Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Plastpol News RSS

PlASTPOL – Przepis Na Biznesowy Sukces

Drukuj

PlASTPOL – Przepis Na Biznesowy Sukces

W Targach Kielce od 6 do 8 października nie brakowało najnowszych technologii z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Na tegorocznym PLASTPOLU obecnych było 147 firm z 12 krajów. 

Choć wystawa nieco mniej okazała niż w poprzednich latach, to nadal wydarzenie spełniało swoją podstawową funkcję – było skuteczną platformą biznesową, o czym podczas przedsięwzięcia przekonywali wystawcy: - Jesteśmy tutaj przede wszystkim dlatego żeby pokazać, że w tych trudnych czasach firma jest, żyje, nie boi się wystawiać. Wydaje mi się, że Targi Kielce zrobiły wszystko, żeby nas zabezpieczyć od strony epidemiologicznej – są ankiety, bramki dekontaminacyjne. Targi zrobiły wszystko, a do nas należy pokazanie się, bo wydaje mi się, że bez spotkań biznesowych – face to face  – za chwilę, każda branża będzie umierać. Nie ma szans na to, że jakakolwiek branża przetrwa bez spotkań. Musi być wymiana doświadczeń, musi być możliwość pokazania nowych technologii, bo nie wszystko da się pokazać przez internet – mówił Sławomir Malenta, Euro SITEX Polska.

Tradycyjnie podczas przedsięwzięcia zaobserwować można było proces produkcji. Nie zabrakło również nowoczesnych maszyn przetwórczych i technologicznych rozwiązań. Firmy zaprezentowały m.in.: 

  • wtryskarkę jednokomponentową BOY 25E z najnowszym systemem Procan ALPHA 4 z servo-napędem i wbudowanym robotem, zabudowanym w klatce bezpieczeństwa, 
  • agregat dostawny do wielokomponentów BOY 2C XS. Jednostka do podłączenia, z każdą wtryskarką poprzez złącze standardowe EUROMAP. Można zbudować z wtryskarki, którą posiadamy w produkcji, wtryskarkę wielokomponentową. Jednostka posiada własne sterowanie zewnętrzne,
  • coroczny HIT – wtryskarkę BOY 35E. Urządzenie wyposażone w najnowszy system sterowania Procan ALPHA 4 – bardzo intuicyjny, przydatny i uwielbiany przez klientów. W tej aplikacji wykorzystano pickera, który zabudowany jest w klatce bezpieczeństwa, który odbiera wlewek, a gotowe detale są segregowane, 
  • układ chłodzenia EURO CHILLER z serii GCA. Jedna z mniejszych jednostek używanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych, 
  • wtryskarkę servo-hydrauliczna BOLE C460 o sile zwarcia 140 ton (sprzedana w trakcie targów PLASTPOL). To pierwsza konstrukcja maszyny chińskiej, w której zastosowane są łożyska liniowe, które znakomicie zmniejszają opory ruchu formy i przyczyniają się do jej lepszego zabezpieczenia, 
  • robota kartezjańskiego, który jest najmniejszym robotem firmy TMA Automation. Robot używa technologii mikropaletyzacji, czyli robot pobiera detal oraz odkłada go w zaprogramowany sposób. Prezentowany robot miał udźwig do 3 kg. Podczas targów PLASTPOL, firma ukazała koncepcję ruchów trzyosiowych oraz koncepcję zaprogramowania robota w taki sposób, aby powtarzał pewne czynności, 
  • maszynę wytrzymałościową japońskiej produkcji SCHIMADZU - Autograph AGX-V. Maszynę stosuje się przede wszystkim do badań wytrzymałościowych różnych materiałów – rozciąganie, ściskanie i podstawowych badań według norm europejskich, amerykańskich czy ogólnoświatowych. Maszyna wyróżnia się nowoczesnym designem. 

To tylko część innowacji, z którymi można było zapoznać się podczas ubiegłej edycji PLASTPOLU. 

Święto tworzyw sztucznych w Targach Kielce to obowiązkowy punkt w kalendarzu wielu firm, które na co dzień funkcjonują w branży: - W targach Plastpol uczestniczymy od 7 lat i są to nasze główne targi branżowe, na których sprzedajemy nasze urządzenia z zakresu zgrzewania ultradźwiękowego. W tym roku przyjechaliśmy z naszą nowością, czyli z dwiema liniami do produkcji maseczek zarówno chirurgicznych, jak i ochronnych. Mam nadzieję, że uda nam się w tym roku pozyskać nowych klientów mimo, że mamy teraz taką trudną sytuację – twierdzi Marcin Kiełbasiński – Instytut Badawczy Łukasiewicz, Instytut Tele- i Radiotechniczny.

Nowością podczas XXIV Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL była strefa BioTworzyw, gdzie ukazane zostały wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne. Stoisko cieszyło się zainteresowaniem uczestników ze względu na szeroką ofertę prezentacji usług konsultingowych, badawczych i certyfikacyjnych, surowców, komponentów, dodatków dla przetwórstwa biotworzyw, maszyn i urządzeń dedykowanych dla branży biotworzyw, mediów, stowarzyszeń i branżowych organizacji.

Mocnym akcentem ubiegłego PLASTPOLU były spotkania merytoryczne. Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych wraz z PlasticsEurope Polska zorganizowali spotkanie producentów, przetwórców i recyklerów. Wydarzenie odbyło się online. 

Zorganizowano też Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbyło się ono w drugim dniu targów, 7 października, a hasło przewodnie, wokół którego skupiony był nurt prezentacji, zostało zdefiniowane jako „TWORZYWA SZTUCZNE JAKO MATERIAŁ PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO I ŻYCIA CZŁOWIEKA”. Zakres tematyczny seminarium w dużej mierze odnosił się do niesłusznie kreowanego negatywnego wizerunku tworzyw sztucznych oraz zwracał uwagę na możliwości ich zastosowania w pełni odpowiedzialny i racjonalny sposób w kontekście istniejących wymagań środowiskowych. 

W wtstawie uczestniczyło 147 firm z 12 krajów (Austria, Czechy, Dania, Holandia, Litwa, Niemcy, Polska, Serbia, Słowenia, Szwajcaria, Ukraina i Włochy). 
 

XXV edycja PLASTPOLU zaplanowana została na 25-28 maja 2021 roku.

 
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Witamy W Świecie Innowacji!

Wittmann Battenfeld

Ankieta

Plastline

Plastinvent