Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Druk 3D RSS

Siemens Rozszerza Portfolio Rozwiązań

Drukuj

Siemens Rozszerza Portfolio Rozwiązań

Firma Siemens poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia spółki Atlas 3D, która opracowuje oprogramowanie sterujące drukarkami do bezpośredniego, laserowego przetapiania proszku metalowego (DMLS). Oferowane przez Atlas 3D produkty pozwalają projektantom na automatyczne określenie, niemalże w czasie rzeczywistym, optymalnej pozycji wydruku oraz elementów wsporczych niezbędnych w procesie wytwarzania przyrostowego. Spółka Atlas 3D zostanie połączona z Siemens Digital Industries Software, zaś oferowane przez nią rozwiązania pozwolą rozszerzyć możliwości pakietu Xcelerator, przeznaczonego dla branży wytwarzania przyrostowego. 

Oprogramowanie Sunata™ wykorzystuje analizę odkształceń cieplnych pozwalającą na proste i automatyczne optymalizowanie pozycji komponentu podczas jego wydruku, a także umożliwia określenie niezbędnej liczby konstrukcji wsporczych. Takie podejście oznacza, że odpowiednie symulacje mogą być przeprowadzane przez samych projektantów, a nie przez dodatkowych analityków. Dzięki temu ograniczana jest też potrzeba wykonywania dalszych analiz za pomocą oprogramowania Simcenter™, a wytwarzany element spełnia wszystkie wymagania projektowe. Siemens planuje udostepnienie rozwiązania Atlas 3D w ramach swojej internetowej sieci Additive Manufacturing Network.

„Witamy firmę Atlas 3D w rodzinie spółek Siemens. Będzie ona najnowszym członkiem naszego zespołu zajmującego się technologiami wytwarzania przyrostowego. Dzięki naszym rozwiązaniom, duże firmy, biura oferujące usługi wydruku 3D, firmy projektowe oraz projektanci CAD mogą wdrażać technologie wydruku przyrostowego na przemysłową skalę” - zauważył Zvi Feuer, Starszy Wiceprezes ds. Oprogramowania Technologii Wytwórczych, Siemens Digital Industries Software. „Działające w chmurze oprogramowanie Sunata zdecydowanie ułatwia projektantom określenie optymalnego położenia części drukowanych w technologii 3D, zapewniając jednocześnie wysoki poziom jakości i powtarzalności. Dzięki połączeniu możliwości oprogramowania Sunata z szeroką gamą narzędzi przeznaczonych do wspomagania wytwarzania przyrostowego CAE, jakie są dostępne w ramach platformy Simcenter, możliwe jest pomyślne realizowanie przemysłowych wydruków 3D już za pierwszym podejściem.” 

„Siemens jest liderem branży wytwarzania przyrostowego, oferującym najszerszą dostępną na rynku gamę zintegrowanych i wszechstronnych rozwiązań dla tego sektora, więc nie możemy się już doczekać dołączenia do ich zespołu” - zauważył Chad Barden, Prezes Zarządu Atlas 3D. „Ogromną zaletą oprogramowania Sunata jest to, że ułatwia ono projektantom tworzenie możliwych do wydrukowania elementów. Dzięki temu firmy mogą wydajniej korzystać z zalet technologii wytwarzania przyrostowego. Będąc częścią rodziny Siemensa, zyskamy szansę zaoferowania programu Sunata tym klientom, którzy korzystają już z rozwiązań dla wydruku 3D znajdujących się w ofercie firmy Siemens. Teraz będą mogli oni jeszcze bardziej usprawnić proces projektowania elementów produkowanych technologią wytwarzania przyrostowego. Zyskają też firmy, które są dopiero na etapie wprowadzania tego rodzaju rozwiązań”. 

Duża ilość nieudanych podejść do wydruków 3D jest poważnym wyzwaniem, z jakim zmagają się firmy starające się wdrożyć technologię wytwarzania przyrostowego do produkcji wielkoseryjnej. Aby określić optymalne położenie danego komponentu oraz niezbędne struktury wsporcze, często niezbędne jest kilkukrotne powtarzanie całego procesu projektowania i analizowania danego elementu. Podczas swojej pracy, projektanci nie mają zwykle możliwości uwzględnienia takich czynników, jak orientacja komponentu, jego odkształcenia, czy też jednolite odprowadzanie generowanego ciepła. Oznacza to, że ciężar rozwiązania tego rodzaju problemów spoczywa na technologach.  

Oferowane przez Atlas 3D oprogramowanie Sunata eliminuje ten problem, dając projektantom automatyczne narzędzie, które pozwala im zbliżyć się do scenariusza, w którym już pierwsza próba wydruku kończy się pozytywnym rezultatem. Sunata to wysokowydajne, wykorzystujące efekt przyspieszenia generowany przez kartę graficzną, oprogramowanie do sterowania procesem wytwarzania przyrostowego, które pozwala na osiągnięcie pożądanych rezultatów nawet sto razy szybciej niż inne, dostępne na rynku rozwiązania. Technika przyspieszania obliczeń dzięki wykorzystaniu karty graficznej polega na połączeniu mocy procesora głównego i graficznego, w celu szybszego przeprowadzania skomplikowanych obliczeń związanych z procesami głębokiego uczenia się, prowadzenia analiz oraz projektowania.

Proces przejmowania nowej spółki ma się zakończyć oficjalnie w listopadzie 2019 roku. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Siemens Digital Industries Software jest motorem transformacji, umożliwiającym przedsiębiorstwom dostosowanie się do wymogów ery cyfrowej i oferującym przyszłościowe rozwiązania inżynieryjne, produkcyjne oraz elektroniczne. Gama rozwiązań Xcelerator pomaga firmom dowolnej wielkości w tworzeniu i skutecznym wykorzystywaniu cyfrowych kopii ich produktów, pozwalając im tym samym pozyskiwać nowe informacje, wykorzystywać pojawiające się szanse i podnosić poziom automatyzacji - a wszystko to w celu poprawy ich innowacyjności. Dodatkowe informacje na temat produktów i usług Siemens Digital Industries Software można uzyskać na stronie www.sw.siemens.com, a także na naszych profilach w serwisach LinkedInTwitterFacebook oraz Instagram

 

Siemens Digital Industries (DI) to lider w dziedzinie innowacji ukierunkowanych na automatyzację i cyfryzację. Poprzez ścisłą współpracę z partnerami i klientami, DI napędza cyfrową transformację w branży przetwórczej i produkcji części dyskretnych. Portfolio rozwiązań Digital Enterprise obejmuje zestaw produktów, rozwiązań i usług odpowiednich dla różnych etapów procesu produkcyjnego, w celu zintegrowania i digitalizacji całego łańcucha wartości przez przedsiębiorstwa o różnej wielkości. Wyjątkowe portfolio rozwiązań oferowanych przez DI, zoptymalizowanych pod kątem konkretnych potrzeb poszczególnych sektorów, wspiera klientów w ich dążeniu do zwiększenia wydajności i elastyczności. DI nieustannie wprowadza kolejne innowacje do swojego portfolio rozwiązań, by wzbogacić je o najnowocześniejsze i przyszłościowe technologie. Siemens Digital Industries, z siedzibą w Norymberdze w Niemczech, zatrudnia około 76.000 osób na całym świecie.

Siemens AG (Berlin i Monachium) to globalny lider technologiczny, którego nazwa od ponad 170 lat stanowi synonim technicznej doskonałości, innowacji, jakości, rzetelności oraz działalności prowadzonej na międzynarodową skalę. Spółka działa na całym świecie, skupiając swoje wysiłki na wytwarzaniu i dystrybucji energii elektrycznej, inteligentnych rozwiązaniach infrastrukturalnych stosowanych w budynkach i rozproszonych systemach energetycznych, a także na automatyzacji i cyfryzacji w przemyśle przetwórczym i produkcyjnym. Dzięki stanowiącej odrębny podmiot spółce Siemens Mobility, która jest wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań dla sektora transportu kolejowego i drogowego, Siemens wyznacza trendy na światowych rynkach związanych z przewozami pasażerskimi i towarowymi. Dzięki posiadaniu pakietów większościowych w spółkach giełdowych, takich jak Siemens Healthineers AG oraz Siemens Gamesa Renewable Energy, Siemens cieszy się także pozycją wiodącego światowego dostawcy technologii medycznych, usług z zakresu ochrony zdrowia, a także przyjaznych dla środowiska rozwiązań dla lądowych i morskich farm wiatrowych. W roku obrotowym 2019, który zakończył się 30 września br., firma Siemens uzyskała przychody w wysokości 86,8 mld EUR oraz wygenerowała dochód netto w wysokości 5,6 mld EUR. Według stanu na koniec września 2019 roku, spółka zatrudniała około 385.000 pracowników na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.siemens.com.

Uwaga: Wykaz znaków towarowych firmy Siemens można znaleźć tutaj. Pozostałe znaki towarowe należą do swoich odnośnych właścicieli.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent