Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Droga Do Prywatyzacji

Drukuj

Droga Do Prywatyzacji

Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu, poinformował w ubiegłym tygodniu, że resort nie upiera się przy wspólnej prywatyzacji Zakładów Azotowych Puławy i Zakładów Chemicznych Police. Pierwotnie zakładał, że firmy zostaną sprzedane Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu (PGNiG), które jest jedynym dostawcą gazu. To podstawowy surowiec dla Polic i Puław.

- Nie wiemy, czy PGNiG będzie aktywne w procesie prywatyzacji. Jeśli wyrazi wolę zakupu tych spółek, jesteśmy otwarci - mówi Krzysztof Żuk. Skarb chce wystawić na sprzedaż większościowy pakiet akcji Polic i Puław w 2010 r. Wcześniej jednak pod młotek trafią znajdujące się w jego rękach walory Azotów Tarnów, Kędzierzyna i Ciechu. W tym przypadku resort skarbu planuje ich wspólną sprzedaż jeszcze w 2009 r. Zaproszenie do rokowań pojawi się w II kwartale. Najważniejszym kryterium będzie cena za akcje. Ale nie tylko. - Ważna jest też spójna wizja działania firm na globalnym rynku - dodał Krzysztof Żuk.
Łupem inwestora tych trzech spółek może paść także Anwil. Tarnów, Kędzierzyn i Ciech chcą go bowiem przejąć wspólnie. Przedwczoraj zarząd Orlenu uruchomił formalnie projekt sprzedaży Anwilu. - Wyrażamy dezaprobatę dla decyzji Orlenu, ale szanujemy stanowisko właściciela. Jesteśmy dobrą spółką, mamy kapitał i podtrzymujemy wolę bycia podmiotem, a nie przedmiotem akwizycji - powiedziała "Pulsowi Biznesu" Teresa Szeligowska, wiceprezes Anwilu. /Źródło: Puls Biznesu/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent