Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Likwidacja Majątku Glimaru

Drukuj

Likwidacja Majątku Glimaru

Rozpoczęły się prace związane z wyceną niedokończonej instalacja hydrokompleksu, będącej najważniejszym składnikiem majątku upadłej Rafinerii Glimar SA w Gorlicach. Instalacja może zostać wystawiona na sprzedaż jeszcze przed wakacjami. - Według zapewnień wykonawcy prace związane z wyceną hydrokompleksu potrwają około miesiąca, potem wycena trafi do sędziego komisarza, który określi warunki sprzedaży. Na ich podstawie ukaże się ogłoszenie o sprzedaży instalacji - powiedziała w czwartek Bożena Polesek, syndyk Rafinerii Glimar SA. Dodała, że instalacja zostanie wystawiona na sprzedaż najprawdopodobniej w całości jako zorganizowana cześć przedsiębiorstwa, choć nadal trwają negocjacje z wykonawcą tej inwestycji - niemiecką firmą Lurgi Ol Gas Chemie GmbH i jej polskim oddziałem Lurgi Bipronaft SA w Krakowie w sprawie przekazania ewentualnemu nabywcy dokumentacji technicznej instalacji oraz licencji na procesy technologiczne.
Syndyk nie chciała spekulować na jaką kwotę może zostać wyceniona instalacja. Według poniesionych nakładów rzeczowych jej budowa kosztowała do tej pory 350-400 mln zł i jest ukończona w blisko 90 procentach. Instalacja hydrokompleksu w Gorlicach miała służyć do wytwarzania m.in. nafty, rozpuszczalników, olejów bazowych oraz gotowych olejów specjalnych dla przemysłu i motoryzacji. Upadłość Rafinerii Nafty Glimar SA w Gorlicach, obejmującą likwidację majątku ogłosił w połowie stycznia zeszłego roku sąd rejonowy w Nowym Sączu. W uzasadnieniu decyzji sąd stwierdził, że rafineria jest niewypłacalna i niewypłacalność ta ma charakter trwały. Wniosek o ogłoszenie upadłości spółki złożył zarząd Glimaru.
Na początku lutego zeszłego roku akcje upadłej rafinerii w Gorlicach, a także pozostałych dwóch tzw. rafinerii południowych (Czechowice i Jasło) oraz Petrobaltiku przejęła od Nafty Polskiej Grupa Lotos SA. /Źródło: PAP/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent