Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Grupa Azoty Wybrała Licencje Dla Projektu Polimery Police
Grupa Azoty Wybrała Licencje Dla Projektu Polimery Police
Zarząd PDH Polska S.A. zarekomendował, a Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wybór licencji na technologię produkcji polipropylenu dla projektu Polimery Police. Najlepszą ofertę przedstawił Grace Technologies, Inc., podmiot zależny W.R. Grace & Co.-Conn. Po zgodach Zarządu i Rady Nadzorczej, decyzja wymaga jeszcze akceptacji Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PDH Polska S.A.
- Polimery Police to projekt o strategicznym znaczeniu dla Grupy Azoty. Decyzja o wyborze licencji stanowi kolejny krok etapu przygotowywań pod największą inwestycję polskiego sektora chemicznego w XXI w. Wydłużenie łańcucha produktowego do polipropylenu stwarza potencjał wygenerowania dodatkowej i bardziej stabilnej marży. Daje możliwość funkcjonowania na większym i bardziej chłonnym rynku polipropylenu oraz spłaszczenia cykliczności naszego biznesu. Po uruchomieniu instalacji nastąpi istotna przebudowa struktury naszych przychodów, a obszar pozanawozowy stanie się znaczącym ich źródłem – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.
Polimery Police to kompleks produkcyjny mający się składać z instalacji do produkcji propylenu i polipropylenu, portu z bazą zbiorników surowcowych oraz infrastrukturę pomocniczą i logistyczną. W PDH Polska trwa równolegle proces związany z wyłonieniem przyszłego generalnego wykonawcy inwestycji w formule „pod klucz” za cenę ryczałtową. Spółka posiada już licencję na technologię Oleflex do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane rozpoczną się pod koniec 2019 r., natomiast zakładany termin ich zakończenia to koniec 2022 r.
Całkowita wartość kapitału wymaganego na realizację inwestycji w zintegrowany kompleks PDH-PP oszacowana została na 1,27 mld euro, z czego blisko 1 mld euro stanowią nakłady inwestycyjne (CAPEX), a pozostała część wydatków związana jest z kosztami finansowania w okresie budowy, kosztami funkcjonowania spółki projektowej oraz wymaganymi w przyjętej dla projektu formule finansowania project finance rezerwami.
Grupa Azoty to największa polska korporacja chemiczna i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych oraz 3 pozycję w produkcji PPA6. Takie produkty jak melamina, kaprolaktam, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W maju 2017 roku Grupa zaprezentowała zaktualizowaną strategię do roku 2020. Wśród kluczowych kierunków rozwoju znajdują się: ukończenie procesu konsolidacji Grupy Kapitałowej, wzmocnienie pozycji wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa w Europie, umocnienie drugiego filaru operacyjnego poprzez rozwój działalności pozanawozowej oraz generowanie i wdrażanie innowacji będących dźwignią rozwoju sektora chemicznego.
Przeczytaj także:
- Idea4Azoty – Nowatorski Program Akceleracyjny Grupy Azoty
- Grupa Azoty Bliżej Nauki
- Tworzywa Głównym Motorem Historycznych Maksimów Grupy Azoty
- Grupa Azoty „Ambasadorem Polski Na Świecie”
- Grupa Azoty S.A. z Wyróżnieniem „The Best Annual Report”
- Rozwój Strategicznego Projektu Grupy Azoty
- Trajan Szuladziński Prezesem Zarządu Grupy Azoty Siarkopol
- Grupa Azoty Stawia Na Innowacje
- Dobre Wyniki Grupy Azoty w Segmencie Tworzyw
- Grupa Azoty Rozważa Produkcję Polipropylenu w Policach
- Grupa Azoty Stawia Na Innowacje. Satelitarne Technologie Dla Rolnictwa
- Nowości w Ofercie i Gwiazdy Sportu – Grupa Azoty Na Targach PLASTPOL
- Czat Inwestorski Grupy Azoty
- Grupa Azoty ZAK S.A. Zaprasza Na Konferencję OXO
Polecamy:
- Czy Ogrzewanie Słoneczne Jest Ekologiczne?
- Silniki Krokowe i Serwonapędy Jako Elementy w Sterowaniu Maszyn CNC
- Oszczędności Energetyczne w Procesie Wtryskiwania TS
- Idealne Palety Z Tworzywa Sztucznego
- Membrany Silikonowe w Procesie Infuzji Próżniowej
- Idea4Azoty – Nowatorski Program Akceleracyjny Grupy Azoty
- DSM w Partnerstwie Technologicznym z Toyotą
- Grupa Azoty Bliżej Nauki
- Nowa Generacja Czerwonych Pigmentów LANXESS
- Druk 3D W Prototypowaniu Części Do Supersamochodu
- Opteon™ XL40 Uhonorowany Na RAC Cooling Industry Awards
- LANXESS Rozszerzy Badania Nad Materiałami Nowej Generacji
- Ramię Pomiarowe Hexagon Współpracuje z VISI
- 10 Technologicznych Trendów Na Rok 2018
- BASF Na Fakumie z Szerokim Asortymentem Tworzyw Sztucznych
- Polska Potęgą Przemysłową?