Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

GK Tarnów W Drodze Po Siarkopol

Drukuj

GK Tarnów W Drodze Po Siarkopol

Jeszcze w tym tygodniu Grupa Tarnów rozpocznie badanie sytuacji finansowej Kopalń i Zakładów Chemicznych Siarki „Siarkopol” z siedzibą w Grzybowie. Tarnów ma trzy tygodnie na złożenie ostatecznej oferty.
Grupa Tarnów jest bardzo zainteresowana Siarkopolem. W UE występuje brak dobrej jakości siarki i konieczny jest import tego surowca z USA. Siarka wydobywana przez spółkę z Grzybowa ma postać czystego pierwiastka co sprawia, że jest ona szczególnie cennym, masowym surowcem współczesnej chemii. W postaci płynnej uzyskuje się go przez wytopienie ze złoża podgrzanego wodą i wypompowanie za pomocą sprężonego powietrza na powierzchnię.
Siarkę w przemyśle chemicznym wykorzystuje się do produkcji kwasu siarkowego, dwusiarczku węgla, środków ochrony roślin, wulkanizacji kauczuku
Jak przyznaje portalowi prezes Tarnowa Jerzy Marciniak, aż 75 proc. produktów Grupy zawiera więcej lub mniej siarki. - Kupujemy z Siarkopolu całą produkcję płynnego surowca, to około 300 tys. ton. Chcemy kontynuować współpracę. Jednak obawiamy się, czy byłaby ona możliwa, gdyby spółkę przejął ktoś inny - mówi szef Tarnowa.
Do dalszego etapu prywatyzacji, poza Tarnowem, zostały dopuszczone trzy firmy: Core Minerals Private Limited, Kopalnia Granitu Kamienna Góra i Kopalnie Dolomitu. /Źródło: www.wnp.pl/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent