Konferencja K'2007
W dniu 22.05.2007 r. odbyła się w Warszawie konferencja prasowa organizatorów targów K-2007 z udziałem Petry Cullmann (kierowniczka projektu Messe Dusseldorf GmbH), dr Peter Orth (członka Rady Wystawców K-2007) oraz Agnieszki Strzelczyk-Walczak - A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. - przedstawicielstwo Messe Dusseldorf w Warszawie.
Największe w świecie targi tworzyw sztucznych i gumy K-2007 odbędą się w Düsseldorfie w dniach 24 ÷ 31 października 2007 r. (w godz. 10.00 ÷ 18.30). Dusseldorf to wyjątkowe miejsce, gdzie prezentowane są w tak wielkie skali surowce, maszyny przetwórcze i różnorodne przykłady zastosowań w branży tworzyw sztucznych. W centrum zainteresowania znajdą się nowe trendy w branży, które z czasem oddziaływają na wszystkie pozostałe przemysły. Przewodnim hasłem targów K 2007 będzie „Turning Vision into Business“. Specjalna ekspozycja targowa, przygotowana pod hasłem „Tworzywa pakują” poświęcona zostanie opakowaniom i zajmie halę Nr 6. Na 5 miesięcy przed targami wykupiona jest cała dysponowana powierzchnia wystawiennicza.
W 17 halach zaprezentuje się ponad 2.900 wystawców z 57 krajów. Firmy niemieckie przedstawią swoją ofertę na 57% dysponowanej powierzchni wynoszącej 168.000 metrów kwadratowych netto. Z zagranicznych firm największą powierzchnią poszczycić mogą się w tym roku wystawcy z Włoch (30.000 metrów), Szwajcarii (8.300) i Austrii (6.500). Na powierzchni 480 metrów kwadratowych zaprezentuje się 11 polskich firm (CTS TCT Polska, FCPK - Bytów, Gasket, Jurmet, Kram, Lonzapet, PPHU Gamart, Targi Kielce, Z.Ch. Silikony Polskie, ZA Kędzierzyn i ZA Tarnów).
Coroczny wzrost przetwórstwa tworzyw sztucznych na świecie przekracza wszędzie wzrost PKB. Pomimo wzrostu cen surowców petrochemicznych, będących podstawową bazą do produkcji tworzyw, nie przewiduje się spadku dynamiki wzrostu przemysłu tworzyw sztucznych i gumy. Wg danych PlasticsEurope w roku 2005 wyprodukowano w świecie 230 milionów ton tworzyw sztucznych. Około 200 milionów ton z tej ilości to surowce, czyli materiały, które przetwarzane są na wyroby z tworzyw. W roku 2010 produkcja tworzyw osiągnie 304 milionów ton. Spożycie kauczuku według IRSG) w 2006 roku sięgnęło 21,6 miliona ton. Do roku 2009 przewiduje się przyrost rzędu 4,7 % rocznie. Zużycie tworzyw sztucznych w Europie w roku 2005 wyniosło 53 mln ton. Główni odbiorcy tworzyw to: branża opakowaniowa (37 %), budownictwo (21 %), przemysł samochodowy (8 %) i przemysł elektroniczny (7 %). Wskaźnik odzysku tworzyw w Europie w roku 2004 osiągnął około 53 %, przy czym do powtórnego wykorzystania przeznaczono 26 %, a 24 % do celów energetycznych. W Europie spożycie tworzyw na głowę mieszkańca sięga 93 kg, przy czym w roku 2010 osiągnie 112 kg.
Światowa produkcja maszyn do tworzyw sztucznych i gumy w roku 2005 według danych Stowarzyszenia Producentów Maszyn do Tworzyw Sztucznych i Gumy przy VDMA wyniosła 19 miliardów euro. Niekwestionowanymi liderami są Niemcy, z udziałem 26,4% w światowej produkcji przed Włochami (14%). Niemcy przodują również pod względem wielkości eksportu maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy z udziałem na poziomie 25,2%. W ostatnich latach przetwórstwo tworzyw sztucznych przenosi się do tanich krajów, a poziom technologicz-ny azjatyckich i wschodnioeuropejskich przetwórców stale rośnie. Stale wzrasta ilość polskich wystawców oraz krajowych specjalistów odwiedzających targi K. Wśród gości targowych obserwuje się coraz więcej specjalistów reprezentujących końcowych użytkowników, którzy z uwagą śledzą najnowsze trendy na rynku tworzyw sztucznych.
Więcej informacji na stronie www.k-online.de , bądź na stronie polskiego przedstawicielstwa targów w Dusseldorfie, tzn A.S.Messe Consulting Sp. z o.o. - www.as-messe.pl /Tekst i Zdjęcia: Leszek Piecyk (Guma-Test)/
Konferencję prasową...
Informacji udziela...
Wystąpienie dr....
Spotkanie po...