Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Druk 3D RSS

Globalny Rynek Technologii Addytywnych (1)

Zgodnie z danymi raportu Additive Manufacturing Market Size, Share & Trends Analysis Report By Component, By Printer Type, By Technology, By Software, By Application, By Vertical, By Material, By Region, And Segment Forecasts, 2024 – 2030 opublikowanego przez Grand View Research, wartość globalnego rynku produkcji addytywnej wyceniono na 20,37 mld USD w 2023 r. i oczekuje się, że będzie on rósł w tempie CAGR wynoszącym 23,3% w latach 2023–2030.

Upadłość Forward AM Technologies GmbH

Forward AM, niemiecka firma produkująca materiały do druku 3D, ogłosiła upadłość. Infomracja jest o tyle zaskakująca, że firma niedawno zakończyła tydzień na targach Formnext we Frankfurcie, publikując posty w mediach społecznościowych skupione na przyszłości. Jednak wniosek złożony do Sądu Rejonowego w Heidelbergu 21 listopada 2024 r. sugeruje zupełnie inny obraz dla Forward AM Technologies GmbH.

Drukowane Lampy Modułowe

Lampy modułowe drukowane za pomocą drukarek 3D to nowatorskie i dynamicznie rozwijające się rozwiązanie w branży oświetleniowej. Technologia druku 3D zyskuje coraz większą popularność w dekorowaniu i wyposażeniu wnętrz ze względu na szerokie możliwości personalizacji, elastyczność projektową oraz zrównoważony charakter produkcji, co nie jest dostępne w tradycyjnie tworzonych produktach oświetleniowych. Druk 3D umożliwia tworzenie niestandardowych i unikatowych rozwiązań, które mogą być dostosowane do specyficznych wymagań użytkownika pod kątem kształtu...

Print-as-a-Service w Druku 3D

Print-as-a-Service (PaaS), w kontekście produkcji wyrobów gotowych na zamówienie w druku 3D, to model biznesowy który umożliwia firmom oraz indywidualnym klientom zlecanie produkcji obiektów, części czy prototypów bez konieczności posiadania własnego sprzętu drukującego. Usługi te są często realizowane za pośrednictwem firm, które automatyzują proces zamówień i produkcji, zapewniając ich kompleksową obsługę w technologii druku 3D.

Drukarnia 3D Alternatywą Dla Technologii Wtrysku

W maju 2024 r. firma BOSON Group Prosta Spółka Akcyjna uruchomiła drukarnię 3D w technologii FDM opartą na innowacyjnych i opatentowanych drukarkach przemysłowych marki BOSON. To nowy wymiar i era dla przemysłowego druku 3D, pozwalającego na wykorzystanie pełnych możliwości produkcyjnych firmy (blisko 120 własnych drukarek) pozwalających na uruchamianie zleceń produkcyjnych o bardzo wysokim wolumenie produkcji dziennej.

Konferencja Małopolskie Dni Druku 3D

Serdecznie zapraszamy na kolejną, II edycję, Technicznej Konferencji Małopolskie Dni Druku 3D, organizowaną przez Grupę Azoty S.A. i Technology Applied Sp. z o.o.. Wydarzenie odbędzie się 10.09.2024, w Tarnowie, w Centrum Sztuki Mościcie pod hasłem przewodnim „Era Druku Przemysłowego 3D”. Celem II edycji jest zaprezentowanie technologii przyrostowych wprowadzonych i stosowanych już obecnie w przemyśle m.in. lotniczym, samochodowym, AGD, meblarskim czy medycznym.

Nieskończona Różnorodność Kolorów Dla Druku 3D

Firma GRAFE z Blankenhain, wprowadza na rynek różnorodność w zastosowaniach związanych z drukiem 3D dzięki szerokiemu spektrum nieograniczonych wariantów kolorystycznych, prezentując swoim klientom na targach K 2022 opakowanie zawierające dziesięć podstawowych kolorów, z mieszanką białego polimeru jako nośnik. „Efekt jedwabiu lub połysku staje się faktycznie zauważalny dopiero w druku 3D”, wyjaśnia Lars Schulze, szef działu rozwoju barwników i materiałoznawstwa. „Wraz z tymi barwnikami oferujemy sprawdzoną bazę, tak zwany efekt jedwabiu, z dobrymi właściwościa

Identyfikacja Materiałów w Przemysłowym Druku 3D

Grupa GRAFE z siedzibą w Blankenhain opracowała masterbatch pozwalający na identyfikację materiałów w przemysłowym druku 3D. „Oznacza to, że autentyczność licencjonowanych materiałów może być niezawodnie i jednoznacznie określona już w samym filamencie przetwarzanym w procesie produkcji z dodatkiem odpowiednich addytywów”, wyjaśnia Lars Schulze, szef działu rozwoju barwników i materiałoznawstwa. Jego zdaniem obecnie głównymi obszarami zastosowań są protezy w technologii medycznej, ale także ważne dla całego systemu części maszyn lub części samochodowe, któr

Konferencja Techniczna Małopolskie Dni Druku 3D

Wydarzenie organizowane w Tarnowie przez Grupę Azoty i Technology Applied odbywało się pod hasłem „Era Druku Przemysłowego 3D”. Konferencja zgromadziła specjalistów, którzy od lat zajmują się technologią przyrostową. Podczas wydarzenia firmy prezentowały swoje najnowsze rozwiązania w tym obszarze. W części seminaryjnej odbywały się panele dotyczące technologii, zagadnień materiałowych i badawczych oraz przedstawiane były rozwiązania wykorzystania np. druku 3D do produkcji części lotniczych, czy też w weterynarii.

3D House – Nowa Marka Dopaka

Dopak - dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych z Wrocławia poszerza działalność o technologię druku 3D. We współpracy z Polską Fundacją Rozwoju Biznesu (PFRB) firma utworzyła nową markę: 3D house, która będzie realizowała projekty druku 3D. Nowa aktywność wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku w zakresie realizacji krótkich serii produktowych i prototypów przy wykorzystaniu technologii druku 3D.

Filamenty Grupy Azoty SA w Programie Open Filament

Grupa Azoty S.A., czołowy producent filamentów do druku 3D na rynku polskim, we współpracy z firmą Raise3D, wiodącym producentem drukarek 3D klasy przemysłowej, opracowała profile do drukowania, dla wybranych gatunków przemysłowych filamentów Tarfuse®, dedykowane do drukarek z serii E2CF.

Covestro Sprzedaje Biznes Additive Manufacturing

Firma Covestro poinformowała, że sprzedaje swój biznes zajmujący się technologiami przyrostowymi. Cena sprzedaży wynosi około 43 mln EUR a nabywcą zostanie Stratasys. Podejmując decyzję o sprzedaży działalności Additive Manufacturing, Covestro kontynuuje optymalizację swojego portfolio, aby jeszcze skuteczniej pozycjonować się na rynku i móc bardziej skoncentrować się na swojej szerokiej ofercie dla klientów w swoich kluczowych branżach.

Grupa Azoty Rozszerza Ofertę Materiałów Do Druku 3D

Nowa linia produktowa Tarfuse® rPLA to filamenty powstające z granulatu będącego w 100 proc. recyklatem przemysłowym, powstającym w wyniku ponownego wykorzystania strumienia odpadów resztkowych. Wprowadzona linia jest odpowiedzią Grupy Azoty na proekologiczne oczekiwania użytkowników druku 3D.

Linia Produktowa Tarfuse® rPLA

Linia produktowa Tarfuse® rPLA opracowana została z myślą o ochronie środowiska, która wpisuje się w gospodarkę obiegu zamkniętego oraz inicjatywę zrównoważonego rozwoju. Są to filamenty otrzymywane z granulatu będącego w 100% recyklatem przemysłowym powstającym w wyniku ponownego wykorzystania strumienia odpadów resztkowych.

Filamenty Tarfuse® PA

Filamenty techniczne to grupa zaawansowanych filamentów do drukowania 3D produkowanych z tworzyw spełniających wysokie wymagania względem właściwości i parametrów użytkowych, tak aby zapewnić wyjątkowe właściwości mechaniczne i doskonałą jakość druku. Dedykowane są one w głównej mierze do wydruków funkcjonalnych i pomostowych.

Advanced Graphene Products Rozpoczyna Sprzedaż Filamentu z Grafenem

Advanced Graphene Products, innowacyjna spółka zajmująca się produkcją grafenu w skali przemysłowej rozpoczęła we własnych kanałach sprzedaży oraz na portalu Amazon sprzedaż filamentu marki PROGRAFEN. To pierwszy na świecie dostępny na komercyjną skalę filament z grafenem.

Filament Tarfuse® ABS TECH

Filament Tarfuse® ABS TECH z technicznej linii filamentów produkcji Grupy Azoty to prawdziwy materiał do zadań specjalnych, specjalista od wytrzymałości. Akrylonitrylo-butadiono-styren – bo tak brzmi pełna nazwa tego materiału – jest elastycznym i wytrzymałym materiałem o estetycznej powierzchni. Popularność zyskał również dlatego, że wydrukowane z niego detale bardzo łatwo poddaje się obróbce mechanicznej, można go również obrabiać chemicznie w procesie acetonowania. Wydruki 3D z tego polimeru można też malować co nie tylko w przemyśle jest dużą zaletą.

Filament Tarfuse® PLA Simply, PLA Tech

Linia produktów Tarfuse® Simply PLA to materiał charakteryzujący się prostotą i skutecznością druku dedykowany do wykorzystania przez odbiorców hobbystycznych do druku prototypów i modeli demonstracyjnych. Ze względu na swoje właściwości chemiczne tzn. niską temperaturę topnienia w zakresie 150-160°C, doskonałą adhezje między-warstwową polecany jest również do stosowania jako materiał szkoleniowy dla osób stawiających pierwsze kroki w technologii FDM/FFF, dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej.

Filament Tarfuse® ABS PLUS 4

Filament ABS (akrylonitryl-butadien-styren) jest zaliczany do grupy tzw. filamentów technicznych, przeznaczony do drukarek 3D z zastosowaniem technologii FDM/FFF. Filament ABS jest jednym z najchętniej wybieranych filamentów dostępnych na rynku, a swoją popularność zawdzięcza bardzo dobrym właściwościom wytrzymałościowym co sprawia, że chętnie jest stosowany do wydruków prototypów funkcjonalnych. Grupa Azoty S.A. posiada w swojej ofercie dość szeroką grupę filamentów Tarfuse® ABS. Wymienić tu należy rodzinę Tarfuse® ABS PLUS przypisaną do grupy filamentów Tarfuse®

Walentynkowa Promocja Na Filamenty Grupy Azoty

Grupa Azoty zaprasza do zapoznania się z ofertą specjalną filamentów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do technologii FFF/FDM produkowanych przez Centrum Materiałów Do Druku 3D Grupy AZOTY, dostępnych w Sklepie Internetowym

Dlaczego Warto Kupić Drukarkę SLS?

Technologie przyrostowe (tzw. druk 3D) znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Możliwość tworzenia elementów maszyn, przedmiotów, a nawet protez części ciała z tworzyw sztucznych sprawiła, że drukarki 3D stały się coraz bardziej pożądanym sprzętem w wielu przedsiębiorstwach. Na czym polega działanie druku 3D i technologii SLS, i dlaczego warto postawić na drukarkę SLS?

Filamenty Tarfuse® w Hobbystycznych Aplikacjach Akwarystycznych

Filament Tarfuse® PET-G Glossy Blue z linii produktów transparentnych został zastosowany do wydruku stojaka do hodowli koralowców i umieszczony w akwarium „morskim”. Koralowce są organizmami długowiecznymi, jednakże są one bardzo wrażliwe na każdą zmianę w swoim otoczeniu, głównie te związane z zasoleniem (odpowiednie pH), czy też temperaturą oraz nasłonecznieniem, a także z zanieczyszczeniami. Skala pH wody w morskim akwarium powinna mieścić się w zakresie 8,0 – 8,4, ponieważ w takim środowisku organizmy roślinne i zwierzęce czują się najbardziej komfortowo.

Nowe Materiały Fotopolimerowe Do Druku 3D

Firma Nexa3D rozszerzyła współpracę z firmą Henkel, aby dostarczyć na rynek trzy nowe, zaawansowane materiały fotopolimerowe do druku 3D za pośrednictwem rozwijających się na całym świecie kanałów sprzedaży Nexa3D.

Olbrzymi Potencjał Druku 3D w Polsce

DPS Software rozbudowuje swoją ofertę rozwiązań dla inżynierów o kolejne produkty – urządzenia do produkcji przyrostowej firmy Markforged. To kolejny krok w kierunku zaopatrzenia inżynierów firm produkcyjnych w rozwiązania na żądanie, które przyspieszą proces produkcji, przekładając się pozytywnie na koszty i łańcuch dostaw. Decyzję o poszerzeniu oferty poprzedziła skrupulatna analiza rynku, ale również chęć dostarczania polskim firmom najlepszych rozwiązań ku zwiększaniu innowacyjności, odpowiadających koncepcji Przemysłu 4.0.

Liqcreate Wprowadza Nowe Żywice Do Druku 3D

Liqcreate ogłasza wprowadzenie dwóch nowych żywic: Premium Flex i Premium Tough. Dwa funkcjonalne materiały opracowane specjalnie do druku 3D MSLA/LCD. Opracowane tych materiałów jest częścią strategii firmy polegającej na dostarczaniu wysokiej jakości materiałów do produkcji funkcjonalnych części w szybko rozwijającej się branży druku 3D. Liqcreate Premium Flex i Premium Tough to dodatek do szybko rozwijających się żywic funkcjonalnych.

Filamenty Antybakteryjne Tarfuse® AM

Z początkiem marca 2020 r., Grupa Azoty S.A., jeden z największych koncernów chemicznych w Europie, ogłosił wejście w branżę druku 3D, prezentując autorską linię materiałów do druku 3D wykorzystywanych w technologii FDM / FFF. W swojej ofercie obok filamentów podstawowych i technicznych, producent wprowadził także filamenty antybakteryjne, które z uwagi na swoje właściwości, mogą znaleźć szereg zastosowań, szczególnie w druku 3D produktów codziennego użytku, gdzie priorytetem jest przeciwdziałanie rozwoju drobnoustrojów na ich powierzchni (np. wydruki przeznaczone

Nowe Centrum Technologii Druku 3D Evonik

Evonik dalej rozwija swoją działalność w obszarze wytwarzania przyrostowego. Firma zajmująca się specjalistycznymi chemikaliami otworzyła nowe centrum technologiczne druku 3D w Austin w Teksasie. Zakład w USA odegra kluczową rolę w globalnej sieci innowacji Evonik w opracowywaniu nowych, gotowych do użycia materiałów do fuzji w złożu proszkowym, wytwarzanych w technologii Structured Polymers.

Grupa AZOTY Uruchomiła Sklep Internetowy

Produkowane przez Grupę Azoty filamenty do drukarek 3D można już kupować w jej sklepie internetowym. Pierwszym klientem sklepu został prezes Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki, który zakupione filamenty postanowił przeznaczyć jako darowiznę na rzecz inicjatywy Zachodnia Grupa Medyczna.

Grupa Azoty Uruchamia Sklep Internetowy

Na początku marca br. Grupa Azoty S.A. - jeden z największych koncernów chemicznych w Europie, ogłosił wejście w branżę druku 3D prezentując autorską linię materiałów termoplastycznych wykorzystywanych w technologii FDM / FFF. Filamenty są oferowane pod marką Tarfuse i podzielone na trzy segmenty: podstawowe (masowe), techniczne i specjalne. Teraz koncern uruchomił swój własny sklep internetowy gdzie każdy może zakupić dowolny materiał indywidualnie oraz zapoznać się z ofertą innych produktów oferowanych przez Grupę Azoty.

ERIKS Rozszerza Produkcję Przyrostową o Drukarki Ultimaker

Holenderski konglomerat Eriks, który specjalizuje się w komponentach maszyn i usługach technicznych dla różnych sektorów przemysłu, rozszerza możliwości produkcji przyrostowej w swoim głównym zakładzie w Alkmaar o kilka drukarek 3D firmy Ultimaker. Głównym celem jest wytwarzanie części zamiennych oraz w mniejszym stopniu oryginalnych części wyposażenia. Alkmaar jest także miejscem zakładu produkcyjnego, gdzie produkuje się części z tworzyw sztucznych dla przemysłu spożywczego.

Żywice BEGO Do Wydruków 3D Koron Dentystycznych

Formlabs i BEGO ogłosiły partnerstwo, które pozwoli klientom dentystycznym Formlabs drukować tymczasowe i stałe korony oraz mostki bezpośrednio dla pacjentów, używając materiałów dentystycznych BEGO. Możliwość korzystania z technologii cyfrowych i druku 3D umożliwi szybki, tani, iteracyjny proces, który poprawi opiekę nad pacjentem i poziom akceptacji rozwiązywanych w ten sposób przypadków.

Elastomery KRAIBURG Do Drukowania 3D

KRAIBURG TPE przeprowadził szeroko zakrojone testy w celu zbadania przydatności swoich termoplastycznych elastomerów (TPE) do zastosowania w produkcji przyrostowej (AM). Testy wykazały, że prawie wszystkie TPE z tej firmy mogą być przetwarzane z doskonałymi wynikami przy użyciu technologii przyrostowej FDM (fused deposition modeling) na urządzeniach Pollen AM.

ARBURG Zakupił Producenta Systemów do Drukarek 3D

Niemiecki producent maszyn do wtryskiwania tworzyw sztucznych Arburg potwierdził przejęcie niemieckiego producenta drukarek 3D RepRap w potwierdzonej notarialnie umowie zakupu z 12 lutego 2020 roku.

Nowe Centrum Drukowania 3D w Szwecji

Konglomerat opieki zdrowotnej GE Healthcare Life Sciences otworzył centrum produkcji przyrostowej w Umeå/Szwecja. Firma wydała 2 miliony USD (1,8 miliona EUR) na centrum, które zintegruje segment druku 3D z produkcją sprzętu biotechnologicznego. Obiekt dołączy do pierwszego centrum drukowania 3D GE Healthcare Life Science, które zostało otwarte w Uppsali/Szwecji w 2018 roku.

Nowa Marka Materiałów Do Druku 3D Firmy BASF

Holenderski producent filamentów Innofil 3D sfinalizował zmianę marki i jego dotychczasowe oraz nowe produkty są dostępne pod nowymi nazwami. Zmiana ta jest częścią większych zmian wprowadzanych przez jeden z największych koncernów chemicznych na świecie – firmę BASF. Wszystkie materiały oferowane przez BASF do zastosowań w technologiach produkcji addytywnej zebrane zostały pod jedną marką Forward AM i podzielone na podgrupy w zależności od technologii dla jakiej są przeznaczone – filamenty dla FDM dostępne będą teraz pod nazwą Ultrafuse, proszki dla technologii SL

Firma Siemens Otwiera Sieć Wytwarzania Addytywnego

Firma Siemens ogłosiła oficjalne uruchomienie i ogólną dostępność sieci wytwarzania addytywnego Siemens (AM) po tym jak z powodzeniem przeprowadzono pilotaże i wdrożenia u klientów i partnerów, takich jak Decathlon, Siemens Gas & Power, Siemens Mobility, HP i Materialize. Sieć wytwarzania addytywnego firmy Siemens to zaawansowane rozwiązanie oparte na chmurze mające na celu wspieranie współpracy i koordynacji procesów pomiędzy inżynierami, działem zakupów i dostawcami drukowanych części 3D. Zapewnia kompleksowy proces cyfrowy, który łączy zapotrzebowanie na części z

Siemens Rozszerza Portfolio Rozwiązań

Firma Siemens poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia spółki Atlas 3D, która opracowuje oprogramowanie sterujące drukarkami do bezpośredniego, laserowego przetapiania proszku metalowego (DMLS). Oferowane przez Atlas 3D produkty pozwalają projektantom na automatyczne określenie, niemalże w czasie rzeczywistym, optymalnej pozycji wydruku oraz elementów wsporczych niezbędnych w procesie wytwarzania przyrostowego. Spółka Atlas 3D zostanie połączona z Siemens Digital Industries Software, zaś oferowane przez nią rozwiązania pozwolą rozszerzyć możliwości pakietu

High-Performance Materials and Additives

Evonik plans to introduce its broad material portfolio for additive manufacturing for the first time at this year’s formnext tradeshow (to be held November 19-22 in Frankfurt/Main). The specialty chemicals company is moving the process of 3D printing a big step closer to bulk manufacturing by offering a variety of innovative “ready-to-use” high-performance materials and additives.

TARFUSE® PA – Filamenty Do Druku 3D

Technologie przyrostowe stają się coraz bardziej wszechobecne we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia, a drukowanie przestrzenne stało się przydatne w wytwarzaniu prototypów i modeli przedmiotów codziennego użytku. Mnogość zastosowań technologii w różnych dziedzinach produkcji, coraz niższy koszt jednostkowy produkcji małoseryjnej, płynne połączenie procesu projektowania z produkcją, powodują, że technologie te będą rozwijać się w wysokim tempie, czemu sprzyjać będzie również rozwój i dostępność coraz trwalszych i coraz tańszych materiałów.

Filamenty Poliamidowe z Włóknem Węglowym

Firma Omni3D z Polski od początku swojej działalności angażuje się w projekty m.in. dla branży motoryzacyjnej czy aeronautycznej, wspierając utalentowanych młodych inżynierów oraz rozwój wspomnianych sektorów poprzez wykorzystanie w nich druku 3D. I co ważne, popularyzowanie zastosowania mniej tradycyjnych tworzyw.

Nowe Materiały Do Druku 3D Firmy Huntsman

Firma Huntsman (www.huntsman.com), producent związków chemicznych oraz tworzyw sztucznych, opracował nowe materiały na bazie uretanu. Oferta „Print”zawiera trzy różne rodzaje materiałów na bazie uretanu, żywice, proszki oraz włókna, które mogą być stosowane do drukowania 3D przy użyciu metod takich jak stereolitografia (SLA), szybkie spiekanie (HSS – High Speed Sintering) oraz drukowanie 3D...

Jak Skaner 3D w Składzie Porcelany…

Technologie 3D coraz śmielej wkraczają do nowoczesnych przedsiębiorstw sprawdzając się w kolejnych branżach, działach i dziedzinach. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne są obecne w naszych domach, miejscach pracy czy środkach transportu i powoli stają się naszą codziennością. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo nowoczesna technologia przyczynia się do powstania...

Premiera Drukarek Omni3D

Pierwsza połowa czerwca dla Omni3D to targi 3D Solutions, podczas których miała miejsce premiera dwóch drukarek: Omni 500 Lite oraz Omni Factory 2.0 Net. Czerwiec to także udział w konferencji AutoEvent.

Druk 3D W Lotnictwie

Druk 3D jest chętnie stosowany w branży samochodowej i lotniczej. Pozwala on na skrócenie czasu prototypowania i obniżenie kosztów poprzez wykorzystanie druku niskonakładowego. Drukarka przemysłowa Factory 2.0 firmy Omni3D doskonale sprawdza się w polskich placówkach naukowych i akademickich, takich jak Instytut Lotnictwa, czy Lotnicza Akademia Wojskowa.

AUDI Zwiększa Wykorzystanie Druku 3D z Tworzyw Sztucznych

Jako „pionier dla całej grupy Volkswagena”, producent samochodów Audi zwiększa wykorzystanie technologii druku 3D z tworzyw sztucznych w procesie produkcyjnym. Produkcja nowych lub zoptymalizowanych narzędzi pomocniczych wykonanych z tworzyw sztucznych, zostaną wykorzystane do produkcji modelu „R8” w zakładzie firmy w Neckarsulm. Firma Audi poinformowała, że zespół ekspertów...

Sojusz DSM i Stratasys

Royal DSM, światowa firma działająca w dziedzinie zdrowia, żywienia i materiałów, ogłosiła w kwietniu, że wchodzi w partnerstwo ze światowym liderem technologii druku 3D Stratasys. Firma Stratasys, której celem jest „zakłócenie” tradycyjnego rynku druku 3D, wchodzi do segmentu stereolitografii z nową drukarką, V650™Flex. DSM wspiera ten produkt materiałami Somos®, nieustannie dążąc do...

Protezy Nóg w Technologii Druku 3D

Amerykański producent protez medycznych firma Unyq (www.unyq.com) niedawno zaprezentował wykonane w technologii druku 3D elementy protetyczne nóg na konferencji Brytyjskiego Stowarzyszenia Protetyków i Protetyków (BAPO) w Harrogate. Firma zauważa, że „usunęła większośćmetalu stosowanego w tradycyjnej protezie nogi, dzięki czemu nasadka Unyq jest znacznie lżejsza niż alternatywne bez utraty...

Trójwymiarowe Podeszwy Do Butów QUANT-U

Firma Dow, znana z historycznych innowacji w dziedzinie chemii i tworzyw sztucznych, udziela swojej fachowej wiedzy w zakresie tworzenia nowego systemu produkcji obuwia QUANT-U ECCO Shoes. Współpracując z Dassault Systèmes, firma zaprezentowała najnowszy trend w zakresie materiałów, technologii i obuwia w Japonii w ramach przeglądu wiosenno-letniego ECCO Shoes.

Pierwszy Most Dla Pieszych Wykonany Drukiem 3D

Shanghai Construction Group w Chinach wykorzystał technologię druku 3D do opracowania 15-metrowego mostu drukowanego 3D wykonanego z żywicy i materiałów kompozytowych. Most był otwarty dla pieszych w parku Taopu w Szanghaju. Chen Xiaoming, zastępca głównego inżyniera w Shanghai Construction Group, powiedział: "Cechą szczególną tego mostu jest jego przełomowa innowacja w zakresie materiałów...

Ankieta

Plastline

Plastinvent