Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Cięcie Laserem - Wysoka Precyzja W Rozsądnym Koszcie

Drukuj

Cięcie Laserem - Wysoka Precyzja W Rozsądnym Koszcie

Cięcie różnorakich materiałów wymaga często ogromnej precyzji, której nie oferują starsze rozwiązania technologiczne. Cięcie laserem na swój sposób zrewolucjonizowało rynek, oferując niespotykaną dotąd dokładność, pozwalająca na realizację celów, które wcześniej były po prostu niemożliwe do wykonania. Wycinanie laserowe stosować można zarówno na materiałach metalowych, jak i niemetalowych, a oferowana przez to rozwiązanie szybkość procesu produkcyjnego pozwala na optymalizację oraz redukcję kosztów.

Na czym polega cięcie laserem

Cięcie laserem polega na operowaniu wąską, bardzo precyzyjną wiązką o ogromnej temperaturze, która w kontakcie w powierzchnią powoduje jej stopienie lub odparowanie. Ogromna precyzja cięcia laserowego pozwala na osiągnięcie bardzo szczegółowych detali, a także dobrze nadaje się do pracy na wielu różnych powierzchniach, dzięki czemu cieszy się szczególną popularnością m.in. w przemyśle lotniczym, samochodowym czy meblarskim.

Ze względu na niewielką powierzchnię, ma jakiej działa cięcie laserowe, istnieje niskie ryzyko uszkodzenia materiału, a sam proces cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa pracy. Jedno z najpopularniejszych zastosowań tej technologii to wycinanie laserowe.

Dokładność cięcia laserem

Precyzja cięcia laserem jest niezrównana w porównaniu ze starszymi technologiami i znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie dokładność i dbałość o detale jest szczególnie istotna. Wycinanie laserem pozwala na wycinanie złożonych, skomplikowanych wzorów, a krawędzie materiału nie są postrzępione, co potrafi zdarzać się przy wykorzystaniu innych technologii. Dzięki temu, że cięcie laseroweprzebiega bardzo sprawnie i jest procesem szybkim i zwykle niewymagającym dalszej obróbki, nie rzadko pozwala ono na redukcję oraz optymalizację kosztów związanych z cięciem blach.

Sposoby cięcia laserem

Laserowe cięcie blach może być wykonywane na kilka różnych sposobów. Cięcie reaktywne wykorzystuje strumień tlenu lub mieszaniny chemicznej zawierającej tlen oraz argon. Metoda ta cechuje się wysoką wydajnością. Inną metodą cięcia laserem jest cięcie z użyciem pęknięć, polegająca na tworzeniu przerw w materiale poprzez zastosowanie bardzo wysokiej temperatury. Metodę tą zaleca się do materiałów o grubości co najmniej 1mm. Cięcie laserowe w stanie ciekłym znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku metali z wysokich stopów jak na przykład magnez czy aluminium.

Polecaną przez nas firmą oferującą cięcie laserowe jest Fabryka 4x4 - łącząca w sobie wysoką jakość usług z atrakcyjną ofertą cenową oraz terminowością.

 

 

 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent