Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
3D House – Nowa Marka Dopaka
3D House – Nowa Marka Dopaka
Dopak - dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych z Wrocławia poszerza działalność o technologię druku 3D. We współpracy z Polską Fundacją Rozwoju Biznesu (PFRB) firma utworzyła nową markę: 3D house, która będzie realizowała projekty druku 3D. Nowa aktywność wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku w zakresie realizacji krótkich serii produktowych i prototypów przy wykorzystaniu technologii druku 3D.
Odbiorcami usług będą zarówno szeroko pojęte firmy przemysłowe, w tym przetwórcy tworzyw sztucznych, jak również startupy, agencje marketingowe, uczelnie wyższe czy też designerzy. Szczególny nacisk 3D house kładzie na rozwój i poszerzanie obszarów, w których technologia druku 3D może zostać zastosowana, a jest jeszcze nieznana.
Druki 3D będą realizowane między innymi przy wykorzystaniu technologii selektywnej SLS (Selective Laser Sintering) oraz addytywnej FDM (Fused Deposition Modeling). Oprócz prototypowania firma będzie wspierać klientów również w zakresie skanowania, projektowania i modelowania 3D. Będą również realizowane szkolenia z inżynierii odwrotnej, trójwymiarowego skanowania, technologii druku 3D i szybkiego prototypowania.
Rynek druku 3D to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin. Biorąc pod uwagę obecny poziom technologiczny druk 3D ma szansę stać się powszechnym sposobem wytwarzania produktów końcowych na szeroką skalę. Jego ogromną zaletą jest wszechstronność i możliwość wykorzystania w wielu dziedzinach – od protez rąk, poprzez części zamienne i prototypy w przemyśle, personalizowane gadżety, repliki przedmiotów historycznych, a na designerskich przedmiotach użytkowych i biżuterii kończąc. Ogranicza nas tylko wyobraźnia – mówi Magdalena Kazimierczuk, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Dopak.
Najważniejsze korzyści z zastosowania druku 3D to:
- Krótki czas stworzenia i realizacji projektów w stosunku do tradycyjnych metod,
- Oszczędności finansowe i mniej skomplikowany proces rozwoju produktu,
- Różnorodność i dostępność materiałów,
- Możliwość personalizacji produktu i wytwarzania krótkich serii,
- Nawet 90% mniej odpadów i o 25-50% mniejsze zużycie energii elektrycznej.
Czytaj więcej o marce 3D House: www.3dhouse.pl
Dopak od 26 lat wspiera swoja wiedzą branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych zapewniając kompleksowe wsparcie na każdym etapie – zarówno w fazie projektowania wtryskowni, jak też przy wdrażaniu nowych produktów oraz w procesie rozbudowy i usprawniania dotychczasowych rozwiązań.
Firma specjalizuje się w kompleksowym wdrażaniu całego rozwiązania technologicznego, począwszy od projektowania wtryskowni i montażu kompletnych linii technologicznych poprzez serwis, naprawy oraz sprzedaż części zamiennych aż po długotrwałą współpracę i szereg usług dodatkowych. Dzięki wiedzy i szerokiemu doświadczeniu w obsłudze klientów różnych branż i specyfice produkcji firma jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom w zakresie modernizacji lub optymalizacji istniejących procesów produkcyjnych.
Od 2022 Dopak prowadzi Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym realizuje usługi szkoleniowe w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, nowoczesnych technologii, a także obsługi i programowania maszyn oraz robotów. W Centrum Badawczo-Rozwojowym, które prowadzimy w naszej siedzibie we Wrocławiu klienci mogą uzyskać wsparcie w zakresie technologicznego opracowywania nowych produktów i ulepszania wyrobów formowanych metodą wtryskową oraz kompozytową. Centrum umożliwia także wytworzenie wyrobów testowych i pilotażowych na zaawansowanych liniach automatycznych o sile zwarcia od 500 do 5500 kN.
Polska Fundacja Rozwoju Biznesu jest Instytucją Otoczenia Biznesu (IOB), której działalność skupia się na wspieraniu przedsiębiorców w zakresie realizacji innowacyjnych projektów. Fundacja realizuje usługi doradcze w zakresie rozwoju biznesu, pozyskiwania dotacji, promuje współpracę pomiędzy światem nauki i biznesu oraz uczestniczy w realizacji badań naukowych w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. Realizuje również usługi szkoleniowe związane z tematyką rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu innowacyjności.