Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Podsumowanie Konferencji Polimery - Nauka - Przemysł
Podsumowanie Konferencji Polimery - Nauka - Przemysł
W dniach 19 – 21 września 2016r. w miejscowości Lgota Murowana k/Kroczyc odbyła się III edycja Konferencji „Polimery – Nauka – Przemysł”. Jest to kontynuacja organizowanej cyklicznie Konferencji „Materiały polimerowe i ich przetwórstwo”. Konferencja została zorganizowana przez Zakład Przetwórstwa Polimerów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inżynierów Mechaników Polskich (SIMP) Towarzystwo Przetwórców Tworzyw Polimerowych (TPTP).
Partnerami głównymi Konferencji byli: Grupa Azoty, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz marka Invest in Częstochowa. Wśród Partnerów Przemysłowych znalazły się firmy: Polimarky, Canexpol, Wittmann Battenfeld, Plastigo, Granulat, Plast – Zem, Hasco Polska oraz Mapro. Natomiast do grona Parterów Medialnych należą: Przetwórstwa tworzyw, PlastNews, Częstochowskie Centrum Zmian, Stal Metach Nowe Technologie, Polimery oraz portal tworzywa.pl. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele 34 firm, 14 Uczelni Wyższych oraz Instytutów.
Konferencja swoją tematyką obejmowała następujący zakres:
- Przetwórstwo tworzyw polimerowych
- Tworzywa polimerowe, napełniacze, środki pomocnicze oraz ich zastosowanie,
- Maszyny, narzędzia, oprzyrządowanie technologiczne do przetwórstwa
- Problemy teoretyczne i aplikacyjne wtórnego przetwarzania materiałów polimerowych
- Problematyka zapewnienia jakości w przetwórstwie
- Nowoczesne metody badań i oceny cech jakościowych i użytkowych wytworów z tworzyw
- Modelowanie numeryczne procesów przetwórstwa
Konferencja w tak licznym gronie stała się niepowtarzalną okazją do spotkania przedstawicieli nauki i przemysłu oraz nawiązania kontaktów. Jednakże zadbano również o nietuzinkowe atrakcje – drugiego dnia Konferencji Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia jednego z najlepiej zachowanych zamków szlaku Orlich Gniazd Jury Krakowsko – Częstochowskiej w Ogrodzieńcu. Całe wydarzenie było na bieżąco relacjonowane na fanpage’u Konferencji. Następna edycja Konferencji planowana jest na wrzesień 2018r.
Wszelkie pytania prosimy kierować do Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego:
- dr hab. inż. Przemysław Postawa
- mail:
- Tel. +48 34 3250539