Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Inwestycja Dell w Łodzi

Drukuj

Inwestycja Dell w Łodzi

18 września br. w Łodzi, w obecności Prezesa Rady Ministrów RP Jarosława Kaczyńskiego nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy amerykańskim koncernem DELL a stroną polską. W imieniu inwestora list intencyjny podpisał Sean Corkery, Wiceprezes koncernu DELL na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, który w przyszłości będzie kierował nowopowstającą fabryką. Ze strony polskiej list podpisali: Minister Gospodarki Piotr Grzegorz Woźniak oraz Prezydent Miasta Łodzi Pan Jerzy Kropiwnicki. Główne powody podjęcia takiej, a nie innej decyzji o lokalizacji fabryki, to bliska obecność dużej liczby klientów, okazja do rozwoju działalności na rynkach środkowoeuropejskich oraz dostępność wykształconej polskiej kadry. Nasza ekspansja jest elementem strategii zwiększania satysfakcji klientów, która pozwoli na dalszy rozwój firmy. Doceniamy wsparcie, jakie otrzymaliśmy ze strony naszych partnerów - Rządu RP, PAIiIZ-u i Rady Miasta Łodzi, powiedział Paul Bell, Prezes firmy DELL na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
Nowa inwestycja o łącznej wartości 200 mln EUR powstanie w Łodzi-Olechowie, na działce o powierzchni 47 ha, która w przyszłości będzie włączona do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Łódzka fabryka będzie uzupełnieniem działalności irlandzkiego zakładu firmy DELL. Inwestor zadeklarował, że będzie to najbardziej zaawansowana technologicznie tego typu placówka na świecie, produkująca najnowsze, kompleksowe systemy informatyczne, takie jak serwery nowej generacji oraz notebooki z nagradzanych serii Latitude i Inspiron.
W nowej fabryce, której otwarcie zaplanowano na jesień 2007 r. znajdzie początkowo zatrudnienie około 1000 osób. Docelowo do 2012 roku liczba pracowników wzrośnie do 3000 osób. Oczekuje się także wzrostu zatrudnienia w otoczeniu biznesowym.
Jak wynika z danych GUS dla województwa łódzkiego, opracowanych na koniec czerwca 2006 roku stan bezrobocia w regionie lokalizacji inwestycji wyniósł 16,2%. Powstanie fabryki amerykańskiego koncernu w tym regionie pozwoli zatem na zmniejszenie stopy bezrobocia zarówno wśród pracowników niewykwalifikowanych, jak i absolwentów uczelni wyższych.
Amerykańskiemu inwestorowi zostanie udzielone wsparcie w ramach pomocy publicznej w wysokości 54,5 mln EUR. Obejmie ono m.in. wsparcie finansowe na zatrudnienie, grant inwestycyjny i zwolnienie z CIT w SSE. Ponadto władze Miasta Łodzi zobowiązały się doprowadzić infrastrukturę techniczną do granic działki. /Źródło: PAIiIZ/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent