Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Projektowanie Produktu – Warto Skorzystać z Fachowej Pomocy
Projektowanie Produktu – Warto Skorzystać z Fachowej Pomocy
Dlaczego profesjonalne projektowanie produktu jest tak ważne?
Produkt jest efektem wizji, która jednak nie zawsze przystaje do rzeczywistości. Właśnie dlatego zadaniem projektanta jest stworzenie takiego projektu, który będzie w stanie odzwierciedlać wizję pomysłodawcy i jednocześnie umożliwiać wdrożenie tego pomysłu w życie. Profesjonalne projektowanie produktu to zatem zadanie dla ekspertów w tej dziedzinie, którzy rzeczywiście wiedzą, jak uzyskać taki projekt, który mógł stać za sukcesem produktu. Gdy firma nie dysponuje własny zapleczem projektowym, wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z zewnętrznej pomocy – wsparcia biur zajmujących się kompleksowym projektowaniem produktów dla klientów. Takie usługowe projektowanie produktu jest obecnie popularną opcją, ponieważ daje dostęp do specjalistów w swojej dziedzinie bez ponoszenia wysokich kosztów.
Na czym polega usługa projektowania produktów?
Usługa polegająca na projektowaniu produktów to wieloetapowy proces, który służy kompleksowemu przygotowaniu projektu produktu. Składają się na niego poniższe etapy:
1. Konsultacja z klientem
Dzięki niej zespół projektowy może zapoznać się bliżej z jego potrzebami oraz wizją. W trakcie konsultacji uzgadniane są także szczegóły dotyczące współpracy, między innymi pod względem budżetu, terminów, grupy docelowej produktów oraz konkurencji.
2. Stworzenie koncepcji produktu
Na podstawie wcześniejszych ustaleń z klientem projektant przygotowuje koncepcję produktu, czyli jego wstępny zarys. Koncepcja włącza także wstępne badania i analizy, przygotowane makiet, szkiców, modeli trójwymiarowych, co pozwala na zapoznanie się z pomysłem na konkretny produkt.
3. Przygotowanie projektu szczegółowego
Na następnym etapie, gdy klient wybrał odpowiednią koncepcję, zespół projektowy przygotowuje projekt szczegółowy. To projekt zawierający nawet najmniejsze detale, na podstawie którego można następnie prowadzić produkcję.
4. Stworzenie prototypów
Zanim produkt według projektu wejdzie do sprzedaży, tworzy się jego prototypy. Pozwalają one na sprawdzenie, czy rzeczywiście produkt jest zgodny z koncepcją projektową i będzie mógł spełnić swoją rolę.
5. Nadzór autora
Gdy prototypy przejdą pomyślne testy, wówczas projekt może stać się podstawą do realizacji dalszych prac. Na tym etapie dostępny jest także nadzór autorski, czyli współpraca projektanta z innymi pracownikami, w tym konstruktorami.