Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Siemens Przejmuje Spółkę COMSA

Drukuj

Siemens Przejmuje Spółkę COMSA

Firma Siemens poinformowała dzisiaj o przejęciu COMSA Computer und Software GmbH, monachijskiej firmy zajmującej się rozwojem oprogramowania do projektowania układów elektrycznych i konstruowania wiązek kablowych. Pakiet LDorado tej spółki jest liderem w zakresie projektowania wiązek samochodowych i oprogramowania inżynieryjnego w Niemczech, co stanowi odzwierciedlenie głębokiej wiedzy fachowej i obecności na rynku, z dobrze ugruntowanym portfelem produktów i silnym naciskiem na normy. Zespół COMSA i technologia spółki dołączą do firmy Mentor, wchodzącej w skład Siemens PLM Software, gdzie wprowadzą kluczowe umiejętności i możliwości z zakresu budowy wiązek i analizy danych projektowych do oferty produktowej firmy Siemens.

„Przejęcie COMSA jest elementem ciągłych inwestycji firmy Siemens w technologie dla przemysłu motoryzacyjnego”, powiedział Tony Hemmelgarn, prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software. „Połączenie rozwiązań firm Siemens i COMSA oraz wyspecjalizowanej kadry obu tych spółek jest w branży bezkonkurencyjne. Wspólnie wprowadzimy układy elektryczne i budowę wiązek elektrycznych na nowy poziom, niezbędny do sprostania wymogom rozwoju pojazdów elektrycznych i autonomicznych oraz zapewnimy kompleksowe, zintegrowane możliwości techniczne, które przyniosą korzyści klientom firm COMSA i Siemens na całym świecie”.

Bishop and Associates szacuje, że w 2017 roku światowe przychody z rynku montażu kabli wyniosły 155 miliardów dolarów, z czego około 30% pochodziło z rynku motoryzacyjnego. Według Cowen Research (19 października 2018 r.), „Wiązki elektryczne stanowią obecnie trzeci co do wielkości składnik kosztowy w samochodzie (oprócz silnika i podwozia). Wiązki elektryczne są budowane jedna po drugiej i mogą stanowić około 50 procent kosztów pracy dla całego samochodu. Wiązka przewodów jest również trzecim najcięższym elementem (za podwoziem i silnikiem). Każda technologia, która redukuje tę masę, bezpośrednio przyczynia się do oszczędności paliwa”. Poprzez to przejęcie, Siemens planuje rozszerzyć na cały świat ofertę nowych technologii, które mają zaradzić zakłóceniom w przemyśle motoryzacyjnym, spowodowanym przez megatrendy, takie jak autonomiczna jazda i pojazdy elektryczne.  

Fot. 1. Bez zaawansowanej technologii, zaprojektowanie i wytworzenie nowoczesnych samochodowych układów elektrycznych jest niemożliwe. Połączenie oprogramowania Capital firmy Siemens i technologii LDorado firmy COMSA zapewni nowe poziomy układów elektrycznych i inżynierii wiązek kablowych dla całego przemysłu motoryzacyjnego. 

Oprogramowanie Capital™ firmy Siemens, wchodzące w skład niedawno nabytego portfela Mentor Graphics, rozciąga się od rozwoju architektury elektrycznej/ elektronicznej, poprzez projektowanie i serwis układów elektrycznych, po projektowanie i produkcję wiązek kablowych. Dodanie oferty COMSA zapewnia kluczowe technologie inżynierii wiązek kablowych i analizy danych projektowych, przy silnym wsparciu dla nowych standardów danych pojawiających się zwłaszcza w Europie.

„Dzięki przejęciu COMSA przez firmę Siemens będziemy mogli uczestniczyć w tym rozwijającym się rynku i wnosić do niego swój wkład w sposób oraz w miejsca, do których nie moglibyśmy dotrzeć sami. Siła oprogramowania LDorado firmy COMSA w zakresie inżynierii wiązek kablowych i analityki jest doskonałym uzupełnieniem portfela produktów Capital, opracowanego przez firmę Mentor i jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią nadchodzącej wspólnej podróży”,powiedział Josef Biermeier, dyrektor generalny COMSA. „Ta kombinacja jest korzystna zarówno dla naszych firm, dla naszych klientów, jak i dla całego przemysłu motoryzacyjnego”.  

„Od dawna podziwiamy zespół COMSA i produkty tej firmy, a dzięki temu przejęciu łączymy komplementarne umiejętności dwóch najsilniejszych graczy w branży z korzyścią dla naszych klientów”, powiedział Martin O'Brien, starszy wiceprezes działu Integrated Electrical Systems w firmie Mentor będącej częścią grupy Siemens. „Połączenie technologii Capital i LDorado z doświadczeniem firmy Siemens w graniczących ze sobą dziedzinach projektowania i automatyzacji fabryk pozwoli nam lepiej pomagać naszym klientom w przekształcaniu konkurencyjności ich działalności i zwiększaniu rentowności”.

Transakcja została zamknięta w dniu 3 grudnia2018 roku. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Digital Factory Division, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu oprogramowania, wspierających cyfrową transformację przemysłu, oraz zapewniających producentom nowe możliwości w zakresie oferowania innowacyjnych wyrobów i usług. Siemens PLM Software posiada siedzibę w Plano w Teksasie i obsługuje ponad 140 000 klientów na całym świecie. Współpracuje z firmami różnej wielkości, zmieniając sposób, w jaki wprowadzają one w życie swoje pomysły, a także w jaki wykorzystują i rozumieją produkty i aktywa. Więcej informacji na temat produktów i usług Siemens PLM Software można znaleźć pod adresem www.siemens.com/plm.

Siemens AG (Berlin i Monachium) to globalny lider technologii, którego nazwa od ponad 170 lat stanowi synonim technicznej doskonałości, innowacji, jakości, rzetelności oraz międzynarodowego charakteru działalności. Spółka działa aktywnie na całym świecie, koncentrując się na obszarach związanych z elektryfikacją, automatyzacją oraz cyfryzacją. Będąc jednym z największych producentów wydajnych energetycznie i pozwalających oszczędzać zasoby naturalne technologii, Siemens jest wiodącym dostawcą wydajnych rozwiązań stosowanych do produkcji i przesyłania energii, a także pionierem w zakresie rozwiązań infrastrukturalnych, automatyzacyjnych, napędowych i związanych z oprogramowaniem przemysłowym. Wraz ze swoją notowaną na giełdzie spółką zależną Siemens Healthineers AG, Spółka jest również wiodącym dostawcą sprzętu do obrazowania medycznego – między innymi systemów tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego – a także liderem w branży diagnostyki laboratoryjnej i rozwiązań informatycznych dla służby zdrowia. W roku podatkowym 2018, zakończonym 30 września 2018 r., przychody firmy Siemens wyniosły 83,0 mld EUR, a jej dochód netto 6,1 mld EUR. Na koniec września 2018 roku firma Siemens zatrudniała na całym świecie około 379 tys. pracowników. Dalsze informacje dostępne są w Internecie pod adresem www.siemens.com.

Zrzeczenie się odpowiedzialności 

Niniejszy dokument zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłej działalności i przyszłych wyników finansowych oraz przyszłych zdarzeń lub zmian obejmujących spółkę Siemens i mogą one stanowić stwierdzenia wybiegające w przyszłość. Stwierdzenia te można rozpoznać dzięki takim sformułowaniom jak „oczekuje”, „spodziewa się”, „przewiduje”, „zamierza”, „planuje”, „przypuszcza”, „prowadzi starania”, „szacuje”, „jeśli..., to będzie”, „prognozuje” lub inne sformułowania o podobnym znaczeniu. Stwierdzenia dotyczące przyszłej działalności mogą być również zawarte w innych raportach, prezentacjach oraz materiałach przekazywanych udziałowcom i przedstawianych w informacjach prasowych. Ponadto, nasi przedstawiciele mogą również włączać stwierdzenia dotyczące przyszłej działalności do swoich wypowiedzi ustnych. Tego rodzaju stwierdzenia oparte są na bieżących oczekiwaniach i założeniach kadry zarządczej firmy Siemens, często pozostających poza kontrolą firmy Siemens. Tego rodzaju założenia i oczekiwania zależą od wielu różnych czynników, rodzajów ryzyka i charakteryzują się różnym stopniem niepewności. Niektóre z nich opisano w odpowiednich zapisach, w szczególności zaś w rozdziale Sprawozdania Rocznego pt. Ryzyka. W przypadku, gdyby zaistniało jakiekolwiek z wyżej wymienionych ryzyk lub zagrożeń, lub nie zaszłyby pewne z przyjętych podstawowych założeń, ostateczne rzeczywiste wyniki mogą znacznie różnić się od wyników określanych w odpowiednich stwierdzeniach dotyczących oczekiwań, przewidywań, zamierzeń, planów, przypuszczeń, starań, szacunków i prognoz. Siemens ani nie zamierza zobowiązywać się, ani nie zobowiązuje się do aktualizowania lub zmieniania wybiegających w przyszłość stwierdzeń w przypadku powstania warunków różniących się od przewidywanych. Ze względu na zaokrąglenia, liczby prezentowane w tym i innych dokumentach mogą nie sumować się dokładnie w podane kwoty łączne, a procenty mogą niedokładnie odzwierciedlać wartości bezwzględne.

Uwaga: Siemens i logo Siemens są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Siemens AG. Capital jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym Mentor Graphics Corporation. Wszystkie pozostałe znaki towarowe, zastrzeżone znaki towarowe lub znaki usługowe należą do ich stosownych właścicieli. 

Tagi: siemens comsa
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Ankieta

Plastline

Plastinvent