Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Plastpol 2024 w Targach Kielce
Plastpol 2024 w Targach Kielce
Świat zaawansowanych technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych, innowacyjnych wtryskarek i wytłaczarek, nowoczesnych materiałów polimerowych na cztery dni maja 2024 roku ulokuje się w Targach Kielce. Podczas targów Plastpol najnowszą ofertę zaprezentują najważniejsze przedsiębiorstwa branży z Europy i Azji. Organizatorzy mówią o ostatnich wolnych miejscach dla wystawców.
- Wszystko wskazuje na to, że Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy ponownie okażą się największą wystawą branży w Europie Środkowo – Wschodniej. Po raz 28. w Targach Kielce zgromadzimy kluczowe przedsiębiorstwa. Udział w wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 21-24 maja 2024, potwierdziło gro naszych wystawców, z którymi współpracujemy od lat. Nie brakuje także nowych, którzy zaczynają doceniać moc Plastpolu. Będą firmy z wielu krajów Europy i Azji, m.in. z Indii, Chin, Republiki Korei, Turcji. Stoiska narodowe zorganizują między innymi Niemcy, Czechy, Portugalia – przekazuje Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce. – Już w tej chwili wiadomo, że wystawcy zajmą całą przestrzeń naszego ośrodka wystawienniczego. Czekamy na ostatnie zgłoszenia, nie zostało wiele miejsc wolnych.
Przypomnijmy, że podczas ostatnich kieleckich targów przetwórstwa tworzyw sztucznych w maju 2023 ofertę prezentowało 600 firm z 29 krajów. Około połowa wystawców to były zagraniczne przedsiębiorstwa - z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Republiki Korei, Turcji, Włoch, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji, Tajwanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Węgier, Łotwy i Chin.
- Plastpol to miejsce biznesu i dialogu. Międzynarodowość służy tworzeniu nowych łańcuchów dostaw, negocjowaniu umów, nawiązywaniu kontaktów, które przekuwane są w kontrakty – podkreśla Kamil Perz.
Innowacyjne wtryskarki i granulaty w Targach Kielce
Fundamentem nowoczesnego przemysłu przetwórczego są maszyny i urządzenia. Innowacje we wtryskarkach do granulatu polietylenowego i polipropylenowego otwierają nowe możliwości dla producentów, zwiększając efektywność i jakość wyrobów. Najnowsze modele wtryskarek i wytłaczarek charakteryzujące się większą precyzją, oszczędnością energii oraz integracją z systemami inteligentnego zarządzania prezentowane są na targach Plastpol. Te przełomowe rozwiązania nie tylko rewolucjonizują branżę, ale także wpisują się w dążenie do zrównoważonego rozwoju.
Branżowe konferencje i konkurs Omniplast podczas Plastpolu
Wystawie nowych technologii towarzyszą wydarzenia konferencyjne. – Spotkania z ekspertami, prelekcje specjalistów w branży są cenione przez naszych wystawców i zwiedzających. Służą dyskusji, wytyczeniu kursów, nowych celów – zaznacza Agnieszka Dąbrowska, zastępca dyrektora projektu Plastpol w Targach Kielce.
Ważnym elementem targów jest konkurs Omniplast dla znawców branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Jego zadaniem jest popularyzacja wiedzy dotycząca tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Mogą w nim wziąć udział przedstawiciele firm, które wystawiają się w czasie targów Plastpol. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.
Hackathon dla zrównoważonego rozwoju Targów Kielce
Kolejną aktywnością proponowaną firmom związanym z przetwórstwem tworzyw sztucznych jest udział w pierwszym Świętokrzyskim Biogospodarczym Hackathonie „BioBoosters”. Przedsięwzięcie organizują Targi Kielce i Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS”. Jego celem jest opracowanie oraz wdrożenie bardziej ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania dla powierzchni hal wystawienniczych Targów Kielce. Finał wydarzenia odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 w kieleckim ośrodku.
Zaś już 1 lutego 2024 odbędzie się webinar, w trakcie którego szczegółowo zostanie przedstawione zostanie samo wyzwanie technologiczne. Do udziału w hackathonie zaproszeni są innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne. Udział w hackathonie to szansa na nawiązanie nowych relacji biznesowych i networkingowych. Zwycięzcy otrzymają szansę na współpracę rozwojową i produktową z Targami Kielce. Szczegóły zostaną opublikowane w styczniu na targikielce.pl
Targi Plastpol potrwają od 21 do 24 maja 2024. Wszystkie informacje oraz rejestracja dla wystawców na https://www.targikielce.pl/plastpol