Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
VIII Edycja Konkursu PZPTS
VIII Edycja Konkursu PZPTS
To już VIII edycja konkursu PZPTS na najbardziej innowacyjne zastosowania tworzyw sztucznych w pracy naukowej. Znamy laureata!
Konkurs Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych tworzy szansę dla młodych naukowców piszących prace licencjackie, magisterskie i inżynierskie na zdobycie rozgłosu i docenienia. W rozstrzygnięciu tegorocznej edycji wyróżnienie otrzymał młody inżynier z Politechniki Łódzkiej, którego praca zyskała uznanie jurorów za innowacyjne podejście do modyfikacji biokompozytów.
Po raz VIII, do jury Konkursu PZPTS na najlepszą pracę dyplomową z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych zgłosiło się grono ambitnych studentów z różnych stron Polski, chętnych zaprezentować swoje prace szerszej publiczności. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 12 prac, z których 5 zostało zakwalifikowanych do konkursu, czyli o tematyce zgodnej z zagadnieniem przetwórstwa tworzyw sztucznych. Rada konkursu w tym roku zdecydowała się nie przyznać głównej nagrody, całe wydarzenie nie mogło jednak obyć się bez wyróżnienia.
Wyróżniony został młody student Politechniki Łódzkiej - Konrad Stefaniak, za swoją pracę inżynierską „Modyfikacja biokompozytów ENR/PLA przy zastosowaniu naturalnych substancji przeciwstarzeniowych”. Kompozyt polimerowy, w którym jeden lub więcej ze składników jest naturalny, określa się mianem biokompozytu - Konrad Stefaniak w swojej pracy dyplomowej zaprezentował możliwe zastosowanie tych substancji.
- Zachęcamy studentów do pisania prac, które podejmują próby nowatorskich rozwiązań dla wykorzystania tworzyw sztucznych w gotowych wyrobach. Do konkursu przyjmujemy także dyplomy dotyczące nowych technologii i organizacji procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych – tym samym zakres tematyczny jest bardzo szeroki, ale jednocześnie bardzo specjalistyczny. Ostatnie osiem lat trwania konkursu udowodniło jak wielu młodych naukowców podejmuje wyzwanie tworzenia prac na miarę dzisiejszych czasów, wymogów, standardów. Jednocześnie gratulujemy wyróżnionemu młodemu inżynierowi, tegorocznemu zdobywcy wyróżnienia. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom będziemy świadkami coraz to nowszych i bardziej zrównoważonych rozwiązań w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych - podsumowuje Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.
Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych jako organizator konkursu, jest dumny z możliwości wspierania młodych talentów. Inicjatywa ma na celu promowanie nowatorskich rozwiązań dla wykorzystania tworzyw sztucznych w gotowych wyrobach, upowszechnienie wiedzy na temat tworzyw sztucznych i rozwijanie zainteresowań młodzieży akademickiej problematyką ich wykorzystania.
Więcej na temat konkursu można przeczytać na stronie www.pzpts.pl.
Dodatkowych informacji udziela biuro PZPTS: ;
***
Przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce tworzy ponad 7,5 tys. przedsiębiorstw, głównie MŚP, z łącznym zatrudnieniem około 160 tys. osób.
Dodatkowych informacji udzielają:
Robert Szyman , tel.603 626 656