Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Prywatyzacja WSCh Pod Znakiem Zapytania

Drukuj

Prywatyzacja WSCh Pod Znakiem Zapytania

Sejmowa Komisja Skarbu Państwa przyjęła w czwartek dezyderat wzywający rząd do wstrzymania prywatyzacji zakładów wchodzących w skład Wielkiej Syntezy Chemicznej (WSCh). Dezyderat został przyjęty głosami PiS i LPR. Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha poinformował na posiedzeniu komisji, że obecny rząd podtrzymuje kierunek prywatyzacji spółek należących do WSCh, przyjęty przez poprzedni rząd. - Będziemy dążyli do tego, aby te firmy pozyskały jak najlepszych właścicieli przy zachowaniu pakietu socjalnego dla załóg - powiedział.
Obecni na posiedzeniu komisji przedstawiciele związków zawodowych zakładów chemicznych uważają, że przemysł chemiczny jest w bardzo dobrej kondycji i nie potrzebna jest prywatyzacja. Ich zdaniem, zakłady chemiczne są w stanie same finansować programy inwestycyjne.
Posłowie z sejmowej komisji SP podzielają zdanie związkowców. W opinii Zygmunta Wrzodaka, zakłady chemiczne znajdują się w dobrej sytuacji i nie ma potrzeby ich prywatyzować. Z firm WSCh Skarb Państwa wprowadził już na giełdę Puławy i Police. Obecnie Ciech ma wyłączność na kupno Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna i Zachemu. Z kolei wyłączność negocjacyjną na kupno zakładów w Tarnowie i Kędzierzynie przyznano niemieckiej firmie PCC.
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent