Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Zespoły Przygotowania Powietrza - Najważniejsze Informacje

Drukuj

Zespoły Przygotowania Powietrza - Najważniejsze Informacje

Zespoły przygotowania powietrza to rozwiązania pozwalające na uzyskanie powietrza o określonych parametrach poprzez usunięcie zanieczyszczeń i wytworzenie optymalnego ciśnienia. Tworzą je specjalne bloki, w których znajdziesz 3 podstawowe elementy: zawór odcinający, filtroreduktor i smarownicę. Poznaj najważniejsze informacje na ich temat.

Zespoły przygotowania powietrza - co należy wiedzieć?

Stacje przygotowania powietrza dostępne obecnie na rynku mogą się między sobą różnić. Występują bowiem w różnych konfiguracjach, spośród których najpowszechniejszy jest 3-elementowy zestaw z zaworem odcinającym. Dzięki niemu możliwe jest bowiem kompleksowe osiągnięcie optymalnych właściwości sprężonego powietrza. Aby wszystkie elementy w układzie pneumatycznym działały prawidłowo, a ich eksploatacja odbywała się wolniej, konieczne jest:

  • usunięcie cząsteczek wody, oleju i ciał stałych,

  • zredukowanie ciśnienia do wymaganego poziomu roboczego,

  • właściwe naolejowanie powietrza.

Mówiąc najogólniej, zespoły przygotowania powietrza to element układu pneumatycznego, którego zadaniem jest umożliwienie jego sprawnego działania i zapewnienie niskiej awaryjności. Ich działanie jest skuteczne jednak wyłącznie w przypadku prawidłowego doboru i umiejętnej obsługi. Istotne jest także zachowanie wysokiej skuteczności poprzez regularną konserwację urządzenia.

Zespoły uzdatniania powietrza wymagają również specjalnych zaworów odcinających, które umożliwiają niezwykle ważne odpowietrzenie instalacji i odcięcie zasilania. Można wybrać opcję sterowaną ręcznie, jednak należy pamiętać o zamontowaniu kłódki - to skuteczne zabezpieczenie przed ponownym zasileniem układu przez osoby nieupoważnione.

Nowoczesne zespoły przygotowania powietrza mogą osiągać różne wielkości nominalne. Co więcej, poszczególne modele posiadają również różne gwinty. Najpowszechniej stosowane mieszczą się w zakresie od G1/8” do G1”, jednak użytkownicy powinni wiedzieć, że producenci dają możliwość indywidualnego ich dopasowania - można zamówić także bloki mniejsze lub większe od standardowych. Bardzo istotną zaletą takich rozwiązań jest fakt, że cechują je łatwy montaż i intuicyjna obsługa. Nie bez znaczenia jest także zwarta budowa, która wpływa nie tylko na ich funkcjonalność, ale również estetykę całego projektu.

Zespoły przygotowania powietrza - jak wybrać?

Najważniejsze kwestie podczas doboru zespołów przygotowania powietrza to wielkość przyłącza, wielkość przepływu, zakres dostępnej regulacji i właściwa kolejność zastosowanych w nich elementów (zawór odcinający, filtr, reduktor ciśnienia, smarownica). Co jeszcze ma znaczenie?

Wybierając zespoły przygotowania powietrza, użytkownicy powinni uwzględnić również typ spustu kondensatu. Dostępne na rynku rozwiązania pozwalają na działanie automatyczne, półautomatyczne lub ręczne. Trzeba pamiętać, że model półautomatyczny zawsze należy dokładnie odpowietrzyć, nim przejdziemy do jego uruchomienia.

 

Podczas wybierania odpowiedniego urządzenia użytkownik powinien przede wszystkim pamiętać, że liczy się duża wydajność. Aby więc zespoły przygotowania powietrza na pewno spełniły twoje oczekiwania, najlepiej jest zaufać specjalistom, którzy posiadają doświadczenie w zakresie doboru i montażu bloków. Z tego względu rekomendujemy skorzystanie z usług firmy Inter Trade, która dysponuje wiedzą niezbędną do przeprowadzenia cię przez proces doboru oraz zakupu. To dla ciebie gwarancja, że uda się zoptymalizować pracę posiadanej instalacji.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent