Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Biznes Info
RSS
Lanxess w Oczekiwaniu Na Lepsze Czasy
Lanxess w Oczekiwaniu Na Lepsze Czasy
Wynik operacyjny pierwszego kwartału roku 2009 nie będzie dla koncernu Lanxess lepszy niż czwarty kwartał roku 2008. Aktualny słaby popyt wpłynie - jakkolwiek w różnym stopniu - na wszystkie trzy segmenty działalności - ogłosiła spółka. Niemiecka firma należy do grupy Bayer, gdzie jest jedną z kluczowych jej gazłezi. Jak specjaliści Lanxessa widza najbliższa przyszłość?
- Aktualny słaby popyt wpłynie - jakkolwiek w różnym stopniu - na wszystkie trzy segmenty działalności, szczególnie produkcję polimerów wysoce przetworzonych (Performance Polymers). W nieco mniejszym zakresie negatywny wpływ uwidoczni się w segmencie zaawansowanych półproduktów (Advanced Intermediates), przede wszystkim z uwagi na stosunkowo niezależną od koniunktury i wykazującą dużą stabilność sprzedaż chemikaliów rolniczych i półproduktów farmaceutycznych - przyznaje spółka.
Firma zarazem chwali się dobrymi wynikami ubiegłego roku, bo udało się jej zrealizować zaplanowane cele. Wartość EBITDA przed uwzględnieniem efektów specjalnych wyniosła 721 mln EUR. Obroty koncernu wynosiły 6,576 mld i tym samym niemal dorównały obrotom sprzed roku, które zamknęły się w kwocie 6,608 mld Euro. Przy uwzględnieniu korekt o efekty portfolio i związanej z kursem walut, obroty wzrosły zatem o 5,9 proc. Lanxess zanotował dwucyfrową stopę wzrostu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Dla rynków w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech wzrost wyniósł prawie 22 proc. W wymienionym regionie najprężniejszy rozwój obrotów przypadł na Słowację (83 proc.i Węgry 36 proc.). Przyrost nastąpił także dla pozostałych rynków, Republiki Czeskiej (16 proc.) i Polski 3 proc. /Źródło: www.wnp.pl/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)
Brak dostępu do komentarzy. Zaloguj się aby dodać komentarz