Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Przechowujesz Rozpuszczalniki, Oleje, a Może Baterie Litowe?

Drukuj

Przechowujesz Rozpuszczalniki, Oleje, a Może Baterie Litowe?

Wybierz szafę dopasowaną do specyfiki przechowywanych substancji

Pierwsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć, brzmi "Jakie substancje będą przechowywane lub magazynowane w szafie?" Wybór podyktowany będzie bowiem właśnie rodzajowi składowanych substancji. Na przykład na https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/szafy-na-chemikalia znaleźliśmy szafy o szerokim spektrum zastosowania, sprawdzające się w wielu branżach, a jednocześnie kompleksowo odpowiadające specyfice konkretnych substancji chemicznych. I tak dla przechowywania baterii litowych polecane są szafy chroniące przed pożarem lub nadmierną wilgotnością, a jednocześnie stanowiące zabezpieczenie w przypadku eksplozji baterii - poprzez uziemienie. Z kolei jeśli masz zamiar składować materiały niebezpieczne, wybuchowe, trucizny, czy odczynniki chemiczne, polecanym tutaj rozwiązaniem będą szafy o szczelnej konstrukcji uniemożliwiającej wycieki zawartości, oferujące dodatkowo wydajną wentylację wnętrza.

Zdefiniuj substancje chemiczne w oparciu o klasyfikację GHS

Szafa na chemikalia powinna również zostać dobrana w oparciu o definicję substancji zgodną z klasyfikacją GHS (Globalny Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów). Dzięki temu dowiesz się, jakie substancje chemiczne możesz przechowywać razem, a jakie wymagają oddzielnych rozwiązań. Wybrane chemikalia przechowywane razem mogą wchodzić ze sobą w reakcję stanowiącą dodatkowe źródło zagrożenia.

Wybór szafy na chemikalia to także jej rozmiary, wyposażenie, czy też rodzaj zabezpieczeń przed włamaniem. Elementy te możesz elastycznie dopasować do istniejących warunków i potrzeb, bowiem wybór w tym zakresie jest naprawdę szeroki.

Szafa na chemikalia - te 6 cech ma kluczowe znaczenie

Profesjonalny sprzęt do przechowywania chemii wyróżnia się całą gamą szczególnych cech. Jednak wśród nich znajduje się kilka kluczowych. Ich występowanie to sygnał, że masz do czynienia z naprawdę solidnym wyposażeniem. Dlatego wybierając szafę na chemikalia zwróć uwagę, czy:

  1. została ona zaopatrzona w tacki ociekowe z tworzywa sztucznego (sprawdź, jaką mają pojemność)
  2. powłoki ścian szafy zostały zabezpieczone przed korozją
  3. szafa posiada systemy wentylacji z elementami filtrowentylacyjnymi dla neutralizacji oparów
  4. ile waży szafa i czy jest stabilna (zabezpieczenie przed przewróceniem się?
  5. wyposażono szafę w systemowe, automatyczne zamknięcie w sytuacji wystąpienia pożaru
  6. szafę wykonano z nieiskrzących kompozytów, które nie korodują i nie wchodzą w reakcje chemiczne z oparami ulatniającymi się wewnątrz​.
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent