Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Seminarium Techniczne PLASTECH Info Na PLASTPOL-u
Seminarium Techniczne PLASTECH Info Na PLASTPOL-u
TWORZYWA SZTUCZNE JAKO NAPĘD DLA ROZWOJU KLUCZOWYCH SEKTORÓW PRZEMYSŁU
KOLEJNA EDYCJA SEMINARIUM TECHNICZNEGO PLASTECH INFO NA TARGACH PLASTPOL W KIELCACH
- PLASTPOL to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie, a także liczące się na świecie forum innowacji i międzynarodowej wymiany doświadczeń. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 20–23 maja 2025 roku w Targach Kielce, zamieniając siedem hal wystawienniczych w tętniącą życiem, nowoczesną „fabrykę” możliwości.
- Wydarzenie zgromadzi około 600 wystawców z ponad 30 krajów, reprezentujących wszystkie kluczowe ogniwa łańcucha wartości – od producentów maszyn i urządzeń, przez dostawców surowców, po firmy oferujące usługi dla przemysłu tworzywowego. Na liście wystawców znajdują się przedsiębiorstwa z całej Europy, Azji, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w tym przedsiębiorstwa z Kanady, Hongkongu, Tajlandii, Indii i Serbii, które na PLASPOLU ofertę pokażą po raz pierwszy.
- Wystawie towarzyszy Seminarium Techniczne PLASTECH INFO, którego tematyka będzie dotyczyła przede wszystkim znaczenia tworzyw sztucznych dla funkcjonowania najważniejszych branż przemysłu, istotnych dla jakości życia współczesnego społeczeństwa oraz jego bezpieczeństwa.
Seminarium rozpocznie się o godzinie 10.30 w środę, 21 maja, w kapsule E-3 (Hala nr 5) Targów Kielce, a motywem przewodnim skupiającym techniczny nurt prezentacji i wystąpień, będzie hasło „TWORZYWA SZTUCZNE JAKO NAPĘD DLA ROZWOJU KLUCZOWYCH SEKTORÓW PRZEMYSŁU”.
- Zapraszając do udziału w Seminarium wszystkich uczestników Targów PLASTPOL, chcemy pokazać jak bardzo ciągle rozwijające się i nieustannie udoskonalane technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz materiały polimerowe zrewolucjonizowały i nadal zmieniają nasze codzienne życie. To dzięki tworzywom i umiejętnie dobranym technologiom produkujemy wyroby lepsze, bardziej trwałe i doskonałe, odpowiadające ciągle zmieniającym się wymogom rynku – mówi Jacek SZCZERBA, reprezentujący Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL
- Istotnym elementem całego Seminarium będzie tematyka modyfikacji tworzyw na drodze zastosowania dodatków procesowych oraz środków pomocniczych, stosowanych od wielu lat jako czynnik nie tylko zasadniczo zmieniający przebieg samego procesu, ale również dający ogromne spektrum możliwości w kierunku kształtowania właściwości wyrobu i optymalnego sposobu jego wytworzenia. Swoje miejsce w tegorocznym Seminarium, po raz pierwszy w historii, znajdą także wystąpienia dotyczące finansowych aspektów funkcjonowania podmiotów gospodarczych w naszej branży. To niezwykle ważny obszar tematyczny, który dzięki współpracy z firmą ASB Poland będzie mieć swoje miejsce w programie PLASTECH INFO – dodaje.
- Seminarium Techniczne PLASTECH INFO, które od lat organizujemy w czasie targów PLASTPOL wspólnie z serwisem WWW.TWORZYWA.PL, zawsze cieszy się zainteresowaniem uczestników i opinią wydarzenia dostarczającego ważne informacje. Tematyka doskonale wpisuje się w wyzwania stawiane przed branżą i współgra z ofertą naszych wystawców – mówi Kamil PERZ, dyrektor projektu PLASTPOL w Targach Kielce. - Maksymalna energooszczędność, nowe generacje materiałów do produkcji, w tym także surowce ekologiczne, rozwiązania sztucznej inteligencji dominują wśród najnowszych propozycji przedsiębiorstw. Jestem przekonany, że uczestnicy wydarzenia otrzymają odpowiedzi na wiele nurtujących zagadnień i oczekiwane rozwiązania do wprowadzenia do firm.
PLASTPOL – FABRYKA W DZIAŁANIU
Targi PLASTPOL słyną z dynamicznej ekspozycji – prezentacje odbywają się w warunkach zbliżonych do przemysłowych. Zwiedzający mają okazję zobaczyć setki maszyn pracujących na żywo – wtryskarki, wytłaczarki, roboty przemysłowe, kompletne linie technologiczne, urządzenia do recyklingu oraz systemy zarządzania produkcją. Wysiłek organizacyjny – obejmujący wielotygodniowy montaż zaawansowanych linii – sprawia, że hale Targów Kielce stają się miejscem realnych pokazów technologicznych i konkretnych negocjacji handlowych.
– PLASTPOL to przestrzeń międzynarodowego dialogu, technologii i biznesu. Z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania wydarzeniem wśród firm z całego świata. To potwierdza jego rolę jako platformy biznesowej i merytorycznej – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu PLASTPOL w Targach Kielce. – Zawierane są tutaj kontrakty o znaczeniu krajowym i globalnym, zarówno na maszyny, jak i na innowacyjne surowce.
- Miejsce Wydarzenia | PLASTPOL’2025 | Seminarium Techniczne PLASTECH INFO
- Targi Kielce, Hala nr 5, Sala Konferencyjna E-3, 21.05.2025 | WSTĘP WOLNY
- Partnerem i Współorganizatorem Seminarium jest Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL
* * *
SEMINARIUM TECHNICZNE PLASTECH INFO NA PLASTPOLU
21.05.2025 r. | HALA 5 | Sala E-3
TWORZYWA SZTUCZNE JAKO NAPĘD DLA ROZWOJU KLUCZOWYCH SEKTORÓW PRZEMYSŁU
PROGRAM SEMINARIUM
- 10:30 | Jacek SZCZERBA (Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL)
- Otwarcie Seminarium Technicznego PLASTECH INFO
- 10:30 – 11:00 Tomasz STACHOWIAK (POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA)
- Wykorzystanie materiałów polimerowych w różnorodnych gałęziach przemysłu
- 11:00 – 11:20 | Aleksandra CZECZOT (ASB Poland)
- Podatek CIT w przetwórstwie tworzyw sztucznych – na co pozwala specyfika branży?
- 11:20 – 11:40 | Aleksandra CZECZOT (ASB Poland)
- Ulgi podatkowe a tworzywa sztuczne – efektywne sposoby na oszczędności w firmie
- 11:40 – 12:00 Magdalena PIETRZAK (ASB Poland)
- Zwrot akcyzy za energię wykorzystywaną w recyklingu tworzyw sztucznych
- 12:00 – 12:30 Edyta WIELGUS-BARRY (PLASTICS EUROPE Polska)
- Rozporządzenie w sprawie zapobiegania stratom granulatu z tworzyw sztucznych już w 2025 r. – narzędzia, które pomogą firmom przygotować się na nadchodzące obowiązki
- 12:30 – 13:00 Cezary KUKOWKA (GRAFE Polska)
- FAQ barwienia tworzyw – najczęściej zadawane pytania Klientów
- 13:00 – 13:20 Marzena GAJEWSKA-ŚMIAŁEK & Michał GÓRALSKI (PLASTOPLAN Polska)
- Recykling chemiczny – czy on rzeczywiście istnieje?
- 13:20 – 13:40 Marek FLEŚMAN (ALBIS Polska)
- Nowoczesne materiały polimerowe firmy BASF o zoptymalizowanych właściwościach reologicznych – kluczem do redukcji kosztów przetwórstwa
- 13:40 – 14:00 Joanna AGACIAK (GABRIEL-CHEMIE Polska)
- Technologia TAGTEC – Możliwość identyfikacji wyrobów z tworzyw na każdym etapie cyklu życia
- 14:00 – 14:20 Paweł ANDERSOHN & Jakub PSIUK (MEUSBURGER Georg)
- Budowa formy vs. realizacja procesu wtryskiwania | CASE STUDIES
- 14:20 – 14:40 Rafał KOKOSZYŃSKI (GM COLOR)
- PPA PFAS FREE - Bezpieczne rozwiązania przeznaczone do recyklatów foliowych oraz rozdmuchu folii. Bądź o krok przed nowymi regulacjami.
- 14:40 – 15:00 Andrzej ZWIERZYŃSKI (SUMITOMO (SHI) DEMAG Plastics Machinery Polska)
- Technika czystych pomieszczeń – gniazdo do produkcji medycznej
- 15:00 – 15:30 Przemysław NAROWSKI (MOLDEX 3D)
- Sztuczna inteligencja we wtryskiwaniu tworzyw polimerowych - rewolucja, czy tylko rewelacja?
- 15:30 – 16:00 Tomasz STACHOWIAK (POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA)
- Czy rotomoulding i termoformowanie tworzyw to niszowe technologie przetwórstwa?