Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Prywatyzacja Wielkiej Chemii Pod Znakiem Zapytania?

Drukuj

Prywatyzacja Wielkiej Chemii Pod Znakiem Zapytania?

Trzy z czterech działających w Tarnowie-Mościcach organizacji związkowych wystosowały list otwarty do premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Wzywają w nim rząd do prywatyzacji ich zakładów. Związkowcy wyrażają poważne zaniepokojenie ubiegłotygodniowym dezyderatem Sejmowej Komisji Skarbu. Wzywa on rząd do wstrzymania prywatyzacji zakładów chemii ciężkiej, a więc ZA w Tarnowie i Kędzierzynie, Zachemu, Organiki-Sarzyny i znajdujących się już na giełdzie ZA Puławy i ZCh Police.
Dezyderat został przyjęty głosami posłów PiS i LPR. Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha poinformował na posiedzeniu komisji, że obecny rząd podtrzymuje kierunek prywatyzacji spółek należących do WSCh, przyjęty przez poprzedni rząd. Co ciekawe, obecni na posiedzeniu komisji przedstawiciele związków zawodowych zakładów chemicznych twierdzili, że przemysł chemiczny jest w bardzo dobrej kondycji i prywatyzacja nie jest potrzebna. Tymczasem w liście do premiera związki Tarnowa zadeklarowały pełne poparcie dla prywatyzacji swojej firmy.
Prywatyzacja chemii jest już zaawansowana. Wyłączność na kupno Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna i Zachemu ma giełdowa spółka Ciech. Z kolei wyłączność negocjacyjną na kupno zakładów w Tarnowie i Kędzierzynie prowadząca ich sprzedaż Nafta Polska przyznała niemieckiej firmie Petro Carbo Chem. /Źródło: Rzeczpospolita/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent