Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
„Zielone Ogrodzenie” w Grupie Azoty Już Rośnie
„Zielone Ogrodzenie” w Grupie Azoty Już Rośnie
Kilka godzin wspólnych starań pracowników Grupy Azoty i efekt na lata. Tak w skrócie można podsumować proekologiczną akcję nasadzenia roślin na ogrodzeniu Grupy Azoty, która odbyła się 31 sierpnia. Całe przedsięwzięcie jest kontynuacją zaangażowania spółki w działania zmierzające w kierunku redukcji emisji CO2.
Na ogrodzeniu Grupy Azoty S.A. przy ulicy Chemicznej w Tarnowie pracownicy spółki umieścili sadzonki winobluszczu pięciolistkowego. Roślina ta posiada wyjątkowe właściwości wzrostu oraz potencjał do absorbcji nawet 500 kg CO2 na rok. Nasadzony winobluszcz ma przetwarzać pochłonięty dwutlenek węgla w tlen, dodatkowo jego pnącza są w stanie wyłapywać i kumulować metale ciężkie, oczyszczać powietrze z drobnych pyłów i zanieczyszczeń.
W projekt zaangażowali się przedstawiciele Zarządu Grupy Azoty S.A. oraz liczna grupa pracowników tarnowskiej spółki.
Po raz kolejny Grupa Azoty, a konkretnie nasi pracownicy udowadniają jak istotną kwestią jest dla nas troska o środowisko. To powód do dumy i dodatkowa motywacja do organizowania kolejnych akcji w kierunku zazieleniania naszych terenów. Wierzę, że nasze wspólne działania będę mieć pozytywny wpływ na środowisko i otoczenie, w którym funkcjonujemy – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
Podczas akcji „Zielone Ogrodzenie” wykorzystano narzędzia firmy Cellfast, która w swojej produkcji używa tworzyw produkowanych w Grupie Azoty.
* * *
Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.