Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

PlastInvent'2007

Drukuj

PlastInvent'2007

W dniach 4-5 października 2007 r. Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe PZN w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim gościło w swoich obiektach uczestników Konferencji PlastInvent'2007.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Dospel Plastics, Nortrade, Synventive Molding Solutions oraz Serwisu Internetowego www.tworzywa.pl w Konferencji PlastInvent'2007, będącej pierwszą edycją tego wydarzenia, wzięło udział 114 osób reprezentujących 68 firm w zdecydowanej większości związanych z branżą tworzyw sztucznych.

     

Starania organizatorów docenili goście zagraniczni. W Konferencji udział wzięli: Eric Taveau (CEO, Haitian Europe, Włochy - na zdjęciu powyżej), Jaroslav Stanek (Eastern Europe Sales Manager, Synventive Molding Solutions, Czechy) oraz Steffen Germer (Distributor Manager, Victrex, Niemcy).

    

Konferecja została uroczyście otwarta przez Jacka Szczerba reprezentującego Serwis www.tworzywa.pl oraz p. Henryka Zawistowskiego (Plastech, Warszawa) a następnie została dokonana prezentacja wszystkich Organizatorów oraz Partnerów Konferencji, którymi byli: Drewnex Recycling Plastics, Handlowy-Leasing oraz Victrex (Niemcy).

    

Kolejnym etap Konferencji stanowił blok prezentacji, a pierwszym wystąpieniem w jej trakcie był temat “Przyczyny Powstawania Wad Wyprasek Wtryskowych” referowany przez p. dr inż. Macieja Heneczkowskiego reprezentującego Politechnikę Rzeszowską. Tematyka tego referatu okazała się być niezwykle praktycznym i pożytecznym kompendium wiedzy oraz obserwacji procesów przetwórstwa wtryskowego tworzyw sztucznych. I już po tym wystąpieniu jasnym stało się, że każdej prezentacji będzie towarzyszyć ożywiona dyskusja obecnych na sali gości...

    

Nie inaczej było po kolejnym temacie prezentowanym przez p. Jerzego Dądela (Dospel Plastics) pokazującego w całkowicie innym niż mogłoby się wydawać i niezwykle interesującym aspekcie “Maszyny Azjatyckie Dedykowane Na Rynek Europejski”.

    

W podobnym klimacie przebiegała prezentacja p. Pawła Andersohna (Synventive Molding Solutions) “Techniczne Aspekty Zastosowań Systemów Gorąco-Kanałowych” pokazująca wiele praktycznych problemów i wysoce-specjalistycznych rozwiązań inżynierskich będących, jednocześnie doskonałymi warsztatami dla konstruktorów i technologów obecnych na spotkaniu.


Jako następne zostało zaprezentowane wystąpienie Jacka Szczerba “Modyfikacja Właściwości Materiałów Polimerowych” koncentrujące się na rosnącej roli inżynierii materiałów polimerowych w projektowaniu wyrobów o coraz szerszym spektrum właściwości, pozwalającym na stosowanie tworzyw sztucznych jako alternatywnego surowca w miejsce metali i wyrobów ceramicznych.

    
O rosnącej roli specjalistycznych materiałów polimerowych mówiono w trakcie kolejnej prezentacji dotyczącej tworzyw wysokotemperaturowych zatytułowanej “Victrex(R) PEEK (TM) – Tworzywo Do Zastosowań Specjalnych” a jej prelegentem był p. Ryszard Nowak (Nortrade).

    

Po tym wystąpieniu uczestnikom Konferencji zaprezentowana została Firma Ensinger przez p. Roberta Antkowiaka.

Najwięcej ożywienia, komentarzy i aplauzów wzbudziło ostatnie wystąpienie w pierwszym dniu Konferencji. Po rzeczowym i ciekawym wprowadzeniu do tematyki technologii nanocząstek przez p. Artura Pałasza (OBR Spektrochem) zostały zaprezentowane osiągnięcia w zakresie zabezpieczeń antybakteryjnych związkami srebra, złota i miedzi (“Nanocząsteczkowe Koloidy Srebra w Ochronie Dyspersji Winylowych”) będące wynikiem współpracy autora z firmą Nano-Tech.

       

Dalszy ciąg wystąpienia to szalenie żywiołowa i interesująca prezentacja prof. Macieja Pike-Bieguńskiego, który w niekonwencjonalny sposób przedstawił rozwiązania naukowe związane z tą tematyką porywając wszystkich słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w swoim wykładzie.


Tym samym zakończony został blok prezentacji w pierwszym dniu Konferencji a jej uczestnicy udali się na grillowe party stanowiące w opinii uczestników równie ważną część całego spotkania.

    

Drugi dzień Konferencji rozpoczął się od wspólnego wystąpienia p. Steffena Germera (Victrex) oraz p. Ryszarda Nowaka prezentujących “Innowacyjne Produkty Victrex”. Dzięki tej prezentacji uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wielu niezwykle interesujących aplikacji dla tworzyw wysokotemperaturowych jak choćby w przemyśle zbrojeniowym, kosmicznym czy też medycynie.

    

Niezykle interesującą okazała się być kolejna przezentacja p. Henryka Zawistowskiego “Uwarunkowania Zakupu Wtryskarek i Form” będąca tak naprawdę wynikiem wieloletnich doświadczeń zawodowych autora i jego osbistych spostrzeżeń i przemyśleń. Świetnie zebrany i zaprezentowany materiał połączony z oratorskim zacięciem prelegenta warte były z całą pewnością przekroczonego programu czasowego Konferencji...

    

Jako że branża tworzyw sztucznych to nie tylko technologie i maszyny ale również surowce materiałowe i ich sposoby odzysku bardzo ciekawym wystąpieniem był prezentacja właściciela firmy Drewnex Recycling Plastics – p. Przemysława Miśkiewicza zatytułowana “Aspekty Recyklingu Tworzyw Sztucznych w Polsce”. Dzięki niej słuchający goście mogli szczegółowo prześledzić realia funkcjonowania podmiotu zajmującego się recyklingiem TS. Jednak za najważniejsze uznać należy poruszenie tej tematyki na szerokim forum jako naturalnej kolei rzeczy związanej w nieunikniony sposób ze wszystkimi firmami zajmującymi się przetwórstwem tworzyw w Polsce.

    

Konferencja była także miejscem do prezentacji oferty Handlowego Leasingu będącego partnerem konferencji. Choć zgoła odmienne to jednak za bardzo zwięzłe i rzeczowe należy uznać wystąpienie p. Justyny Kapica które w szczególności mogło zainteresować właścicieli i managerów firm z branży TS.

    

Końcowa część konferencji to wystąpienia Pawła Andersohna “Wykorzystanie Systemów GK w Wyrobach Dla Przemysłu Elektrotechnicznego i Motoryzacyjnego” oraz Jacka Nabiałka “Komputerowe Symulacje Procesu Wtryskiwania”. Godnym podkreślenia są innowacyjne formy rozwiązań technicznych prezentowanych w pierwszej oraz niezwykle innowatorskie metody monitorowania procesów zachodzących w formie wtryskowej w drugiej prezentacji.

Tym samym pierwsza edycja Konferencji PlastInvent przeszła do historii. Wiele ciepłych słów i pozytwnych komentarzy po jej zakończeniu to bez wątpienia największa nagroda dla Organizatorów. Tym samym potwierdziło się wielkie zapotrzebowanie branży tworzyw sztucznyczh na tego typu imprezy posiadające klarowną i dobrze przemyślaną formułę, a której najważniejszym elementem są jej uczestnicy. Stąd też nie dziwią najczęście wypowiadane w trakcie pożegnań słowa przez uczestników Konferencji “... do zobaczenia za rok...”. Oby...

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent