Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Rodzaje Laserów Do Wycinania Metalu
Rodzaje Laserów Do Wycinania Metalu
Laser CO2
W technologii obróbki materiałów niemetalicznych CO2 jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań, mającym szerokie zastosowanie na rynku. Doskonale radzi sobie z gumą, plexi, a także z materiałami metalicznymi takimi jak stal konstrukcyjna czy stal nierdzewna. Ta technologia bazuje na mieszaninie gazowej dwutlenku węgla, azotu i helu. Pomimo wielu zalet ten rodzaj lasera nie jest w stanie sprostać wielu zadaniom m.in. przez znaczne ograniczenia fizyczne. W porównaniu do lasera fiber zużywa dużą ilość energii (CO2 o mocy 4kW w przybliżeniu pobiera 40kW, co stanowi prawie 3-krotnie więcej, niż światłowodowy). Dodatkowo, od momentu wejścia na rynek przemysłowy laserów światłowodowych, CO2 nie spełnia już oczekiwań związanych z prędkością cięcia cienkich blach – jest ona zdecydowanie mniejsza, niż w przypadku laserów fiber.
Laser fiber
Znacząca oszczędność energii, uzyskiwanie większej koncentracji wiązki laserowej i wyjątkowo korzystne przyswajanie światła przez metal – właśnie to cechuje laser fiber, który jest najnowszym rozwiązaniem w zakresie cięcia blach oraz obróbki materiałów metalowych. Niskie zużycie energii oraz wysoka prędkość cięcia lasera sprawiają, że jest on najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem na rynku. Przykładem maszyny doskonale współpracującej z laserem fiber jest Laser Genius.
Laser światłowodowy CF3000. Źródło: https://laserfiber.tech/laser-fiber-i-co2-porownanie-technologii/
– Podczas projektowania naszej wycinarki laserowej Laser Genius, skupiliśmy się na tym, aby w połączeniu z laserem światłowodowym zapewniała ona najwyższą produktywność oraz efektywność wykonywanej pracy. Laser Genius został wyposażony w silniki linowe oraz ramię wykonane z najlżejszych materiałów. Głowica tnąca zaopatrzona w nowoczesną adaptacyjną optykę znacząco upraszcza pracę oraz zwiększa rentowność produkcji - mówi Adam Szwejkowski, specjalista laserów Prima Power Central Europe.
Polecamy:
- Henkel Stawia Na Eko-Design
- Boryszew Planuje Otwarcie Zakładu w Egipcie
- Stosowanie Tworzyw Sztucznych W Przemyśle Spożywczym
- ALBIS Polska - Nowa Odsłona WWW
- Najlepsza Elektrodrążarka Dla Naszej Firmy
- KuibyshevAzot Uruchamia Kolejną Linię PA6
- Evonik Uruchamia Nową Fabrykę Poliamidu 12 w Niemczech
- Jak Zwiększyć Sprzedaż W Sklepie Internetowym? Poznaj Skuteczne Sposoby!
- 10 Technologicznych Trendów Na Rok 2018