Projekt Boomerang to cykliczne spotkania w formie wideokonferencji z przedsiębiorcami, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami zdobytymi w firmach rozwijanych na bazie własnych pomysłów i wynalazków. Projekt jest inicjatywą Stowarzyszenia Uczestników Programu TOP 500 Innovators i jest wspierany przez Departament Strategii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spotkania krążąc wokół tematów "gorących", będących na czasie zarówno dla biznesu, jak i nauki, inspirują, umożliwiają dzielenie się wiedzą czy poznanie ciekawych ludzi.
Spotkania transmitowane są na żywo do kilkunastu jednostek w całej Polsce, w tym ośrodków akademickich między innymi w Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu oraz centrów transferu technologii i instytutów naukowych.
Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w kwietniu 2012 w Warszawie i miało formułę wideokonferencji. Do tej pory odbyło sie już 5 spotkań. Na 6 z kolei zapraszamy 29 listopada o godzinie 17:00 do Częstochowy. Myślą przewodnią wideokonferencji będzie: Dobra sprzedaż nie wystarczy? Po co firmom R&D i współpraca z uczelniami?
Tym razem tematyka będzie krążyć wokół szeroko pojętej branży polimerów, która w Częstochowie i okolicach ma bardzo silną reprezentację. Swoimi doświadczeniami wymienią się Przemysław Postawa, Kierownik Laboratorium Badawczego w Zakładzie Przetwórstwa Polimerów Politechniki Częstochowskiej i Adam Szubert, Dyrektor Generalny firmy Asten Group Sp. z o.o., właściciela Marki Plastigo, zapewniajacej przetwórcom kompleksowe wspracie juz ponad 12 lat. Postaramy się odpowiedzieć między innymi na pytania: jakie są potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców oraz czy naukowcy są gotowi na kierunek "z biznesu do nauki". Sprawdzimy co okazało się mitem, a co prawdą we współpracy biznes-nauka.
6 edycja Boomerang-a będzie miała miejsce się na Politechnice Częstochowskiej a jego organizatorem będą Wydział Inżynierii Środowiska i Biotechnologii , Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Ośrodek Kształcenia na Odległość. Transmisja spotkania w formie wideokonferencji odbywać się będzie w ramach projektu PLATON, który oferuje nie tylko usługi wideokonferencji, ale również inne usługi w oparciu o sieć PIONIER takie jak: eduroam, usługi kampusowe, powszechnej archiwizacji czy naukowej interaktywnej telewizji HD.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej http://top500innovators.org/boomerang.html