Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Dlaczego Warto Zainwestować w Plastikowy Domek Narzędziowy?

Drukuj

Dlaczego Warto Zainwestować w Plastikowy Domek Narzędziowy?

Domek narzędziowy — zastosowanie i funkcje

Domek narzędziowy to coś, co przyda się nie tylko majsterkowiczom. Warto mieć go również, gdy lubimy prace w ogrodzie, bo to idealne miejsce do przechowywania potrzebnych narzędzi — grabi, łopat, sekatorów, pił czy kosiarek. Umożliwia uporządkowanie i wygodne przechowywanie tego wszystkiego, co trzeba mieć pod ręką, gdy ma się działkę, a na co z reguły nie ma miejsca w domu.

Domek na narzędzia można zastosować jednak także jako schowek na inne, niekoniecznie ogrodowe gadżety. Sprawdzi się jako przydomowa skrytka na dziecięce zabawki, rowery czy inne sprzęty do uprawiania sportu. Możemy też zaaranżować go jako schowek na meble ogrodowe, które musimy gdzieś „przezimować”.

Popularne rodzaje domków narzędziowych

Domek narzędziowy drewniany

Drewniany domek na narzędzia to klasyka. Ma solidną konstrukcję i jest atrakcyjny wizualnie. Pasuje na zalesione działki, i do drewnianych domów. Kusi naturalnością i łatwością modyfikacji konstrukcji. Wymagają one jednak zdolności manualnych, podobnie jak postawienie drewnianej konstrukcji. Trzeba też pamiętać o corocznej konserwacji drewna i zabezpieczaniu go przed wilgocią, jeśli chcemy cieszyć się domkiem przez lata.


Klasyczny drewniany domek ogrodowy, fot. Ogrodosfera.pl
 

Domek narzędziowy metalowy

Domki narzędziowe mogą być też wykonane z blachy. Charakteryzuje je  nieco surowy, przemysłowy wygląd. Można je dopasować do otoczenia, np. malując farbą. To solidne konstrukcje. Jeśli blacha jest ocynkowana, domek będzie odporny na wilgoć i korozję, ale może być droższy. Domki metalowe występują w wielu wariantach, także takich, które wyglądem imitują drewno.


Metalowy domek narzędziowy imitujący drewno, fot. Ogrodosfera.pl
 

Plastikowe domki narzędziowe

Ciekawą alternatywą są plastikowe domki na narzędzia.  Na ogrodosfera.pl można obejrzeć ciekawe przykłady takich domków ogrodowych. Oto kilka powodów, dla których ich zakup to naprawdę dobra inwestycja.


Przyścienny plastikowy domek narzędziowy, fot. Ogrodosfera.pl
 

Domki narzędziowe z tworzywa sztucznego:

  • są odporne na deszcz, śnieg oraz wiatr,
  • nie niszczą się i nie blakną pod wpływem słońca,
  • nie wymagają corocznej impregnacji,
  • nadają się do samodzielnego montażu,
  • są dostępne w wielu wersjach i kolorach.

Plastikowe domki narzędziowe kuszą przede wszystkim niższą ceną niż w przypadku domków z drewna lub metalu. Dostępne są w wielu rozmiarach (od 3 do 20 m2 powierzchni), dzięki czemu można dopasować je do swoich potrzeb. Również wizualnie, bo kupimy je w różnych kolorach i stylach. Mogą przypominać obity deską domek drewniany albo prezentować się bardziej nowocześnie.

Warto podkreślić też, że domki narzędziowe z plastiku są odporne na warunki atmosferyczne — posłużą przez wiele lat bez konieczności impregnowania, czy malowania. Popularna jest konstrukcja z poliwęglanowych paneli jest maksymalnie odpornych na warunki atmosferyczne — śnieg, wiatr, deszcz, słońce. Inwestując w tego typu domek narzędziowy, zyskujemy solidny schowek, który będziemy mogli eksploatować bez obaw przez wiele lat.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent