Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Grupa Azoty w XII Edycji Respect Index
Grupa Azoty w XII Edycji Respect Index
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosiła 12 grudnia skład XII edycji indeksu RESPECT. Znalazło się w nim 31 spółek, w tym 2 debiutantów. Grupa Azoty S.A. nieprzerwanie od początku prowadzenia indeksu znajduje się w elitarnym gronie spółek społecznie odpowiedzialnych, notowanych na GPW.
- Grupa Azoty podnosi swoje standardy w obszarze odpowiedzialnego biznesu i rozwija się razem z Respect Index. Każdego roku badaniu Respect podlegają cztery największe spółki tworzące grupę kapitałową: Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty PUŁAWY, Grupa Azoty POLICE, Grupa Azoty ZAK. Poza zaszczytem obecności wśród liderów odpowiedzialności w Polsce, badanie Respect inspiruje nas do wyznaczania sobie nowych wyzwań w obszarze zrównoważonego rozwoju – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.
Respect Index obejmuje swoim portfelem polskie i zagraniczne spółki z Głównego Rynku GPW, działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych.
- Z roku na rok rośnie liczba spółek, które prowadzą działalność zgodnie z zasadami CSR oraz tych, które doceniają znaczenie uwzględniania czynników pozafinansowych w komunikacji z inwestorami. W XII edycji RESPECT Indeks znalazło się aż 31 firm. Dodatkowo, w tegorocznej edycji po raz pierwszy wprowadziliśmy certyfikat RESPECT przyznawany spółkom, które nie mogą wejść do indeksu, ale są zainteresowane potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów biznesu odpowiedzialnego społecznie na GPW. Jednocześnie we współpracy z Urzędem Regulacji Energetyki po raz pierwszy zostaną przyznane nagrody dla spółek dbających o jakość relacji z kontrahentami. Gratulujemy wszystkim laureatom tegorocznej edycji i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju społecznie odpowiedzialnej działalności – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.
Zgodnie z obecną formułą, badanie spółek i rewizja składu indeksu jest przeprowadzana raz w roku. Trafiają do niego firmy, które przechodzą trzystopniową weryfikację prowadzoną przez GPW i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, w zakresie wyżej wymienionych obszarów, a także audyt prowadzony przez partnera projektu od jego pierwszej edycji, firmę Deloitte.
Wyniki notowań indeksu RESPECT pokazują, że spółki tworzące ten wskaźnik charakteryzują się wyższą stopą zwrotu niż przeciętna rynkowa wyrażona indeksem WIG. Od listopada 2009 roku do grudnia 2018 r., w ciągu dziewięciu lat istnienia indeksu, zwiększył on swoją wartość o 70 proc. W tym czasie indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 47% a WIG20 spadł o 4%.
Nowy skład RESPECT Index będzie obowiązywał od 27 grudnia 2018 r.
Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W maju 2017 roku Grupa zaprezentowała zaktualizowaną strategię do roku 2020. Wśród kluczowych kierunków rozwoju znajdują się: ukończenie procesu konsolidacji Grupy Kapitałowej, wzmocnienie pozycji wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa w Europie, umocnienie drugiego filaru operacyjnego poprzez rozwój działalności pozanawozowej oraz generowanie i wdrażanie innowacji będących dźwignią rozwoju sektora chemicznego. Kluczowe spółki Grupy Azoty w Polsce są zlokalizowane w Tarnowie, Puławach, Policach i Kędzierzynie-Koźlu. Grupa prowadzi również działalność na skalę międzynarodową. Do jej zagranicznych aktywów należy działająca w sektorze tworzyw sztucznych, spółka ATT Polymers z siedzibą w niemieckim Guben oraz Grupa COMPO EXPERT z zakładami w niemieckim Krefeld i hiszpańskim Vall d'Uixó, jeden czołowych podmiotów światowego rynku nawozów specjalistycznych dla odbiorców profesjonalnych, którą Grupa Azoty przejęła w 2018 r.
Przeczytaj także:
- Grupa Azoty - Innowacyjną Firmą 100-lecia
- Grupa Azoty Otwiera Centrum Badawczo-Rozwojowe
- Grupa Azoty opublikowała Raport Zintegrowany Za Lata 2016-2017
- Grupa Azoty Przejmie Lidera Nawozów Specjalistycznych
- Wyniki Grupy Azoty H1'2018
- Grupa Azoty Otwiera Centrum Dystrybucyjne Poliamidu
- Grupa Azoty Obecna W Indeksach FTSE4Good
- Grupa Azoty Na Forum ONZ
- Grupa Azoty Ambasadorem Polskiej Chemii
- Grupa AZOTY - Od Idei Do Wdrożenia
- Korzyści z Konsolidacji Polskiej Chemii w Ramach Grupy Azoty
- Współpraca Grupy Azoty z Instytutem Nowych Syntez Chemicznych
- Współpraca Grupy Azoty z Niemiecka Firmą Akro-Plastic
- Grupa Azoty Wybrała Licencje Dla Projektu Polimery Police
- Idea4Azoty – Nowatorski Program Akceleracyjny Grupy Azoty
- Grupa Azoty Bliżej Nauki
- Tworzywa Głównym Motorem Historycznych Maksimów Grupy Azoty
- Grupa Azoty „Ambasadorem Polski Na Świecie”
- Grupa Azoty S.A. z Wyróżnieniem „The Best Annual Report”
- Rozwój Strategicznego Projektu Grupy Azoty