Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Puławy Zainteresowane Akwizycjami

Drukuj

Puławy Zainteresowane Akwizycjami

Specjalnie powołany zespół poszuka dla Zakładów Azotowych Puławy obiektów do przejęcia. ZAP chce skorzystać przede wszystkim na dokonujących się w Europie wielkich fuzji. ZAP może pójść w ślady Orlenu i Ciechu i zainteresować się aktywami za granicą. Prezes ZAP Małgorzata Iwanejko uważa akwizycje (w tym akwizycje zagraniczne) za sposób na rozwijanie zakładów azotowych. - Budowanie własnych nowych instalacji produkcyjnych jest obecnie obarczone zbyt dużym ryzykiem – powiedziała prezes ZA Puławy.
Zarazem Puławy są nadal zainteresowane pozyskaniem inwestora – najlepiej z dostępem do własnego gazu ziemnego, będącego dla ZAP podstawowym surowcem do produkcji nawozów azotowych oraz melaminy. ZAP zużywa rocznie około 900 mln m sześc. gazu. Temat wprowadzenia do ZAP inwestora branżowego może powrócić na początku sierpnia przy okazji zaplanowanego posiedzenia Rady Nadzorczej. Zarząd Puław już wcześniej skierował zapytanie w tej sprawie do MSP. Przypomnijmy, że jeszcze w maju Rada Nadzorcza ZAP zobowiązała zarząd do zmodyfikowania strategii zakładów.
ZAP nie byłby pierwszym zagranicznym inwestorem z krajowego sektora chemicznego. PKN Orlen jest dzisiaj na etapie porządkowania swoich czeskich aktywów chemicznych, wchodzących w skład holdingu Unipetrol (Orlen ma 63 proc. Unipetrolu). Trwa proces sprzedaży spółek Spolana (PCW) i Kaucuk Kralupy. Do końca trzeciego kwartału ma powstać strategia dla aktywów olefinowych Orlenu, czyli dla płockiego j.v. Basell Orlen Polyolefins i części olefinowej Chemopetrolu. Strategię opracowuje firma Nexant. W zakup aktywów sodowych w Rumunii jest zaangażowany Ciech. /Źródło: www.wnp.pl/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent