Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Grupa Azoty Wspiera Akcję „Drukarze Dla Szpitali”
Grupa Azoty Wspiera Akcję „Drukarze Dla Szpitali”
Na początku marca Grupa Azoty, największa polska korporacja chemiczna, wkroczyła na rynek druku 3D. Od tej pory, firma rozpoczęła komercyjną sprzedaż produktów wykorzystywanych w druku 3D w technologii FDM / FFF wytwarzanych w Centrum Materiałów do Druku 3D, które są oferowane pod marką Tarfuse®.
Start Grupy Azoty w świecie druku 3D przypadł na burzliwy okres, związany z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Firma w ekspresowym tempie zareagowała jednak na trudną sytuację i zdecydowała się wesprzeć swoją pomocą dwa projekty realizowane przez wolontariuszy z branży druku 3D.
Drukarze Dla Szpitali
Projekt Drukarze dla szpitali to inicjatywa, która wynikła z chęci pomocy przedstawicielom ochrony zdrowia, ale także służb ratowniczych i mundurowych. Pomysł druku 3D przyłbic szybko zyskał dużą popularność wśród wolontariuszy z branży technologii przyrostowych, którzy w ekspresowym tempie zorganizowali się i rozpoczęli rozproszoną produkcję masową.
Grupa Azoty, w ramach wsparcia akcji Drukarze dla szpitali, przekazuje bezpłatnie dwa rodzaje materiałów, Tarfuse® PLA i Tarfuse® PET-G, właścicielom farm drukarek 3D, wytwarzającym elementy wyposażenia chroniącego przed kontaktem z wirusem.
VentilAid
VentilAid (https://www.ventilaid.org/) to pionierski projekt stworzenia polskiego, niskobudżetowego respiratora, który można zbudować z wykorzystaniem elementów z drukarki 3D. Obecnie, inżynierowie są na etapie pierwszego prototypu i nieustannie prowadzą prace w kierunku dalszego rozwoju urządzenia.
Urządzenie Ventil Aid zostało przez twórców nazywane respiratorem ostatniej szansy, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że koszt stworzenia to zaledwie 200 PLN. Dodatkowo, dzięki możliwości tworzenia elementów konstrukcyjnych w technologii druku 3D, można zbudować go z pominięciem zewnętrznych dostawców.
Grupa Azoty wspiera prace polskich inżynierów, dlatego wysłała już pierwszą, bezpłatną partię filamentu Tarfuse® PLA i Tarfuse® TPU, pozwalając im prowadzić prace nad drugim prototypem, korzystając z najwyższej jakości materiałów. /Źródło: Centrum Materiałów Do Druku 3D Grupa AZOTY, Zdjęcie: www.ventilaid.org/
Kontakt i szczegółowe informacje
dr inż. Anna PODRAZA
Menadżer Marketingu
Centrum Materiałów do Druku 3D
Grupa Azoty S.A.
T. +48 14 637 2138
M. +48 785 780 455
E.
Przeczytaj także:
- Grupa Azoty Przekaże 3 mln Na Walkę z Koronawirusem
- Grupa Azoty Wchodzi Na Rynek Materiałów Do Druku 3D
- Grupa Azoty - Industry Stewardship Champion
- Rekordowe Przychody Grupy Azoty Po Trzech Kwartałach 2019
- Powstała Grupa Azoty Polyolefins S.A
- Grupa AZOTY Compounding – Nowe Możliwości w Tworzywach Konstrukcyjnych
- Grupa Azoty S.A. Ogłosiła Siłę Wyższą Na Instalacji PA6
- Adoflex® i Oxovilen® - Nowe Plastyfikatory W Ofercie Grupy Azoty ZAK S.A
- Grupa Azoty Opublikowała Wyniki Finansowe 2018