Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Biznes Info
RSS
W Oczekiwaniu Na Naftę Polską...
W Oczekiwaniu Na Naftę Polską...
Nafta Polska powinna pozostawić w spółce zysk za 2008 rok, zgodnie z zapisami w prospekcie emisyjnym - spodziewa się prezes Zakładów Azotowych w Tarnowie Jerzy Marciniak. Nafta Polska jest największym akcjonariuszem Tarnowa; kontroluje 49,08 proc. akcji chemicznej spółki. Marciniak poinformował w ubiegłym tygodniu dziennikarzy, że Zakłady Azotowe w Tarnowie wraz z Ciechem i Zakładami Azotowymi Kędzierzyn w ramach Polskiego Konsorcjum Chemicznego są przygotowane do przejęcia od PKN Orlen włocławskiego Anwilu, jeśli płocka spółka wyrazi chęć sprzedaży i ogłosi cenę.
- Zakładamy, że około 20 proc. środków na ten cel to będą środki własne, a reszta będzie pochodzić z kredytów bankowych - powiedział Marciniak. Azoty Tarnów objęły 25 proc. udziałów w spółce mającej przejąć Anwil. Prezes zapowiedział, że do 8 lutego br. ZA Tarnów ogłoszą wstępne wyniki spółki za 2008 rok oraz prognozę i projekt planu na rok 2009.
Nafta Polska sprzedaje swoje akcje i te należące do Skarbu Państwa w konsolidowanej grupie chemicznej składającej się z Ciechu, Zakładów Azotowych Kędzierzyn i Tanowskich Azotów. Grupa ta planuje odkupić włocławski Anwil od PKN Orlen. Skarb Państwa ma 36,68 proc. akcji Ciechu, w Tarnowie 49,08 proc. ma Nafta Polska, Skarb Państwa posiada 3,48 proc. W Kędzierzynie 80 proc. ma Nafta Polska, a 6,28 proc. walorów należy do Skarbu Państwa. /Źródło: PAP, www.wnp.pl/
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)
Brak dostępu do komentarzy. Zaloguj się aby dodać komentarz