Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Grupa WITTMANN Na Targach Plastpol w Kielcach
Grupa WITTMANN Na Targach Plastpol w Kielcach
- WITTMANN BATTENFELD prezentuje podczas targów Plastpol swe energooszczędne rozwiązania dla technologii wtrysku
- Podczas tegorocznych tarów Plastpol w dniach od 23 do 26 maja firma WITTMANN, na stoisku w F-9 w hali F, zaprezentuje energooszczędne wtryskarki, nowoczesne technologie a także najnowsze roboty i urządzenia pomocnicze.
Rynek polski jest jednym z najważniejszych rynków eksportowych dla Grupy WITTMANN. W związku z tym Plastpol jest dla firmy WITTMANN kluczową platformą do prezentacji naszych najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych. Trzonem tegorocznej prezentacji będą dwie energooszczędne wtryskarki serwo hydrauliczne.
Na wtryskarce SmartPlus 90/350 wyposażonym w nową jednostkę sterującą Unilog B8X, system monitorowania stanu technicznego wtryskarki CMS Lite oraz komórkę automatyzacji zaprojektowaną i wyprodukowaną przez WITTMANN BATTENFELD Niemcy. Pokażemy produkcję poziomicy maszynowej wykonanej z ABS na formie 1+1 dostarczonej przez firmę SOLA z Austrii. W pierwszym etapie produkcji wtryskiwana jest górna i dolna część obudowy poziomicy. Robot odbiera obie części obudowy a następnie górną część obudowy odkłada na stacji do znakowania laserowego. Jednocześnie dolna część obudowy odkładana jest w stacji montażowej. Na stacji tej obudowa wyposażana jest w „oczka” poziomicy. Następnie górna część jest dociskana do dolnej części wstępnie ustawioną siłą za pomocą siłownika pneumatycznego. Gotowe części są transportowane do stanowiska testowego, gdzie położenie „oczek” jest sprawdzane przez system wizyjny. Po kontroli jakości gotowe poziomice są odkładane na przenośniku taśmowym. System obsługiwany jest przez robota WX138 firmy WITTMANN.
Szczególną cechą wtryskarek SmartPlus jest niski koszt połączony z efektywnością energetyczną i powtarzalnością ruchów. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych technologii, w połączeniu ze starannie dobranymi opcjami, możliwe stało się zaoferowanie doskonałego stosunku ceny do wydajności dla tych maszyn.
Druga maszyna to SmartPower 60/210 na której zaprezentowana zostanie technologia wtrysku wspomaganego gazem AIRMOULD. W technologii tej produkowane będą spinacze do bielizny. W formie 1+1 w technologii wtrysku z wypełnieniem częściowym powstają dwa spinacze puste w środku. Technologia wtrysku wspomaganego gazem pozwala na znaczącą redukcję ciężaru wypraski, poprawę właściwości detalu a w konsekwencji obniżenie kosztów produkcji. Dla technologii wtrysku z gazem wykorzystane zostanie najnowsze wyposażenie WITTMANN AIRMOULD 4.0. Zaprezentujemy najnowsze zawory wykonawcze wyróżniające się kompaktową konstrukcją pozwalającą na ich ustawianie bezpośrednio w pobliżu formy wtryskowej, co pozwala na oszczędzenie zużycia gazu i obniża koszty produkcji.
Automatyzacja i urządzenia pomocnicze
Oprócz robotów i urządzeń pomocniczych pracujących z prezentowanymi wtryskarkami pokazane zostaną także inne urządzenia peryferyjne WITTMANN.
Prezentując robota napędzanego siłą ludzkich mięśni, WITTMANN chce zwrócić uwagę na zagadnienia związane z obniżeniem zużycia energii w procesie przetwórstwa tworzyw. ErgoRobot to interaktywna atrakcja pozwalająca zwiedzającym na aktywne włączenie się w prezentację. Instalacja składała się z robota, roweru używanego jako ergometr i oczywiście rowerzysty aktywnie pedałującego na rowerze. Odwiedzjący nas goście będą wykorzystywani jako „źródło mocy” wprawiające robota w ruch. W prezentacji zastosowano standardowego robota Primus 14 ze sterowaniem R8. Roboty te są zwykle wykorzystywane w aplikacjach typu pick & place na wtryskarkach o sile zamykania 50–150 t. Wytworzona przez „kolarza” moc jest przekazywana do robota. Aktualnie generowana moc jest pokazywana na wyświetlaczu zamontowanym na kierownicy roweru. Pokazywana jest także aktualna szybkość pracy robota jako procent jego maksymalnej prędkości. Aby umożliwić prędkość jazdy 100% dla Primusa 14, rowerzysta powinien wygenerować moc około 150 watów. Jeśli na rowerze zostanie osiągnięta wyższa wydajność, nadwyżka jest wykorzystywana do oświetlenia dwóch lamp podłogowych zainstalowanych obok roweru. Jasność lamp zależy od dodatkowej mocy wygenerowanej przez osobę jadącą na rowerze. ErgoRobot będzie nie tylko elementem rozrywkowym. Przygotowując tę prezentację firma WITTMANN chce uzmysłowić użytkownikom robotów jak niskie zużycie energii charakteryzuje roboty WITTMANN.
Oprócz tej aplikacji ErgoRobot WITTMANN zaprezentuje na targach Plastpol szybkobieżnego robota SONIC 108. Roboty z serii SONIC zostały zaprojektowane pod kątem maksymalnej prędkości usuwania części. Są wykorzystywane głównie w aplikacjach opakowaniowych dla maszyn pracujących z cyklami poniżej 4 s.
Prezentacja WITTMANN obejmie także szereg urządzeń peryferyjnych. W kategorii suszarki do tworzyw zaprezentowane zostaną: bębnowa suszarka segmentowa ATON plus, suszarka z sitami molekularnymi DRYMAX Primus 60-150 oraz suszarka Card 10S, wykorzystująca sprężone powietrze do suszenia tworzywa. WITTMANN w ofercie posiada różne konstrukcje, dzięki czemu może spełnić w optymalny sposób wymagania swych Klientów. Także w przypadku suszarek firma zaprezentuje rozwiązania dążące do obniżenia zużycia energii. Podobnie jak w przypadku wtryskarek, gdzie norma EUROMAP 60 pozwoliła na porównanie różnych konstrukcji tak i w przypadku suszarek coraz powszechniejszym staje się wyrażanie energii zużywanej przez suszarkę w kWh/1t suszonego tworzywa.
Kolejna prezentacja obejmie urządzenia termostatujące. Zaprezentowane zostaną modele urządzeń Tempro primus 90, Tempro basic C120 oraz Tempro plus D140. Wyjątkowe cechy regulatorów temperatury WITTMANN Tempro to niezawodność i łatwa obsługa. Dzięki wprowadzeniu napędów SpeedDrive nowe termostaty charakteryzują się także dużą oszczędnością zużycia energii.
Prezentacje uzupełnią dozowniki masterbatch. Na stoisku pokazane zostaną zarówno proste i niezawodne dozowniki objętościowe DOSIMAX Basic i Dosimax MC Balance, jaki i zaawansowane dozowniki grawimetryczne, reprezentowane przez Gravimax Primus 14.
WITTMANN to także systemy podawania surowców. W ofercie firma ma zarówno podajniki podciśnieniowe pracujące indywidualnie, jak wyposażenie do systemów centralnego podawania surowców.
Temat oszczędności energetycznej wsparty zostanie prezentacją młynów przy stanowiskowych, które swą konstrukcją wpisują się w ideę gospodarki w obiegu zamkniętym. Młyny serii G-Max i S-max to energooszczędne konstrukcje oferowane w różnych wielkościach. Na stoisku pokazane zostaną zarówno młyny wolno, jak i szybkoobrotowe.
Dodatkową atrakcją będzie sportowy samochód Mistrza Polski z roku 2022 w klasie D5 CEZ Circuit Endurance p. Adama Zentnera. P.Adam Zentner jest pracownikiem Działu Sprzedaży WITTMANN BATTENFELD Polska. Chwaląc się sukcesem swego Pracownika WITTMANN pragnie pokazać, że odnosi sukcesy na różnych polach.
Foto. 1: SmartPlus 90 z systemem automatyzacji i komunikacją między urządzeniami Wittmann 4.0
Foto. 2: Airmould 4.0
Foto. 3: Spinacz do bielizny, wyprodukowany w technologii wtrysku wspomaganego gazem Airmould 4.0
Foto. 4: Aplikacja ErgoRobot z wykorzystaniem robota WITTMANN Primus 14
Foto. 5: Feedmax S3 netto
Foto. 6: Gravimax 14
Foto. 7: Granulator S-Max 3
Grupa WITTMANN
Grupa WITTMANN jest światowym liderem w dziedzinie produkcji wtryskarek, robotów i urządzeń peryferyjnych przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw. Siedzibą Grupy jest Wiedeń w Austrii. Grupa zbudowana jest z dwóch głównych podmiotów WITTMANN BATTENFELD i WITTMANN. Dzięki 7 zakładom produkcyjnym i ponad 30 agencjom przedstawicielskim Grupa prowadzi swą działalność na całym świecie.
WITTMANN BATTENFELD, z siedzibą w Kottingbrunn Austria, w sposób konsekwentny buduje swą pozycję na runku producentów wtryskarek i dostawców nowoczesnych technologii do przetwórstwa tworzyw. Jako dostawca kompleksowych technologii i maszyn o nowoczesnej modułowej budowie, firma spełnia obecne i przyszłe wymagania rynku maszyn do przetwórstwa tworzyw.
Asortyment produktów oferowanych przez WITTMANN obejmuje roboty i systemy automatyzacji produkcji, systemy podawania surowców, suszarki, młynki, dozowniki objętościowe i grawimetryczne. WITTMANN oferuje kompleksowe rozwiązania począwszy od pojedynczych komórek produkcyjnych aż po pełne złożone instalacje produkcyjne. Połączenie pod patronatem grupy Wittmann obszarów związanych z konstrukcją wtryskarek, budową urządzeń peryferyjnych i technologiami przetwórstwa doprowadziło do stworzenia oferty optymalnie dostosowanej do potrzeb współczesnego rynku. W Polsce Grupa WITTMANN reprezentowana jest przez Wittmann Battenfeld Polska. Nasidoświadczeni pracownicy działów sprzedaży i serwisu oraz logistyki pozostają do Państwa dyspozycji
KONTAKT
- WITTMANN BATTENFELD Polska Sp. z o.o.
- Adamowizna, ul. Radziejowicka 108
- 05-825 Grodzisk Mazowiecki
- www.wittmann-group.pl