Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Jak wykorzystuje się węże gumowe oraz złączki CAMLOCK w przemyśle?

Drukuj

Jak wykorzystuje się węże gumowe oraz złączki CAMLOCK w przemyśle?

Węże gumowe, złączki CAMLOCK, węże z tworzyw sztucznych to niesamowicie funkcjonalne wyroby, które mogą pochwalić się szeregiem różnorodnych zastosowań. Wąż gumowy, jeśli jest potrzebny, powinien spełniać konieczne wymogi techniczne dla konkretnego urządzenia, instalacji, czy dla specjalnego wykorzystania. Węże gumowe muszą być dobierane tak, by gwarantowały bezawaryjną pracę oraz bezpieczeństwo. Sprawdź, jakie produkty najczęściej wykorzystywane są w przemyśle oraz dlaczego warto stawiać na jakościowe akcesoria!

1.     Węże gumowe — do czego są wykorzystywane i gdzie można je spotkać najczęściej?

2.     Wąż gumowy do wody — konieczne akcesoria przemysłowe

3.     Akcesoria typu złącza CAMLOCK i inne

Węże gumowe — do czego są wykorzystywane i gdzie można je spotkać najczęściej?

Węże gumowe produkowane są zwykle w dwóch wersjach: przemysłowej i domowej. Węże gumowe przemysłowe to produkty idealnie nadające się do zastosowania w ciężkich warunkach pracy. Świetnie spisują się w fabrykach, na placach budowy czy w środowisku, gdzie grozi im dość szybkie zużycie. Domowe węże gumowe tworzone są z kolei do mniej wymagających zadań, dlatego są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Przemysłowy wąż gumowy to produkt przeznaczony do przesyłu wody czy sprężonego powietrza w różnych gałęziach przemysłu. Są bardziej odporne na zużycie, przetrwają bardzo długo w niesprzyjających warunkach. Przemysłowe węże gumowe zwykle posiadają większą średnicę wewnętrzną, niż domowe. Pozwala to na większe natężenie przepływu.

Jeśli chodzi o węże gumowe, poniżej znajdują się konkretne przykłady z odniesieniem do branż:

  • węże gumowe do wody — główne zadanie to przenoszenie wody nawadniającej (rolnictwo), pompowanie wody na placach budowy;
  • węże do kompresora — służą do przenoszenia powietrza do narzędzi i maszyn;
  • węże spawalnicze — służą do transportu gazów służących do spawania ze zbiornika do palnika;
  • węże do pary wodnej — wykorzystuje się je zwykle podczas przenoszenia pary w pracach skupiających się na czyszczeniu lub ogrzewaniu.

Węże gumowe produkowane są z trzech głównych elementów — warstwy zewnętrznej (gumy syntetycznej, poliuretanu lub  gumy termoplastycznej), wzmocnienia (oplotu tekstylnego lub stalowego) i warstwy wewnętrznej (gumy syntetycznej lub termoplastycznej). 

Wąż gumowy do wody — konieczne akcesoria przemysłowe

Węże do wody dzielą się na ssące, ssąco-tłoczne i płaskie. Decydując się na konkretny wąż do wody, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • temperatura pracy — mówi wyraźnie o temperaturze, w jakiej może działać wąż;
  • ciśnienie robocze — określa maksymalne ciśnienie pracy stałej, po jego przekroczeniu zwykle zachodzi ryzyko, że wąż pęknie;
  • normy — węże dedykowane produktom spożywczym lub chemikaliom muszą być zgodne zarówno z krajowymi, jak i europejskimi normami;
  • promień gięcia — oznacza dopuszczalne ugięcie, po jego przekroczeniu może dojść do złamania przewodu lub zapadnięcia ścianki;
  • średnica wewnętrzna — im szerszy wąż, tym większy spadek ciśnienia roboczego.

Akcesoria typu złącza CAMLOCK i inne

Wąż gumowy to jedno — do dobrej pracy potrzeba jeszcze odpowiednich akcesoriów. Złącze CAMLOCK to przykład takiego dodatku. Złącze to składa się z dwóch części — męskiej i żeńskiej. Ta druga wyposażona jest w dodatkową uszczelkę oraz ramiona. Służą one do zaciągania przyłącza. W ten sposób całość tworzy szczelną konstrukcję. Jeśli chodzi o złącza CAMLOCK, wyróżniamy złącza wykonane z aluminium, stali nierdzewnej, polipropylenu czy miedzi. Złącza te można kupić w wymiarach od 1/2 cala do 8 cali, jednak konkretne wymiary zależą od materiału, z jakiego zostały wykonane.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent