Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Recykling Rejs Na Półmetku
Recykling Rejs Na Półmetku
Stop dla zaśmiecania środowiska wodnego – każdy może pomóc”
Recykling Rejs 2019 zawitał do Gołdapi, gdzie hasło tegorocznej edycji „Stop dla zaśmiecania środowiska wodnego – każdy może pomóc” realizowane będzie w praktyce w dniach 7-9 czerwca. Podczas całodziennych akcji sprzątania na Gołdapie, Sapinie i Rospudzie ochotnicy z Gołdapi i okolic będą w kajakach patrolować wody i brzegi tych rzek.
Jak zauważa Dominik Dobrowolski „Mazury to nie tylko tysiące jezior i wspaniałe lasy, toteż dzikie, nieuregulowane rzeki, coraz rzadziej spotykane w Europie. Dbając o ich czystość, dbamy jednocześnie o te tysiące jezior, które rzeki zasilają lub biorą w nich początek. Realizując od wielu lat liczne projekty ekologiczne, w tym Recykling Rejs, widzę jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Jednocześnie w nasze akcje angażują się wszyscy, niezależnie od wieku, co daje nadzieję, że stan środowiska będzie się poprawiał.”
Akcja „Recykling Rejs - 3 rzeki” to trzecia realizowana w IX edycji projektu „Recykling Rejs – odzyskuje tworzywa sztuczne”, podczas których organizatorzy Fundacja PlasticsEurope Polska i Dominik Dobrowolski oprócz sprzątania brzegów rzek i jezior, edukują na temat właściwych sposobów postępowania z odpadami, w szczególności odpadami tworzyw sztucznych.
„Na prośbę lokalnych ekologów nasza akcja ponownie zawitała do Gołdapi, co bardzo cieszy, ponieważ tylko zaangażowanie lokalnych społeczności, udział szkół i wsparcie administracji mogą zapewnić powodzenie edukacji ekologicznej. Właściwe zachowania, czyli nieśmiecenie, oraz dobrze zorganizowany system zbiórki i zagospodarowania odpadów to dwa kluczowe elementy, które pozwolą zawrócić odpady do obiegu gospodarczego i odzyskać surowiec.”,mówi Kazimierz Borkowski z Fundacji PlasticsEurope Polska, dodając „Weźmy do serca hasło „Dbam o środowisko – śmieci zabieram ze sobą” - rzeka to nie miejsce na odpady, zwłaszcza te wartościowe, które można poddać recyklingowi, jak odpady tworzyw.”
Projekt „Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne”, realizowany od 2011 roku, cieszy się dużym uznaniem i został już kilkakrotnie nagrodzony w różnych konkursach ekologicznych. W tym roku Dominik Dobrowolski został laureatem II. Edycji Krajowej Nagrody Ekologicznej „EKOJANOSIK – Zielona Wstęga Polski” za realizację projektu „Recykling Rejs”.
Więcej informacji o akcjach Recykling Rejs na www.recykling-rejs.pl oraz na www.facebook.com/RecyklingRejs