Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Wydarzenia RSS

Kierunki Rozwoju Przemysłu Chemicznego

Drukuj

Kierunki Rozwoju Przemysłu Chemicznego

Zapraszamy na największe wydarzenie polskiego przemysłu w formule pasma publicystycznego online. Podczas wydarzenia organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego eksperci będą dyskutować o tym, jak wprowadzić założenia Europejskiego Zielonego Ładu po pandemii COVID-19 i realizować inwestycje w innowacje. Odpowiedzą na pytania o przyszłość chemii, transformację sektora i o znaczenie wodoru oraz GOZ i OZE. 

ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE !

16 czerwca 2021 r. kilkudziesięciu praktyków - ludzi świata nauki, przedstawicieli branży z największych spółek krajowych, organizacji międzynarodowych oraz dziennikarzy – będzie rozmawiać o strategiczności branży i kierunkach rozwoju po pandemii. W trakcie kilkunastu paneli, debat i sesji tematycznych odpowiedzą na pytania, tj.:

  • Czy możliwe jest pogodzenie ambitnych celów Europejskiego Zielonego Ładu z codziennym funkcjonowaniem przemysłu chemicznego? Od czego zależy powodzenie zielonej transformacji?
  • Czy zaktualizowana strategia UE dla przemysłu wystarczy, by sprostać wyzwaniom?
  • Jaka jest rola i znaczenie wodoru w dążeniu do zeroemisyjnej przyszłości?
  • Z jakich rozwiązań technologicznych możemy skorzystać już dziś, a jakie dopiero będą rozwijane?
  • Jak magazynować energię z OZE? 
  • Jaką rolę odgrywa Polska Chemia – sektor, który tworzy ponad 320 tys. miejsc pracy, ma prawie 20% udziału w przemyśle i dostarcza produkty ratujące ludzkie zdrowie i życie w czasie pandemii? 
  • Czy potężne inwestycje w wodór naprawdę mają głęboki sens środowiskowy i biznesowy?
  • Czemu administracja i część odbiorców nadal obawia się recyklingu chemicznego? Jak przekuć unijne strategie na realne zyski zarówno w zakresie GOZ, jak i niskoemisyjnego transportu?
  • Bezpieczeństwo, optymalizacja procesów, a może wygoda są największymi wartościami, które będziemy czerpać z przeniesienia biznesu w świat czwartej rewolucji przemysłowej?
  • Jaka będzie przyszłość chemii? Czy zielone trendy zwiastują zmierzch sektora chemicznego? Jaka ma być chemia przyszłości i jakie jest jej znaczenie w zielonej transformacji?
  • • W co inwestować? Wodór czy OZE? GOZ a może recykling chemiczny? Wirtualne systemy dające realne bezpieczeństwo? Digitalizacja, optymalizacja=monetyzacja? Czy istnieje (naprawdę) przyjazny środowisku transport?

– Chemia jest niezbędna w realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu. Procesy i produkty chemiczne są obecne w każdym możliwym do wyobrażenia ekosystemie przemysłowym w dzisiejszej Europie – od odzieży, przez leki i pożywienie, a na IT kończąc. Przeszło rok życia w pandemii COVID-19 pokazał, że przemysł chemiczny odgrywa rolę strategiczną, o czym między innymi porozmawiamy podczas VIII Kongresu Polska Chemia. Zapraszam do aktywnego udziału – pytania do prelegentów można zadawać pod wydarzeniami w social mediach PIPC! – zachęca dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, organizatora Kongresu.

ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE !

 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)
Plastline

Plastinvent