Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Zintegrowany Kompleks Petrochemiczny w Malezji
Zintegrowany Kompleks Petrochemiczny w Malezji
Zaczyna się budowa dużego projektu rafineryjnego rafinerii i petrochemii ("Rapid") na południowym krańcu Malezji, wynika z raportów pochodzących z tego azjatyckiego kraju. W listopadzie 2018 roku rozładowano pierwsze tankowce partnera JV, Saudi Aramco, a systemy produkcyjne przechodzą obecnie testy. Produkcja ma zostać w pełni rozwinięta na wiosnę. Projekt Rapid został uruchomiony przez Petronas w 2012 roku. Aramco zostało partnerem projektu w 2017 roku.
Z bazy Polyglobe firmy Plasteurope.com (www.polyglobe.net) wynika, że z rafinerii trafi 300.000 baryłek dziennie do krakingu dla uzyskania 1,3 mln T/rok etylenu i 550.000 T/rok propylenu. Dodatkowe 400.000 T/rok propylenu będzie pochodzić bezpośrednio z płynnego krakingu katalitycznego rafinerii (FCC).
Dwa zakłady produkcyjnych PP ("Spheripol" i "Spherizone"), każdy o wydajności 450.000 T/rok, mogą również wytworzyć 400.000 T/ror multimodalnego HDPE i 350 000 T/rok LLDPE (metalocen C6). Produkcja poliolefin jest elastyczna dla produkcji HDPE/LLDPE w oparciu o technologię "Innovene G", o wydajności 350.000 T/rok.
Nowe ilości będą miały zauważalny wpływ przede wszystkim na rynki azjatyckie, mając bezpośredni wpływ na eksport lub pośrednio poprzez zaprzestanie importu do Malezji. Dostawcy na przykład w regionie arabskim mogą zostać zmuszeni do znalezienia innych klientów w krótkim i średnim terminie. /Źródło: PlastEurope/