Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Restrukturyzacja Grupy Azoty
Restrukturyzacja Grupy Azoty
Zakłady Azotowe w Tarnowie, po otrzymaniu zgody akcjonariuszy, rozpoczynają proces wnoszenia spółek zależnych do Polskiego Konsorcjum Chemicznego. Celem jest restrukturyzacja grupy, lepsze wykorzystywanie ich mocy produkcyjnych, a w przyszłości nie wyklucza również sprzedaży poszczególnych spółek inwestorom z zewnątrz - poinformował PAP prezes Azotów Tarnów, Jerzy MarciniaWtorkowe walne zgromadzenie Zakładów Azotowych w Tarnowie zgodziło się na wniesienie do Polskiego Konsorcjum Chemicznego akcji kilku spółek zależnych. Do Polskiego Konsorcjum Chemicznego, w którym akcjonariuszami są ZAT i Zakłady Azotowe w Kędzierzynie, trafi 100 proc. Biura Projektów Zakładów Azotowych Biprozat Tarnów, PROReM, Jednostka Ratownictwa Chemicznego, ZWRI oraz 72,17 proc. udziałów w spółce Automatyka.
Projekt zarządu Azotów Tarnów, który został przedstawiony do akceptacji przez akcjonariuszy Tarnowa i Kędzierzyna, jest częścią większego programu restrukturyzacji, który ma na celu wydzielenie trzech obszarów działalności grupy kapitałowej. Azoty Tarnów chcą podzielić grupę na trzy obszary. Pierwszy z nich to biznes podstawowy, w którym będą Azoty Tarnów, ZAK, Police i zakłady w Guben. Z części pozapodstawowej wydzielona zostanie logistyka oraz spółki z otoczenia produkcyjnego.
Ponadto uchwałami NWZ w skład Rady Nadzorczej spółki powołani zostali Artur Kucharski, Marek Mroczkowski oraz Ryszard Trepczyński. /Źródło: PAP, www.wnp.pl/