plastics/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent