Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Georg Utz Rozwija Polską Fabrykę
Georg Utz Rozwija Polską Fabrykę
Producent opakowań Georg Utz Transit zamierza poszerzyć swój zakład produkcyjny w Kątach Wrocławskich, w południowo-zachodniej części Polski. Projekt będzie realizowany przez lokalną firmę budowlaną AWBUD SA, poinformowano w oświadczeniu. Inwestycja jest szacowana na blisko 24 mln PLN (5,7 mln EUR).
Firma Georg Utz, jest lokalną filią szwajcarskiej firmy Utz Group, która specjalizuje się w produkcji kontenerów, palet i komponentów wykonanych z tworzyw sztucznych. Produkty Grupy znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym samochodowym, chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, tekstylnym, elektronicznym, jak również pocztowym, wynika z danych opublikowanych przez Utz Group.
Planowane przedsięwzięcie dotyczy podwojenia powierzchni produkcyjnej oraz magazynowej do około 8.000 m2, oraz zainstalowanie dodatkowych maszyn do formowania próżniowego i wtryskowego, według informacji firmy. Zakład produkcyjny powstał w 2000 roku, a jego moce produkcyjne były już rozszerzane w 2005 roku.
Firma Georg Utz poinformowała, we wcześniejszym oświadczeniu, że wydziały formowania próżniowego i montażu oraz dodatkowa maszyna formująca, będą się mieściły w nowej hali, podczas gdy maszynownia wraz z wtryskarkami pozostaną w istniejącej hali. Także i tu planowane jest wzmocnienie dodatkową wtryskarką o sile zwarcia 1600 ton, podała spółka.
Ekspansja Utz zapewni możliwość konfigurowania warsztatu budowy form do formowania próżniowego a także młynu do przygotowania UIC (Utz Industrial Compound), będącego surowcem wtórnym z tworzyw sztucznych o odpowiednich parametrach.
"W porównaniu do nowego procesu przetwórstwa produktów, emisja CO2 podczas użytkowania wtórnych tworzyw sztucznych zmniejsza się o ponad 40%. Jest to spowodowane eliminacją CO2 podczas wytwarzania produktów pierwotnych, zawierających gaz i olej, jak również w dalszym etapie procesu technologicznego, przetwarzania na granulat z tworzywa sztucznego. Zastosowanie wtórnych tworzyw sztucznych, takich jak UIC jest zatem ekologicznie uzasadnione", poinformowała firma. /Źródło: PNE/
Polecamy:
- Evoltaic Otwiera Fabrykę Regranulatów w Polsce
- Styrolution Obniża Ceny Polistyrenu w Sierpniu
- Albis Plastic Oficjalnym Dystrybutorem PMMA Firmy Lucite w Szwajcarii
- Styrolution Podnosi Ceny ABS w Sierpniu
- Songwon Podnosi Ceny Antyutleniaczy
- Wzrost Sprzedaży Nowych Samochodów w Europie
- Albis Plastics Dystrybutorem Tworzyw Diakon i Elvakon w Szwajcarii
- Sytuacja na Rynku Poliolefin w Czerwcu
- Lanxess Ogłosił Wzrost Cen dla PBT-FR
- Styrolution Ogłosił Obniżkę Cen ABS i PS w Lipcu
- Celanese Podnosi Ceny Hostaformu i Celconu
- Nowa Inwestycja Solvay w Polsce