Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Likwidacja Nafty Polskiej

Drukuj

Likwidacja Nafty Polskiej

Nafta Polska zostanie szybko zlikwidowana, a aktywa spółek z sektora paliwowego i ciężkiej chemii zostaną przeniesione do resortu skarbu, zapowiedział w środę na otwartym posiedzeniu rządu wiceminister skarbu Paweł Szałamacha. Rząd zbadał racjonalność istnienie spółki Nafta Polska i pojął decyzję o jej likwidacji. - Będzie to możliwe po zmianie statutu spółki tak, aby zapewnić, że aktywa w postaci akcji spółek sektora naftowego wrócą do MSP i będzie kontynuowana prywatyzacja spółek z sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej - powiedział wiceminister. Właścicielem Nafty Polskiej jest Skarb Państwa. Spółka zajmuje się restrukturyzacją i prywatyzacją firm z sektora naftowego i wielkiej syntezy chemicznej.
Szałamacha zapowiedział, że resort skarbu chce odzyskać zaufanie obywateli do działań MSP, szczególnie w kwestii wywiązywania się inwestorów z podjętych przez nich zobowiązań. Chce też, jak zapewnił, prowadzić aktywny nadzór właścicielski - zwłaszcza w firmach, które podlegają prywatyzacji, jak np. Wielka Synteza Chemiczna. Dodał, że resort dąży też do podniesienia poziomu merytorycznego członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. - Powołujemy osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym, bardzo często z tytułami naukowymi - powiedział wiceminister. Resort chce zmniejszyć liczebność rad i poprawić sprawność ich działania.
Szałamacha poinformował, że trwają prace nad prywatyzacją Ruchu w drodze oferty publicznej, co nastąpi w pierwszej połowie roku. Resort pracuje także nad prywatyzacją Zespołu Elektrowni Dolna Odra (ZEDO); jak powiedział, nastąpił przełom w negocjacjach ze związkami zawodowymi ZEDO. Wiceminister zapewnił, że procesy prywatyzacyjne będą prowadzone przejrzyście, szczególnie jeśli chodzi o kwestie zapewnienia dochodów dla budżetu, pozyskania stabilnych inwestorów i stabilności społecznej.
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent