Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Oszczędności Energetyczne w Procesie Wtryskiwania TS
Oszczędności Energetyczne w Procesie Wtryskiwania TS
ExxonMobil oraz AMI publikują przewodnik dotyczący oszczędności energetycznych w procesie formowania wtryskowego tworzyw.
Bezpłatny poradnik pomoże ograniczyć zużycie energii i zoptymalizować procesy produkcyjne
- Kompleksowy przewodnik z praktycznymi poradami, jak zaoszczędzić energię i obniżyć koszty
- Stworzony przez Dr. Robina Kenta, znanego eksperta branży przemysłowej
- Opisujący niemal wszystkie aspekty funkcjonowania zakładu wykorzystującego wtryskarki do tworzyw sztucznych
ExxonMobil we współpracy z czołowym ośrodkiem badawczym Applied Market Information opracował „Przewodnik po oszczędzaniu energii dla zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku”. Darmowy poradnik został przygotowany przez znanego eksperta branżowego, Dr. Robina Kenta i zawiera praktyczne wskazówki, jak skutecznie ograniczyć zużycie energii w firmie.
Przewodnik prezentuje najlepsze praktyki odnoszące się do niemal każdego aspektu działalności zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych - od tworzenia ‘wskaźnika energetycznego’ po zastosowanie wysoko wydajnych olejów hydraulicznych. Poradnik prezentuje również sposoby na zaoszczędzenie energii, między innymi:
- Dobór izolacji podgrzewaczy beczek, które odpowiadają za około 25% zużycia energii wtryskarki, co pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania do 50%.
- Ograniczanie wycieków skompresowanego powietrza, zmniejszanie ciśnień i poprawa funkcjonowania instalacji, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie zużycia energii przez kompresor nawet o 50%.
- Wybór oleju hydraulicznego Mobil DTE 10 Excel, co pozwoli zwiększyć wydajność hydrauliczną nawet o 6%[1].
Silna konkurencja na rynku oraz energochłonne procesy są stałymi elementami działalności zakładów produkcyjnych, dlatego też monitorowanie zużycia energii przez operatorów jest niezbędne do utrzymania konkurencyjności. Wydatki na energię w typowym zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku są często porównywalne do kosztów pracowniczych i choć te ostatnie budzą duże zainteresowanie kierownictwa, to kontrola wydatków na energię nie zajmuje tak wysokiej pozycji. Potencjalne oszczędności są jednak znaczne. Doświadczenie pokazuje, że w przypadku zakładów wykorzystujących wtryskarki, które nie wdrożyły skutecznych programów oszczędzania energii, 30% zużycia energii jest uznaniowe - są to koszty, których można uniknąć dzięki odpowiedniemu zarządzaniu, utrzymaniu maszyn i inwestycjom.
Zasady oszczędzania energii są proste: inwestuj czas i pracę w te obszary, które dają największy zwrot. Wymaga to opracowania systemu zarządzania energią. Takie systemy będą się różnić w zależności od zakładu produkcyjnego, jednak we wszystkich znajdą się stałe elementy:
- Polityka energetyczna firmy
- Pracownik odpowiedzialny za zarządzanie energią
- Metoda/ sposób monitorowania i wyznaczania krótko- oraz długoterminowych celów
- Skosztorysowana i zatwierdzona lista projektów nakierowanych na oszczędność energii
- System raportowania mający na celu ocenę stanu projektów
- System audytu mający na celu wdrażanie działań i ulepszeń
„Przetwórstwo tworzyw sztucznych to wysoce konkurencyjna i energochłonna branża, w której każdy szczegół ma znaczenie” - mówi Mohamed Mourad, doradca marketingu przemysłowego w ExxonMobil. „Przewodnik po oszczędzaniu energii dla zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku” omawia wszystkie najistotniejsze zagadnienia pozwalające zoptymalizować działalność firmy i zmniejszyć zużycie energii. Praktyczne wskazówki zawarte w poradniku umożliwią operatorom wprowadzenie zmian dających realne efekty i przewagę konkurencyjną”.
Pobierz bezpłatny poradnik tutaj.
[1] Wydajność energetyczna produktów serii Mobil DTE 10 Excel określa wyłącznie wydajność oleju w porównaniu do konwencjonalnych olejów hydraulicznych marki Mobil. Technologia produktów pozwala na wyższą o 6% wydajność pompy hydraulicznej w porównaniu z produktami serii Mobil DTE 20 w testach przeprowadzonych w warunkach kontrolowanych w standardowych zastosowaniach hydraulicznych. Wyniki jakie produkt osiągnął w zakresie oszczędności energii zostały uzyskane w testach przeprowadzanych zgodnie ze wszystkimi stosownymi standardami i protokołami branżowymi. Rzeczywiste korzyści mogą się różnić w zależności od rodzaju używanego sprzętu i jego serwisowania, warunków pracy oraz otoczenia i wcześniej używanego środka smarnego.
* * *
KONTAKT DLA MEDIÓW:
Michał Pełczyński
mpelczynski@webershandwick.com
+48 (0) 691 745 292
Polecamy:
- Trinseo Rozpoczyna Produkcję w Chinach
- Idealne Palety Z Tworzywa Sztucznego
- Membrany Silikonowe w Procesie Infuzji Próżniowej
- Arkema Podejmuje Współpracę z EOS
- Idea4Azoty – Nowatorski Program Akceleracyjny Grupy Azoty
- Solvay Rozpoczyna Produkcję Compoundów w Meksyku
- ALBIS Plastic Dystrybutorem Marki K-Resin® w Europie
- DSM w Partnerstwie Technologicznym z Toyotą
- Grupa Azoty Bliżej Nauki
- Nowa Generacja Czerwonych Pigmentów LANXESS
- Solvay Otwiera Zakład Produkcyjny PVDF w Chinach
- Druk 3D W Prototypowaniu Części Do Supersamochodu
- Opteon™ XL40 Uhonorowany Na RAC Cooling Industry Awards
- LANXESS Rozszerzy Badania Nad Materiałami Nowej Generacji
- Ramię Pomiarowe Hexagon Współpracuje z VISI
- 10 Technologicznych Trendów Na Rok 2018
- BASF Na Fakumie z Szerokim Asortymentem Tworzyw Sztucznych
- BASF Zadeklarował Siłę Wyższą
- Polska Potęgą Przemysłową?
- ALBIS Plastic Inwestuje w Technologię CFRP
- Propozycje Rozwiązań BOP Dla Branży Opakowań Sztywnych
- Biesterfeld Plastics Przedstawia Portfolio ElectroMobility